APC's BIEzonderheden Naar aanleiding van mijn eerste bijdrage van deze nieuwe ru briek, ontving ik gelukkig behoorlijk veel informatie om u ook thans weer op de hoogte te kunnen stellen van nieuws, dat niet direct met de resultaten van het voetballen heeft te ma ken. Mocht ik u de vorige keer al iets vertellen over de wedstrijd van Ajax tegen Zaragoza, thans is het vermelden waard dat mijn vriend Robert Gehring na 25 minuten in de 2e helft door Louis van Gaal werd ingezet en zodoende zijn debuut maakte in het 1e elftal van de landskampioenen. Namens de AFC on ze welgemeende gelukwensen. Ook een andere AFC-er mochten wij aanschouwen op de beeldbuis. In het programma van Ivo Niehe, dat dit keer ge wijd was aan het Foster Parents Plan mocht Michiel Huis man (wie herinnert hem niet uit de in mei 1995 opgevoerde AFC-musical in de Stadsschouwburg) vertellen wat voor toe komstwensen hij had. Wij zagen hem dan ook als verslagge ver in de cockpit van een vliegtuig. Heel erg leuk Michiel. Bij de uitzending van het VVCS-gala in de RAI (uiteraard ge presenteerd door Jack van Gelder), was de AFC ook present. Circa 100 E junioren vormden een erehaag voor de uitgeno digde voetballers en de bobo's. Mijns insziens een terechte uitnodiging voor de oudste voetbalclub van Amsterdam. Ronald van de Meent en Ashwin de Bruyn zijn definitief ge selecteerd voor het Nederlands Amateurelftal en hebben in middels reeds een oefenwedstrijd gespeeld. Namens deAFC onze felicitaties voor deze uitverkiezing. Zaterdag 6 voetballer George van Stek in zijn dagelijkse werk aktief als rechercheur bij het bureau Warmoesstraat en lid van verdienste Hans de Bie zijn onlangs benoemd tot 'Chinese Friend of the Year' door de Chinese gemeenschap in de hoofdstad (Vereniging van Chinese Ondernemers in Amster dam). Reden is de grote daadwerkelijke betrokkenheid bij de organisatie van de viering van het nieuwe Chinese Nieuwjaar. Namens de AFC natuurlijk onze hartelijke gelukwensen. Ove rigens ook de Amsterdamse wethouders Edgar Peer en Guusje ter Horst werden op dezelfde bijeenkomst tot 'Chine se Friend of the Year' benoemd. Onze AFC-ers zijn dus in goed gezelschap. Over Chinese activiteiten gesproken. Wie herinnert zich niet de Chinese invasie op Goed Genoeg toen daar in 1994 een voetbaltoernooi zou worden gespeeld. Helaas moesten de velden toen vanwege het slechte weer worden afgelast. De grote man achter de Chinese Sport Federatie is de heer Heung Wah Kun, ondersteunend lid van de AFC en wonende op een steenworp afstand van de AFC-velden. Rondom het hoofdveld kunt u zijn bord (restaurant Oriental City) zien staan. Deze heer Yeung (dat is zijn achternaam) is door het Chinees Olympisch Comité aangewezen als Europees verte genwoordiger. Want eens willen de Chinezen toch de Olympi sche Spelen in hun land organiseren. De heer Yeung be kleedt naast het voorzitterschap van de Stichting Chinese Sport Federatie (waarvan overigens Hans de Bie de secreta ris is), nog diverse andere functies in de Chinese gemeen schap in ons land. Het zit er dus dik in, dat in het komende voorjaar de Chinese voetballers nogmaals graag een wed strijd tegen een AFC-team willen spelen. Naar aanleiding van onze brief (zie vorige Schakel) met be-1 trekking tot de KNVB Sportzender, heeft overleg plaatsge vonden tussen een aantal voorzitters van Amsterdamse ama teurclubs. In het Nieuws van de Dag dd. 9 maart jl. heeft u van onze voorzitter Dick van der Klaauw hierover de mening van onze club kunnen lezen. Dick en Machiel van der Woudel sierden in een foto fraai de Amsterdam-Sport pagina van deze krant. Ruben Dekker, de aanvoerder van ons 3e elftal en zoon van leider Chris (behorende tot Neerlands beste musici), studeert aan het einde van deze maand af en ontvangt dan zijn bul. Ru ben studeert af als 'sportpsycholoog'. Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen met deze prestatie. Als ik op de zon- 'j dag als toeschouwer de verrichtingen van onze teams gade sla, komt nu de gedachte bij mij op, dat wij Ruben in de toe komst nog wel eens kunnen gebruiken. Bij het laatste captainsoverleg vernam ik van de aanvoerder van AFC 5, te weten Michiel Reddering, dat spelers en trainer I Martin Verburg iedere zondag bij afgelasting van het pro- ,i gramma door getraind hebben in een sporthal. Een fantas- J tisch initiatief van aanvoerder en leider, wat naar ik hoop zal leiden tot handhaving van AFC 5 in de huidige klasse. Ons erelid Otto van Rijn hoopt op 26 maart a.s. zijn 85e ver jaardag te vieren. Otto is nog altijd aanwezig bij de wedstrij- i den van AFC en bij de te organiseren evenementen. Ik heb I nog het genoegen gehad om in diverse besturen en overleg- organen tezamen met Otto aan de bestuurstafel te mogen zit- I ten. Otto is voor mij een AFC-vader, van wie ik veel heb ge- leerd. Namens de AFC wensen wij deze bijzondere clubman nog een aantal gezonde jaren. Maandag jl. heeft u wellicht de uitzending gezien van 'Zo va- :j der zo zoon'. Een panel moest raden wie de echte zoon van j Jack van Gelder was. Naast Brian zaten als nep-zoons Den nis Voet en Mark de Hond (beiden AFC-ers). Dat het moeilijk j was voor het panel heeft u kunnen zien. Begin maart ontmoette ik op Goed Genoeg Ivo Ruis, zoon van veteraan Rob. Ivo was op verlof in Nederland en maakt deel j uit van de groep Nederlandse militairen, die trachten om in Bosnië de vrede te bewaren. Als alle militairen zo ingesteld zijn als Ivo, dan komt het met de vrede daar wel goed. Olivetti-direkteur Europa Karei van Osch vertrok twee weken geleden op donderdag voor een zakenbezoek naar Zuid- Afrika. De volgende dag kwam hij weer terug naar Europa om in ons veteranenelftal te voetballen. Als toeschouwer zag ik deze wedstrijd en was onder de indruk van de conditie van Ka- rel. Robert Didier, die twee jaar geleden een ernstig ongeval overkwam, vierde recent zijn 33e verjaardag en was dus 25 jaar lid van de AFC (begonnen als lid op de leeftijd van 8 jaar). Daar de minimum leeftijd van de Zilveren Ploeg 35 is, dient hij j nog even te wachten. Robert vierde zijn verjaardag met vele vrienden. Onze felicitaties aan de jarige met de opmerking dat wij je bewonderen! Op 2 maart jl. vierde de ACC haar 75e verjaardag met een aangeklede borrel in hun clubhuis. Namens het bestuur van de AFC gaven Kees Gehring en ondergetekende acte de pre sence. ACC-voorzitter Wubbo de Boer had de aangename taak om na zijn welkomstwoord de jaarlijkse prijzen aan de cricketers uit te reiken. De komende zomer zullen een groot 5

Schakels (clubbladen) | 1996 | | pagina 5