re tafel rode en zwarte ballonnen. Rond de borden en op de stoelen lagen diverse cadeau's: parfum, een grote agenda, een tijdschrift en een doosje met inhoud. Het gaf alles teza men een feestelijke aanblik. Duidelijk kwam het motto van de ze avond 'kunst en antiek' tot uiting. Op een grote tafel ston den allerlei zaken die later op de avond geveild zouden wor den. Tijdens de gezellige borrel werd met alle bekenden weer even bijgepraat. Daarna werden wij aan tafel genodigd. Het duurt wel even voordat 90 dames zitten en alle cadeautjes hebben bewonderd. Het diner ging van start met het zingen van het damesdiner clublied. Na de voorgerechten genuttigd te hebben zong Mia de Vries twee liedjes die ook al op 1 janua ri jl. ten tonele waren gevoerd tijdens de Nieuwjaarsshow. Door griepperikelen (ondergetekende) en weersomstandig heden (glad), waren niet alle dames die dag op Goed Genoeg persent geweest. Mia wilde Jan van Dijk wel in een doosje doen. Het tweede liedje, over Ben Slaap sr., sprak mij en ik weet zeker ook vele anderen zeer aan. Helaas zullen wij hem op AFC niet meer ontmoeten. De Hilton-brigade diende na dit intermezzo het hoofdgerecht op. De ribeye smaakte prima. Nadat de tafels afgeruimd wa ren kreeg Diederik, veilingmeester bij Sotheby's, het woord. Op bevallige wijze werden de te veilen voorwerpen eerst aan 'den volke' getoond. Veilingen worden door de AFC-dames waarschijnlijk niet vaak bezocht. Het duurde even voor we op gang waren. Sommigen van ons hebben voor een gering be drag iets van 'kunst en antiek' mee naar huis kunnen nemen. Anderen moesten er iets meer voor neertellen. Naast kunstvoorwerpen kwamen er ook andere zaken ter vei ling, zoals een half jaar lang gratis eieren, het bijwonen van een TV-optreden van Jack van Gelder. Het was een unieke veilingwant waar koopt nu een veilingmeester zelf wat op zijn eigen veiling. Onze Diederik gaat een vliegreisje maken, zijn bod op deze kavel was het hoogst. Het was inmiddels rond half twaalf. Het overvloedige dessert buffet werd ingericht. Wat een heerlijke dingen stonden waar op, maar wat slecht voor de lijn! De gehele avond werd muzikaal omlijst door een dixieland bandHeerlijke muziek. Na koffie en bonbons zat de avond er op. Voorzien van een rode roos verlieten wij het Hilton Hotel. Van mij mag het 24 dames diner op dezelfde plaats georgani seerd worden. Janny, Henny en Agnes bedankt voor het organiseren van de ze plezierige avond. JOGRIETENDEL GRAN( dioos) CANARIA Een jaar lang hebben we elkaar lekker gemaakt met de mooiste herinneringen van vorig jaar. Eindelijk was het dan zover: 'Same Time Same Place'. Het bestuur van AFC nodig de ons uit voor de jaarlijkse trainingsstage in Playades Ingles, Gran Canaria. Woensdag 10 januari 1996 8.30 uur: 24 mannen stonden strak in het pak maar met het slaap nog in de ogen. Een enkeling had zelfs de slaap nog op de mond (als het maar niet besmettelijk was). Het wachten was op het gouden duo Sal van Gelder en dirigent tijdens deze trip Amel Vroege. 9.45 uur: Na het uitzwaaien van onze duizenden fans (klasse Jan, Nielsen Dick) lieten we ons afzakken naar de juiste gate. Tijdens deze wandeling werden we ernstig gestoord door de Kappe luchten, Vl-bladen en Drankorgels. See en buy hadden we nu gehad, het werd dus tijd voor fly. 10.35 uur: Vertrek GG 353 AIR HOLLAND. De volledige selec tie van AFC werd hartelijk welkom geheten door de 'crew', nou dat hebben ze geweten ook. 15 kratten jus d'orange en 12 krat ten cola bleken precies voldoende te zijn om onze drankorgels aan het spelen te krijgen. 14.25 uur: aankomst op Gran Canaria. De deur van het vlieg- I tuig ging open en de zwoele lucht van paella, sangria en tap pa's sloeg als een warme deken om ons heen. U raad het nooit, maar wie stonden er volgens Dr. Rompu ons onder aan de trap op te wachten? George Kessler, Jantje Peters en Kees Kist. Jantje Peters was volgens de dokter een slimme jongen, maar Keesie bleek nog precies 1 dubbeltje bij zich te hebben (en een doosje lucifers). 15.00 uur: Hotel Buen Aventura stond na een bustocht van on geveer 30 minuten weer voor ons alsof we niet weg waren ge weest. Een schitterend hotel met volgens onze Vroom Dressman Peter R. Brands 675 kamers, 675 toiletten en 675 lif ten. In ieder geval moesten we kamer nr. 675 goed onthouden, omdat we daar bij Sal de witte UMBRO polo's moesten opha- I len. 18.00 uur: Diner in het restaurant 'La Casa Vieja'. Vorig jaar was daar de toon gezet voor het verdere verloop van de trip. Bij j een club als AFC met al haar tradities moest dit wel een sue- ces worden. Voor de A-selectie is dit het absolute Jaardiner. 11 j uur: de toon was opnieuw gezet. 12.00 uur: aankomst in Bar Dancing Pacha. Frank Aboikoni I opende met onnavolgbare danspasjes de avond. Binnen 5 i minuten stond de hele dansvloer vol met 50 blonde vrouwen en geloof het of niet maar zelfs Frank krijgt hiervan een rooie kleur. 12.10 uur: ledereen lag in bed. Of was het nou 12.15 uur. Nou ja, Henny kijkt heus niet op 5 minuutjes. Donderdag 11 januari 1996 8.30 uur: Zoals je van een (h)echt team mag verwachten, was i iedereen op tijd aanwezig voor het ontbijt buffet. Heerlijk, i iedere ochtend een croissant met eieren en spek en natuurlijk een vitaminepil van Kootje. 11.00 uur: Na een busrit van 20 minuten stopte de chauffeur (Janos, Keesos of Pietos, want zo heten alle buschauffeurs), vlak voor de poort van een klein maar gezellig stadion 'Stadio Granabeo'. Het gras zag er perfect uit om een goede training af te werken. Ook voor Sal en Johan was er nog een plekkie te vinden in vak Z. De Z van Zon. 13.30 uur: 's Middags werd er geluncht in de pizzeria van ons hotel. De spaghetti ging er volgens JosGillebaard in als ketel- j lapper en zorgde voor de broodnodige koolhydraten. 15.30 uur: De tweede training. Dit keer op het strand. Henny j had een duurloop langs de vloedlijn op het programma staan. 15 spelers geheel in UMBRO-tenue trokken dan ook alle aan- dacht bij de vele badgasten. Bij iedere vraag of wij soms Ajax j waren werd gretig geantwoord JA, maar dan aan de andere kant van het stadion. 20.00 uur: Diner in het hotel. Opnieuw gehuld in witte polo j maakten we gretig gebruik van een groot buffet (het was voor al veel!). De avond in Pacha was opnieuw een groot feest. Als je 15 voetbalvrienden zo'n feest ziet hebben, dan lijkt dat bijna I een garantie voor een succesvolle 2e seizoenshelft. Vrijdag 12 januari 1996 8.30 uur: Na het ontbijt was het tijd voor de tweede veldtraining I in het stadion Granabeo. Een uur lang scherp trainen maakt j de geest weer fris en dat is uiteraard ook de doelstelling van deze jaarlijkse trainingsstage. 13.30 uur: Lunch in Puerto Mogan. Onze reisleidster Nata- scha had het tijdens de busreis zwaarte verduren met een bus vol brutale Amsterdammers (Amstelveners). Eenmaal aange komen werden onze verwachtingen van dit vissersplaatsje meer dan overtroffen. Amel zette met 1 vingerknip 4 obers aan het werk en binnen een mum van tijd stond de hele tafel vol met schotels verse vis en heerlijke Spaanse vino. 13

Schakels (clubbladen) | 1996 | | pagina 13