AFC naar andere accommodatie? gie (de olie voor de motor, de eieren voor de pannekoek, de ve ter voor de voetbalschoen, de F voor AFC enz,, enz.) is even weg. En dan, dan zit alles tijdelijk tegen. De gecreëerde kan sen vliegen er niet meer in, de keeper trapt wat minder ver uit, de combinaties vloeien alleen nog maar bij de tegenstander en de speciale trainingen op aftrappen worden vervangen door de praktijk. Tochhet vierde zou het vierde niet zijn als wij het er zo maar bij zouden laten zitten. Blessures zijn er om te genezen, nieuwe spelers zijn erom weer een team te vormen en dalen zijn er om de pieken te blijven (h)erkennen. Want als je de afgelopen drie weken positief bekijkt, is er toch nog niet zoveel veranderd. Het aantal behaalde punten is hetzelfde gebleven: 4 stuks, en ook onze plaats op de ranglijst is nog steeds dezelfde: vierde (toen van boven, nu van onder). De wedstrijden Uit naar Zwaluwen Vooruit 2 (ZV2, er zijn nog steeds clubs die niet begrijpen dat al die vreemde namen je artikel zo lang ma ken). De kenners blijven zich verbazen dat dit team zich in de tweede klasse blijft handhaven, terwijl het eerste langzaam is afgezakt naar de vierde klasse. Aan ons de taak om deze on gelijke verdeling binnen de KNVB recht te zetten. Vlak voor de wedstrijd een dubbele domper. Edwin blijkt een ontsteking aan zijn gezonde enkel te hebben gekregen. Er zit niets an ders voor hem op dan thuisblijven. Harm heefteen liesblessu re. Hij traint voor New York (een juppenloop volgens 'ouwe' Piet) en tijdens zijn gebruikelijke zaterdagse duurloop van 26 kilometer voelt Harm na 19 kilometer een steekje in de lies. De volgende 7 kilometer groeit het steekje uit tot een steek en wel een blijvende. De warming up brengt geen verbetering: New York lijkt plots ver weg en de wedstrijd nog verder. Dit betekent dat we geen wisselspelers hebben. De tribune wordt af gespeurd en jawel, een oude bekende (öf bekende oude) doemt op: Wim. Onze ridder in nood blijkt toevallig zijn voetbaltas bij zich te hebben. Wim's motto: "als er ergens gras is, neem dan je voetbaltas maar mee" gaat opnieuw op. De wedstrijd verloopt desastreus. Na drie minuten, ZV2 laat ons niet eens aan ons nieuwe concept wennen, ligt de bal al in ons doel. Aan deze perfecte boog in de kruising kan ook Rem- co niets veranderen. Over de tweede goal van ZV2 zijn de me ningen hierover echter verdeeld. Om uw eigen mening te kun nen vormen volgt hier de replay (in ieder ander voetbalblad volgt nu een vertaling van het woord replay, in de Schakel kun je er echter vanuit gaan dat een ieder weet dat dit herhaling betekent). Een terugspeelbal op Remco's linkerbeen. Een slimmertje van ZV2 roept: "hij is rechts", daarmee duidend op Remco's balvaardigheid en niet zijn politieke voorkeur. De spits van ZV2 begrijpt de hint en valt Remco aan. Remco volstrekt niet geïmponeerd schiet de bal over de zijlijn..., al thans dat wil hij. Ongelukkig voor Remco echter raakt zijn lin kervoet de grond lichtjes: het veld scheurt open, de plag komt op de dugout van Piet terecht en belemmert hem het zicht vol ledig, in Japan wordt een schok van 5 op de schaal van Rich ter gemeten en het hoofdveld van ZV kan tot na de winterstop van '98 niet meer gebruikt worden. Dit laat ons allen niet onbe roerd. Ook de bal niet, deze verschuift exact één meter. Nette ver voor Remco en genoeg voor de ZW2-spits: 2-0. Na twintig minuten een nieuwe domper. Een ZW2-er gaat een wedstrijdje aan met mijn zwakke been (raakte ie beide benen tegelijk dan? denkt 'ouwe' Piet). De ZW2-er wint, een ge scheurde enkelband blijkt de volgende dag het gevolg. Er zijn geen wissels dus maar doorspelen en uit de buurt van de te genstander blijven. De taktiek heeft succes. De ZW2-rechts- achter schuift de bal in mijn voeten wanneer hij terugspeelt op zijn keeper. Kan hij er wat aan doen dat er iemand zo langzaam terugloopt? Twee - één. Ondanks een onmogelijke redding op een vrije trap van ZW2 door Remco komen we niet veel verder; een triest verlies. En toen de klapper, althans wat wij er voor aanvang van het seizoen van hadden gehoopt. Spelen tegen het tweede team van de zondagskampioen bij de amateurs: Holland 2 (u raadt het al: H2). H2 had alles gewonnen en was fier koploper in on ze klasse. Eindelijk zouden wij weten waar we staan. Nu ech ter met al onze blessures zou het wel eens een te zware dob ber kunnen blijken. Zeker aangezien H2 ons gevaar volledig onderkende en in de spits de'supersub' van H1 (Holland 1) op gesteld had: Dick Wahl voor de kenners onder ons. Deze spe ler was vorig jaar goed voor 15 goals in de Hoofdklasse uit der tien invalbeurten (info J. Frederickstad). Met een voorbeeldi ge inzet van onze kant en enkele fraaie zeefs van Remco, werd de rust behaald met een 0-0 stand. Edoch vijf minuten na rust een terugspeelbal op Remco's lin kerbeen. De H2-spits denkt: "Hij is rechts" (u leest het goed en bent niet afgedwaald maar nog steeds met de juiste zin be zig) en komt op Remco aanhollen. Remco bedenkt zich geen moment en wil de bal weer relaxed over de zijlijn trappen. Net op dat moment vindt in Japan een natuurramp plaats. Volgens seismologen betrof het een naschok. De grond begint te tril len en Remco raakt de bal maar voor 3 procent. De overige 97 procent raakt de grond. Volgens een getuige heeft Netty de hele week nodig gehad om de aarderesten van de ramen van de sociëteit te schrobben. Remco verbetert zijn week oude persoonlijke record met 10 cm (de bal verschuift 1 meter 10). 1-0 voor Holland. Na exact zeven minuten hervinden wij ons, de stand is inmiddels 5-0 en zo blijft het. Soest 2 uit. Met de PC op schoot vanaf de tribune de wedstrijd gevolgd. Was het voetbal maar net zo mooi als deze dag. Het spel van beide kanten is echter bedroevend. Een meisje langs de kant zegt tegen haar vader: "de bal gaat van rood naar blauw en dan weer van blauw naar rood". Het is treffend en schrijnend dat ik deze kleine meid als kenner moet beschouwen. Het uit gaansleven in Soest is waarschijnlijk gezellig tot 11 uur 's avonds. Een conclusie gebaseerd op de grote hoeveelheid jongedames als toeschouwer. Bij mijn weten is dit type nor maal gesproken zondagsochtend niet voor twaalf uur 's mid dags wakker, dus laat staan om half elf rond een voetbalveld aanwezig. Ik moet zeggen, het uitzicht wordt er niet slechter op. Schuin links van mij zit er een Oh, sorry, ik dwaal af, waar was ik? De wedstrijd zelf, oh ja. Ik kan kort zijn: hard gewerkt en ongelukkigerwijs een tegentref fer vier minuten voor tijd. Een 2-1 verlies is het gevolg. Ondanks deze tijdelijke dip blijft de stemming opperbest en blijft vier natuurlijk nog steeds voor drie gaan. Misschien dan wel niet meer voor het derde kampioenschap op rij. Maar dan nog altijd voor een plaats bij de eerste drie. NICK VAN ROSSUM Even dacht ik, toen ik de maandagochtendkrant opensloeg en op de sportpagina de koppen las, dat het AFC gelukt was een andere passende accommodatie te vinden. AFC verlost van complex' Wat zou er gebeurd zijn? Vertwijfeld schoten er enkele vragen door mijn hoofd. Gaat AFC in het Olympisch Stadion spelen? 7

Schakels (clubbladen) | 1995 | | pagina 7