AFC IN BEELD WAS ER NOG WAT? E.R. Peeters, Roosmarijnhof 23, 1115 DW Duivendrecht, tel. 6902889; knvb nr9615 Bedankt als lid/donateur J.M. Flinterman (5097), Y.J.M. Neamlich (4120), R.C. de Jong (3719), W.G. Tjong-a-Tham (4870), B.J. v.d. Jagt (2570), A.J.D. Knoop (9460), L.R. van der Wieken (4619), A.J. van der Schaaf (4538), J.G. de Jager (3251) De competitiekop is eraf en we kunnen vaststellen dat de re sultaten van onze KNVB-elftallen niet wereldschokkend wa ren. 8 punten uit 8 wedstrijden in het weekend van 9/10 sep tember is —gelet op de nieuwe puntentelling— aan de mage re kant. Een week later was het saldo met 13 (uit 9) gelukkig wat beter. Zaterdag 2 leverde overigens met twee overwinnin gen een flinke bijdrage aan de totaalscore. Het eerste behaal de 1 punt en dat hadden er met een tikkie mazzel ook 6 kun nen zijn, maar met 'hadden' kom je niet zo erg ver. Bij de ope ningswedstrijd tegen AFC '34 vielen mij enkele zaken in het bijzonder op. Zo was ik verbaasd over de publieke belangstel ling. Die viel zwaar tegen. Van onze 1500 leden was slechts een klein percentage op Goed Genoeg te vinden en ook het supporterslegioen van AFC '34 had kennelijk andere plannen voor de zondag. Jammer, want onze 'hoofdklassemannen' verdienen een andere ambiance. De thuisblijvers misten niet alleen een aardige wedstrijd (zie de rubriek 'Ons Eerste'), maar ook de strijd om de penaltybo kaal. In de rust probeerden de sterren van de E10 A- selectiekeeper Claudio Ruzzini van 11 meter te verschalken. Dat lukte heel aardig en de E10 gooit dan ook hoge ogen voor de penalty-bokaal (zie de foto van de sterren met hun keepers- held elders in deze Schakel). In de volgende 12 thuiswedstrij den mogen de andere 12 E-teams bewijzen het beter te doen, te beginnen met de E7. De thuisblijvers misten ook de mascotte van de week. Dit maal was F junior Victor Schiering, zoon van trainer Eric Schiering, de gelukkige (zie ook achterin deze Schakel een foto van Victor met zijn idool Ronald van de Meent). I Hoe druk zal het zondag a.s. worden? Meer dan duizend men sen? Met een aantrekkelijke tegenstander als sc Feyenoord 1 moet dat zeker kunnen lukken. Promovendus Feyenoord heeft het tegen ADO '20 uit (2-0 winst) en DHC thuis (3-0 winst) I naar verwachting uitstekend gedaan. AFC, het is al gezegd, startte minder, maar zal naar ik verwacht juist in deze wedstrijd de veerkracht en scherpte tonen, die in het elftal verborqen zijn. Veel succes! Voor de goede orde: de wedstrijd AFC - sc Feyenoord begint in verband met de Amsterdamse Marathon zondag pas om 14.00 uur. Dit mede om alle lo pers de kans te geven deze belangrijke wedstrijd te be zoeken. De andere teams hadden een wisselende competitiestart. Het tweede kwam onder leiding van Eric Warmerdam met le ge handen thuis tegen 'angstgegner' DEM, maar revan cheerde zich tegen het tweede van EDO. Gemeten aan de kansen was de 1-0 winst wel wat aan de schrale kant. Het der de verloor twee keer met 3-2, maar heeft gelet op de andere uitslagen in de reserve tweede klasse A mogelijkheden om zich als een goede middenmoter te manifesteren. Vier, met Piet Ouderland, en vijf deden het met ieder 4 punten uitste kend, terwijl zaterdag 1 in de eerste competitiewedstrijd wei nig moeite had met AS '80 6-0. De A1 junioren troffen in de eer ste twee wedstrijden Telstar en Go Ahead Eagles. In beide du els werd het pleit al voor rust beslecht. De scores 1-5 (tegen Telstar) en 2-6 (tegen Go Ahead Eagles, met scores van Guy Lindeboom en Laurens Bianchi) laten zien dat de A1 ook dit seizoen heel hard zal moeten knokken voor de puntjes. Zater dag a.s. uit tegen Emmen, drie punten? Why not! De B1 tenslotte startte met een monsteroverwinning tegen Flevo Boys, 10-1met doelpunten van o.a. Wensley Tiendalli en Bart v.d. Bergh, die als invaller in de tweede helft 3 maal scoorde. Hoewel de B1 goed speelde, dient wel gezegd te worden dat de verdediging va Flevo Boys een voor dit niveau zwakke in druk maakte. Flevo Boys verloor afgelopen zaterdag met 9-2 van Purmersteyn. Voorland bood AFC heel wat meer tegen stand en nadat Simon van der Woude voor AFC de score had geopend, kwam Voorland sterk terug en wist.nog voor rust op 3-1 te komen. Na rust kwam Voorland niet meer in gevaar, on danks de vierde seizoentreffer van Bart v.d. Bergh. Zaterdag a.s. thuis tegen ADO '20, een tegenstander van formaat. De B1 van trainer/coach Dirk Spits en teamleider Jan Koomen re kent op veel supporters. Zoals bekend is Stanley van Loggem tijdens de wedstrijden van ons eerste te vinden in de radiokamer. Hij draait muziek, stelt de spelers van de teams voor, roept de doelpuntenma kers om en bedient het scorebord. Hoewel Stan het graag zou willen, kan hij door zijn 'echte' werk niet ook als speaker optre den tijdens de wedstrijden van de A1 en B1. Dat is jammer, want dit voegt veel toe aan sfeer rond de wedstrijden op zater dagmiddag. Derhalve de vraag of er iemand is met goede stem en concentratie die deze belangrijke, boven omschre ven taak kan en met enthousiasme wil vervullen. Graag een snelle reactie richting ondergetekende (tel. 6623867). Tot slot nog even AFC - FC Barcelona. Op initiatief van de P&PC is met het oog op de persbijeenkomst van 7 september j.l. een fotowand gemaakt door Lex Rimini en de al eerder ge noemde Stanley van Loggem. De schitterende foto's van LuucGosewehr en Richard Mouw (voor een deel ook opgeno men in de Persmap van dit seizoen), zijn tot en met zondag de 24e september achter in het clubhuis te bewonderen. Ik hoop u allen zondag na een hopelijk succesrijke AFC - sc Feyenoord in de achterzaal van het clubhuis te treffen. MACHIEL VAN DER WOUDE Best leuk, die Amstelcup, d.w.z. voor profclubs. Voor het tweede achtereenvolgende jaar breekt geen enkele amateur club door naar de volgende ronde. Geef mij maar het oude knock-out systeem naar Engels voorbeeld. Heb je nog eens een 'avondje NAC'. Overigens heeft de amateursectie hier zelf mee ingestemd. Ingegeven door het feit, dat het voornamelijk voor de ama teurs uit de provincie aantrekkelijk is om meer dan één wed strijd tegen een profclub te spelen. Toch jammer. Die Jan Wouters. Herinnert u zich ook nog Engeland - Ne derland? Vraag eens aan Gascoigne. Toch niet echt een toffe speler, die Jan. L

Schakels (clubbladen) | 1995 | | pagina 4