KEEP SMILING we er als team, met een gemiddelde leeftijd van 31 jaar, niet jonger op worden. De ervaring dient dit echter te compense ren. Uit de pool van nieuw aanbod (Japanners, Surinamers, engels-taligen en jeugdspelers werden uitgeprobeerd), ble ven uiteindelijk twee nieuwe sterren over: Jorg en Jorrit. Van beiden zijn we er van overtuigd dat zij onze selectie, zowel kwantitatief als kwalitatief, op het niveau houden dat wenselijk is voor ons streven. Ten tweede de fitheid waarmee alle spelers teruggekomen zijn van vakantie. Mijn weddenschap met Meindert eindigde voor het tweede opeenvolgende jaar in een onbeslist. Deki lo (Meindert wil liever niet dat dit en public geschreven wordt) die de weegschaal aan het einde van het vorige seizoen aan gaf, werd ook aan het begin van dit nieuwe seizoen gemeten. Al vond ik dat Meindert bij de meting wat bleekjes zag. Het zet mij te denken over de geruchten dat hij de laatste twee weken voorafgaande aan de meting niets gegeten zou hebben. Pieter en Harm gaan beiden de Marathon van New York lopen en zijn daarvoor al enkele maanden in training. Harm is al 8 ki lo (om één of andere reden moest dit juist wel vermeld worden) kwijt en lijkt zowel op de training als op het veld fitter dan ooit. Pieter gebruikt het als excuus om niet te trainen en bespeelt gelukkig voor hem een positie waarvan je toch nooit merkt of iemand fit is of niet. Ten derde de staf. Otto heeft, door de blessure van Piet, het trainerschap weer op zich genomen en is inmiddels gewend geraakt aan ieder jaar een kampioenschap (eerste jaar het vierde, tweede jaar het tweede). Dediepgang van zijn oefenin gen maakt een graad in de Wiskunde soms benodigd, maar zal er zeker voor zorgen dat de tegenstanders er ook geen touw meer aan vast kunnen knopen. De combinatie Piet/Jor- gen als coachend en leidend duo is ook gebleven. De voor bespreking en analyses tijdens de rust van Piet en de facilite- rende werkzaamheden van Jorgen rond en tijdens de wed strijden zijn al eerder van doorslaggevende betekenis geble ken. De wedstrijden Zoals geschreven, de opening van het seizoen was tegen DWS 2 uit. Na een zeer succesvolle voorbereiding waren wij erop gebrand het seizoen beter te beginnen dan vorig jaar: 4-0 verlies tegen DCGZowel de zon (van warmte) als wij (van zelf vertrouwen) waren blakend. Hethoofdveld van DWS was druk bezocht. Er bestond bij de DWS-aanhang enige twijfel om trent de tegenstander: AFC was dat kon, maar het vierde, dat kon toch bijna niet; hun roemruchtige tweede tegen het vierde van AFC? Twee oudere dames spraken zelfs van 'wat zielig' maar hadden toch stiekem een telraampje meegenomen om de score bij te kunnen houden. Bij het betreden van het veld hield de vaste aanhang van AFC 4 de adem in: "wat was hier gebeurd?". AFC 4 betrad in ge heel uni-tenue het veld. Waar waren alle soorten outfits geble ven? Het katoenen shirt van René, het witte befje bij Harm, de omgeslagen broek bij Edwin, de gescheurde sokken bij Bart, het verwassen shirt van Nick. Gelukkig was de warming-up nog dezelfde: iedereen liep chaotisch door elkaar heen en deed zijn eigen voorbereiding. De DWS 2 kudde dacht er het zijne van en hobbelde als schaduwen achter de aanvoerder aan. Dat de outfits veranderd waren, kent een duidelijke verklaring. De KNVB-teams worden zeer terecht, door het bestuur van AFC en sponsor Umbro, voor hun inspanning beloond. Dat daarbij tassen en kleding worden doorgeschoven zoals dat vroeger bij grote gezinnen tussen de kinderen onderling ge beurde, is het logische vervolg als je een sponsor hebt voor meerdere jaren. Onze tenues mogen dan alle hetzelfde zijn, aan de vorm en omvang van onze tassen kun je een ieder gelukkig nog her kennen. Voor de eigen warming-up is de verklaring wat minder eendui dig. Eén stroming beweert dat de ervaring gemaakt heeft dat een ieder bij ons wel weet welke warming-up het beste bij hem past. Aangezien toch iedereen van Piet een half uur van te vo ren de kleedkamer moet verlaten, betekent dit dat sommigen hierdoor hun warming-up moeten uitsmeren en soms de tijd nemen om gegroepeerd nog wat te babbelen. Een andere stroming beweert echter dat het aanvoerderschap ter discus sie staat. Na een hegemonie van twee jaar voelde Meindert in de voorbereiding enige oppositie (of het continu verliezen van de toss hiermee in verband stond is ook hem niet helemaal duidelijk). Meindert wilde duidelijkheid en eiste een stem ming. Mochten sommigen denken dat Meindert het aanvoer derschap niet beheerst, gevoel voor politiek kan niemand hem ontzeggen. Vlak voor de oefenwedstrijd tegen Hoofd dorp (een oude bekende) kwam Meindert met zijn stemming op de proppen. Dat de enige tegenkandidaat toen al als enige op het veld met zijn warming-up bezig was moet op toeval be rusten. Meindert werd dan ook unaniem (twaalf onthoudingen en één voor) als aanvoerder herkozen. Over de beide wedstrijden zelf kan, en moet ik van de redactie van de Schakel, kort zijn. AFC 4 liet DWS 2 een veldoverwicht om zelf met vlijmscherpe counters en gedoseerde aanvals golven onrust te zaaien. Wij lieten DWS echter ontsnappen door de kansen (10 tegen 2) niet in eenzelfde verhouding aan doelpunten om te zetten. Toen vijf minuten voortijd DWS aan een onverdiende voorsprong kwam, vreesde onze aanhang een debacle. Onze onverzettelijkheid en teamgeest wisten echter tien seconden voor tijd dit onheil te voorkomen. Hoe het voelt om onder tien teamgenoten te liggen (weddenschap pen en New York marathons ten spijt) weet ik inmiddels ook, weghollen als Obiku (echter met het aanhouden van het nieu we shirt) lijkt mijn huisarts volgende keer een betere optie. De wedstrijd tegen CDW 2 bracht ons, ondanks enkele bles sures en een vage afzegging i.v.m. een golfwedstrijd, het ver trouwde gevoel van een overwinning. Ook vertrouwd was dat Edwin weer op schot was. Na eerst een slimme harde voorzet die door CDW in het eigen doel gewerkt werd, schoot Edwin de tweede goal zelf maar rechtstreeks in het vijandelijke doel. Dit middels een van zijn specialiteiten: de vrije trap. Bij deze willen wij Karei Henk (bloed kruipt....) en Ruben (minder Sosa, meer goals), die zelf al een wedstrijd in het derde achter de rug hadden, nog even bedanken voor het ons terzijde staan in het binnenslepen van de overwinning. Tot de volgende keer, waarbij ik hoop dat vier nog steeds voor drie blijft gaan. NICK VAN ROSSUM 9

Schakels (clubbladen) | 1995 | | pagina 9