de 1e Schakel van hef nieuwe seizoen (75e jaargang!) in een nieuwe opmaak ea A. F.C.-SCHAKEL REDAKïUEEL gardeur voor het hoe en waarom zie redaktueel op pagina 2 KflPPf SCHIPHOL UMBRO BANK olivelli ©STERGAM Dit is de Schakel die komt binden. De oude club aan d'oude vrinden 14 augustus 1996 75e jaargang nr 1 potak roodhart uyllngs automobtd bedrijven nv ©Interleaslng baita In Hoglnparkbahaar De eerste Schakel in het nieuwe seizoen ziet er an ders uit dan anders. Drie kolommen in plaats van twee, andere kopjes, een iets gewijzigde volgorde, etc. Het 'gezicht' van de Schakel, gedurende lange tijd bepaald door clubgenoten als Lex Rimini, Ge rard Trebert, Johan de Bie en Kees Gehring, maakt plaats voor een wat andere opzet, waarvoor Arjen Anderiessen, Hans Elias en uw Schakelredacteur tekenden. De constante factor hierbij vormen Lin da Vermeulen (Trendsetter) en Herman de Rooij (Printteam), die al zo lang hun vakkundige dien sten aan AFC bewijzen. De veranderingen worden in de eerste plaats gegenereerd door de hoge pro- duktiekosten van de Schakel. Met erkenning dat de Schakel hèt communicatiemiddel is binnen de ver eniging en naar buiten toe een belangrijke repre sentatieve functie vervult, zijn de snel gestegen kosten gedurende de laatste jaren ook een belang rijke factor van betekenis. Al lange tijd wordt der halve gezocht naar een aanpak die grotere efficien cy paart aan kwaliteitsbehoud. Ik hoop dat we hier in zijn geslaagd en ik ben zeer benieuwd naar de reacties van de trouwe lezers. De inhoud van dit eerste Schakelnummer wordt natuurlijk bepaald door de seizoenstart van de ruim 70 teams die onze club rijk is. Voorlopige opstellingen, trainingsschema's, oefenwedstrij den en toernooien, met elkaar een geweldige berg aan informatie. Maar er is veel meer dat de aan dacht verdient. Zo worden in deze Schakel de notu len van de Algemene Ledenvergadering integraal afgedrukt. Iedere AFC-er kan zich aldus op de hoogte stellen van wat er binnen de vereniging al lemaal speelt. Voor wat betreft de meest actuele ontwikkelingen verwijs ik graag naar de column van onze voorzitter Dick van der Klaauw. In de ru brieken 'Bie-zonderheden' en 'Mixed Pickles' wordt dit beeld gecompleteerd. Zoals bekend ver schijnt laatstgenoemde rubriek van Pim Adriaansz 'om' de Schakel. Het ligt in de bedoeling de andere nummers te vullen met verhalen 'Uit de Oude Doos', opgetekend door oud-redacteuren van de Schakel. Dit als opmaat voor een jubileumschakel in september 1997 ter gelegenheid van het 75-jarig be staan van ons huisblad! Gevoetbald is er ook en wel in Zuid-Limburg. De A- selectie bracht het traditionele trainingsweekend door in en om Maastricht en speelde met wisse lend succes 2 oefenwedstrijden. Voor een verslag van deze zeer geslaagde trip verwijs ik naar de ru briek 'Ons Eerste'. De selectie van Henny Kott- mann en Henk Bijlsma heeft een even zwaar als in teressant programma voor de boeg met beker wedstrijden tegen Excelsior (thuis), Go Ahead Eagles (uit) en AZ (thuis) en een competitiestart tegen Holland (thuis) en DCG (uit). Veel om naar uit te kijken dus in een seizoen dat hopelijk netzo of misschien zelfs nog succesvoller wordt dan de af telopen 2 jaar. MACHIEL VAN DER WOUDE 1

Schakels (clubbladen) | 1996 | | pagina 1