VETERANEN ZATERDAG Waterwijk, Almere, Sportpark Rie Mastenbroek, Mosweg, tel. (036) 5343678 Zeeburgia, Sportpark Middenmeer, Amsterdam-Oost, tel. (020) 6942741 ZPC, Sportpark Middenmeer, Amsterdam-Oost, tel. (020) 6924122 Zwarte Schapen, Sportpark Bok de Korver, Almere-Stad, tel. (036) 3500350 VICTORIA - AFC VETERANEN: 3-4 (0-4) Nol Kuikens in de goal, een achterhoede met Paul Koster, Jan- Hein Lans, Karei O. van Osch en Wulf Reiner Minor. Een mid denveld met Bas Rachman, Edwin Geluk en Rob Ruisen een voorhoede met Ernst Huisman, Henk(ie) Bijlsma en onderge tekende, ziedaar de 11 spelers uit een totaal selectie van 29 man die deze middag opgesteld c.q. beschikbaar waren. 25 jaar geleden best een aardig team, maar nu lijkt het toch (het bovenstaande elftal had een gemiddelde leeftijd van 50 jaar, wat in de loop van de wedstrijd nog een jaartje opliep) met name op het gebied van het loopvermogen iedere week een tikkie achteruit te gaan. De AFC veteranen moesten 4 november jl. om 15.00 uur aan treden tegen onze 'vrienden' van Victoria in Hilversum. Echt van harte ging dat niet, want het was de eerste echte koude dag van dit najaar dat zich tot op heden beter laat omschrijven als een 'Indian Summer'. "Jij schrijft deze keer het verslag", verordonneerde technisch leider Ernst Huisman terwijl wij, omdat wij met onze oude le dematen de koude nog niet wilden trotseren, nog wat in de kleedkamer zaten te talmen. Overigens, tegenwoordig vaak één van de leukste momenten van de wedstrijdmiddag met scherpe 'cross-talk' en de nieuwste moppen; het 'kleedka mer-gevoel' wat we geen van allen voorlopig willen missen. Na een korte 'warming-up' of wat daar bij ons voor doorgaat, liep na de aftrap met de zeer laag staande zon in de rug de sco re snel op. De eerste goal kwam door een door de rechtsbuiten genomen corner die de keeper van Victoria onder de noemer 'relatiegeschenken' uit zijn handen liet vallen. Rob Ruis was er als de kippen bij om de 'toch nog lastige kans' te verzilve ren. Vervolgens zagen de 3 supporters van AFC, Paul Meijer, Hans Dukker en Harry Schoemaker, alsmede grensrechter/vetera nen-voorzitter/deelraad-burgemeester Jaap Pluim (in volgor devan belangrijkheid) AFC gemakkelijk uitlopen naar een 0-4 voorsprong. Onder de stuwende kracht van Edwin op het mid denveld scoorden uit assists van de rechtsbuiten achtereen volgens Henk(ie), Bas en nogmaals Henk(ie). Vlak voor rust kreeg keeper Nol nog een schop tegen z'n hand en vreesden wij voor een breuk, hetgeen gelukkig niet het ge val bleek te zijn. Nol kon na enige minuten zijn solide keepers werk voortzetten, waarna Rein zich blesseerde in een uiterste poging een corner te voorkomen. Rein nam in de rust afscheid en vertrok naar huis om zijn bles sure te verzorgen, aangezien hij zondagmorgen vroeg voor zaken moest afreizen naar Milaan. Dus stonden wij met 10 man. Maar met geleende kicksen en dito outfit nam de 61- jarige Harry Schoemaker Rein's plaats in, waarbij zijn manier van omkleden opnieuw het 'kleedkamer-gevoel' goed deed. Overigens liep met Harry's invallen zoals reeds vermeld de gemiddelde leeftijd verder omhoog naar 51 jaar en of het nou i hierdoor kwam, of door de inmiddels nog lager staande zon diewenutegen hadden of door de veel te jonge 'invallers' van Victoria (één van hen was zo jong dat hij een mooie vriendin i van 21 jaar bij zich had), in ieder geval maakte Victoria 1-4,2-4 en 3-4 en omdat een loepzuivere goal van Victoria door de scheidsrechter om onbegrijpelijke redenen wegens hands werd afgekeurdsmaakte het bier weer best met een 3-4 overwinning op zak. Bijnawas het vlak voortijd nog 3-5 geworden. Harry, die reeds in 1991 als speler officieel afscheid heeft genomen van de ve teranen, wist met het hoofd uit een schitterende voorzet van Paul Koster bijna te scoren, maar zijn sprongkracht is aan slijtage onderhevig! Jammer, want dat zou het hoogtepunt van de wedstrijd zijn geweest. Naafloop in de kleedkamer heb ik nog geprobeerd één van de andere spelers het verslag te laten schrijven, omdat ik bij alle goals betrokken was en tja, als bescheiden man schrijf je dat niet graag over jezelf Maar, Nol zat met z'n rechterhand die pijn deed, Rein was reeds vertrokken, Paul en Karei O. gingen met clubvrienden Bob Neseker en Arthur Reddering en aanhang een weekje golfen in Marokko (toe maar), Heintje moest volgens eigen zeggen de hele week naar Duitsland (de hele week, Hein?), Bas Rachman en Rob Ruis hadden al een verslag geschre ven, Edwin doet al meer dan genoeg voor de club, Henk(ie) scoort nou eenmaal makkelijker en Ernst geeft de opdrach ten. Had Amel nou zijn post ontvangen, dan had hij misschien het verslag kunnen schrijven, maar dat moet dan maar bij een volgende wedstrijd. Ik heb het graag gedaan Ernst, bij deze. En ik heb opnieuw met de AFC veteranen een gezellige middag gehad! KEESGEHRING ATTENTIE AFC-ERS Het RAI parkeerterrein is vrijdag 24, zaterdag 25 en woens dag 29 november a.s. in gebruik van de RAI Gedurende deze dagen kunt u alleen van het parkeerterrein gebruik maken tegen betaling! Parkeer uw auto elders en spreek voor uitwedstrijden af op een andere plaats dan bij AFC! Bespaar u ergernis en boetes, want er geldt een wegsleepre- geling! za 18.11: SCHELLINGWOUDE - AFC (136). 14.00 uur; bijeen: 13.00 uur. Scheidsrechter: M. Kluft za 25.11: AFC - SPARTA (A) (132), 14.30 uur: bijeen: 13.30 uur. Scheidsrechter: J.J. DIL Voorlopige selectie zaterdag 1 en 2: Ali Akgun, Bert Bakker, Dirk Jan Bakker, J. Beck, Nicky Be- rentsen, Michael Berman, Jos Blank, Maurice Blank, Ewald v.d. Bogt, Jerry Bouterse, Karei Bouwens, Peter Draaisma, Derrick de Getrouwe. Rob Groenteman. Wim Haagsma. R. Husers, Wim Husers, Michel v.d. Hoek, Michael Kandai, Mi chael Kinsbergen, V. Landvreugd, Jan-Wieger v.d. Linden, E. Meyer, M. Ouderland, R. Ouderland, R. Post, Franklin Sedoc, 13

Schakels (clubbladen) | 1995 | | pagina 13