ONS EERSTE leider Cees Jochems, grensrechter Jos Beerman en fysiothe rapeut Jeroen Kolenberg) wordt het in deze zware afdeling weer een intensief en naar ik hoop leuk seizoen. Veel succes! In het kader van de doorstroming was het overigens goed om te zien dat enkele spelers in het tweede zondagteam, dat zo fraai met 5-3 van Beursbengels wist te winnen, vorig seizoen nog in de A1 speelden. Na de jeugd de veteranen, het afgelopen weekend met hun schitterende jubileumtoernooi zo prominent aanwezig op Goed Genoeg. Mede onder dankzegging aan de weergoden kan het organiserend comité trots zijn op dit geweldige evene ment. Het toernooi zelf, met als sterke winnaar Elinkwijk, het randgebeuren met een diner in het Rijksmuseum als hoogte punt en het aparte programma voor de dames, het mooi uitge voerde programmaboekje, het was allemaal, om met Johan de Bie te spreken, top. Rob Dukker staat elders in deze Scha kel meer uitgebreid stil bij dit geslaagde jubileum veteranen- toernooi. Zoals gezegd maken wij ons allen op voor wat onze core busi ness is: voetbal. In deze Schakel hierover belangrijke informa tie van de verschillende elftalcommissies, technisch mana ger en administrateur, zoals de samenstelling van de teams, het competitieprogramma voor de komende weken, het trai ningsschema, etc. Om problemen te voorkomen is nauwkeu rige bestudering gewenst en geboden. Maar er zijn ook ande re zaken in deze Schakel waarop ik de aandacht wil vestigen. Allereerst de wedergeboorte van de column 'Schijnbewegin gen' van Nicky Hekster (vroeger samen met Jan Sandberg), die iedere maand, altenerend met de Mixed Pickles van Pim Adriaansz, zal verschijnen. En met ingang van de eerstvol gende Schakel zullen onder de rubriek 'Ons Eerste' weer glasheldere wedstrijdverslagen te vinden zijn. Scribenten kunnen van ondergetekende binnenkort een telefoontje ver wachten. MACHIEL VAN DER WOUDE TRAININGSWEEKEND IN KNOKKE Eén van de vele tradities die AFC rijk is, is dat aan het begin van ieder seizoen voor de eerste elftalspelers, technische staf en officials ergens in Nederland of in België een trainingswee kend wordt georganiseerd, waarbij teambuilding de belang rijkste doelstelling is. Aan deze traditie, die al meer dan 25 jaar oud is, hebben veel oud-eerste elftalspelers en elftalbegeleiders goede herinne ringen. Zestien jaar geleden was Knokke de locatie voor het trainingsweekend en ook dit keer was de keus voor een lang weekend gevallen op Knokke. Op vrijdagmiddag vertrok met enige vertraging een bijna vol ledige selectie en begeleiding van het sportpark Goed Ge noeg per bus richting Knokke. Na een busrit, waar de chauf feur ruimschoots de tijd voor nam, waren we nog net op tijd voor het diner in het Memlinc Hotel, een fantastisch hotel in het centrum van Knokke-Zoute. Het gesprek van de vrijdagavond was ongewild Jermain Pou- pon. ledereen vroeg zich enigszins bezorgd af waarom hij niet was komen opdagen op de afgesproken plaats en tijd. De drie meest sportieve bestuursleden (Kees, Amel en Edwin) beginnen de dag met een half uur hardlopen over de boule vard, terwijl de rest van het gezelschap zich in alle rust voorbe reidt op de dingen die komen gaan. De nog ontbrekende spe lers (inclusief Jermain Poupon), arriveren per auto nog net op- tijd voor een laat ontbijt. De ochtend wordt door de spelers besteed aan een ontspannende wandeling over de boulevard van Knokke. Aan het eind van de ochtend sluit erelid Fred van Soomeren, sedert enige tijd woonachtig in Knokke, zich aan bij het AFC-gezelschap. De eerste oefenwedstrijd wordt gespeeld in Hoek op Zeeuws Vlaanderen tegen de zaterdag eersteklasser HSV Hoek. Het valt op dat aan de krachtmeting met de nummer 2 van de Hoofdklasse A door de spelers, bestuursleden en supporters van Hoek veel waarde wordt gehecht. Er worden tijdens en na deze oefenwedstrijd zelfs flitsen uitgezonden op radio Zee land. Volgens de plaatselijke thermometer is het tijdens de wed strijd 35 graden en wellicht lopen door deze hoge temperatuur de gemoederen van de Hoek-spelers in het begin hoog op. Als na 10 minuten één van de spelers van Hoek de scheidsrechter uitmaakt voor 'lelijke onnozelaar' wordt hij onmiddellijk uit het veld gestuurd om te worden vervangen door een andere spe ler. AFC speelt ondanks de warmte een goede wedstrijd en is sterker dan de zaterdag eersteklasser. De wedstrijd, die wordt beslist door een doelpunt van Frank Aboikoni na een voorzet van Peter de Waal, eindigt op een ongelukkige manier. Twee minuten voortijd komen Pascal Kouwenhoven en de keeper van Hoek met elkaar in botsing, waarbij de keeper zijn kuit been breekt. 's Avonds vindt het officiële deel van het trainingsweekend plaats. De nieuwe spelers in de selectie, Jan van Baal, Dennis Boogaard, Frank Aboikoni (terug van weggeweest), Peter de Waal en Claudio Rizzuni worden welkom geheten. Dick van der Klaauw, de nieuwe AFC-praeses, houdt zoals de traditie het wil een gloedvolle en inspirerende speech gericht aan de selectiespelers. Tot slot van zijn speech biedt Dick alle spelers een videoband aan met het integrale wedstrijdverslag van AFC - Barcelona. Ook Roy Tular en Rob Duis spreken vervolgens op de hun be kende humoristische wijze de spelers toe. Zondagmorgen vroeg is iedereen op tijd aanwezig bij het ont bijt, hoewel de meeste spelers niet meer dan 3 uur hebben geslapen. Als voorbereiding op de wedstrijd van 's middags wordt dit keer gekozen voor het kijken naar de videoband van AFC - Barcelona. Dit gebeurt in de bus op weg naar Middel burg, waar de tweede oefenwedstrijd zal worden gespeeld te gen de club Middelburg. Als decor voor een lichte lunch voor de wedstrijd wordt gekozen voorde markt van Middelburg met het fraaie stadhuis op de achtergrond. Voor AFC is de club Middelburg een oude bekende. In 1967 werd Middelburg ten koste van AFC landskampioen bij de amateurs. Inmiddels is de club echter afgezakt naar de 3e klasse. In het veld blijkt dat AFC een paar maten te groot is voor Middelburg. Met groot gemakt wordt Middelburg met 6-0 verslagen door doelpunten van Ashwin de Bruin (2x), Peter de Waal (2x), Ronald van de Meent en Frank Aboikoni. Na een rustige terugreis naar Amsterdam kijken alle spelers en officials moe, maar voldaan en vol lof terug op het door Amel Vroege op de voor hem bekende wijze perfect ge organiseerde en in alle opzichten geslaagde trainingswee kend. GER VAN CASPEL 4

Schakels (clubbladen) | 1995 | | pagina 4