ZATERDAG broer van onze eigen Karei (Olivetti) van Osch schertsen we wel eens. Bij het verlaten van de zaal werden we getrakteerd op een glas champagne met een heuse diamant. Ten over vloede wees de heer Van Os ons er nog eens op dat het hoogst ongebruikelijk is, dat er spijzen of dranken worden genoten in de nabijheid van onze nationale meesterwerken, maar dat er voor AFC en zijn gasten een uitzondering was gemaakt. Over bodig lijkt het mij te melden, dat het smaakniveau van de spij zen en dranken streden met de buitengewone kwaliteit van de schilderijen en een gretig aftrek vonden. Tegen middernacht vervoerden de bussen ons terug naar AFC, maar de koek was nog niet op. Tot in de kleine uurtjes werd er nog gehost en gerost op een heuse disco. En toen toonden sommige veteranen toch over een perfecte conditie te beschikken. Dat was ook te merken de volgende morgen. Kreunend en steunend kwam het toernooi weer op gang en toen bleek ook wie de tweede finalist zou worden. Wie anders dan ons eigen jubilerende AFC? Zoals een goed gastheer betaamd wilde AFC niet zijn eigen toernooi winnen. Die eer werd, overigens terecht, gelaten aan Elinkwijk, die in zijn acht poule-wedstrijden van totaal 25 mi nuten 25 maal scoorden en slechts 2 doelpunten tegen kreeg De finale wonnen zij met 2-0 en de strijd om de derde plaats werd via strafschoppen beslist in het voordeel van LAC Frisia. De wedstrijden en de daarop volgende prijsuitreiking werden opgeluisterd door een geweldig enthousiast boerenloop or kest, dat de stemming er goed en tot het einde toe inhield. De prijsuitreiking werd op zijn zo eigen wijze verzorgd door Hans Geusebroek, op de piano begeleid door zijn broer, en zoals gewoonlijk wist hij weer menigeen tot een schaterlach te brengen. En zo liep een bijzonder geslaagd veteranen toernooi naar een einde. Ik heb geprobeerd zo weinig mogelijk namen te noemen, het is immers een eindeloze rij medewerkers van 22 hardwerkende organisatoren, 19 plichtsgetrouwe AFC- gastheren, 32 financieel krachtige sponsors, 12 buitenge woon charmante gastvrouwen onder leiding van een niet moe te krijgen Claire Wijnend, 9 ervaren en zich inlevende scheidsrechters en 11 adverteerders in ons zo prachtig uitge voerde programma. In ditfraaiedoor Lex Rimini gestylde programma, dat als u het nog niet heeft, u dit echt moet zien te bemachtigen, 'een col lectors item!', werd een voorwoord geschreven door onze staatssecretaris van welzijn en sport Erica Terpstra, door onze helaas wat grieperige AFC-voorzitter Dick van der Klaauw en door onze ere-voorzitter en hoogstpersoonlijk bij de finale aanwezige Henk Kappelhoff. Dick van der Klaauw en natuur lijk onze veteraan Jack van Gelder die een onaangenaam inci dent in een studio overkwam, wensen wij van harte beter schap. Tot slot ontkomen wij niet echt aan het noemen van een paar namen, namelijk die van de leden van de stuurgroep van de organisatie: Jaap Pluim voorzitter, Edwin Geluk penning meester, Rob Ruis secretaris, Paul Koster evenementencom missie, Ernst Huisman sponsorcommissie, Harry Schoema- ker redactie en PR commissie en Jan Hein Lans wedstrijd commissie. Zij en hun medewerkers-commissieleden kunnen terugzien op een bijzonder geslaagd toernooi, wat nog lang in de herinnering van alle aanwezigen zal blijven hangen. Proficiat met dit resultaat en op naar het volgende evenement, het 5e AFC veteranen zaalvoetbaltoernooi, ook in het kader van ons 100-jarig bestaan, op 6 januari a.s. ROBDUKKER De Zattencie is voor dit seizoen alsvolgt samengesteld: Roy van Dijk, voorzitter 023 - 24 89 24 Sebo Woldringh, secretaris 020 - 6 76 86 17 Theo Husers, lid 020-6 59 56 82 Fred van Ede, lid 020 - 6 73 31 35 Mededelingen De selectiespelers van 1 en 2 hebben er inmiddels al weer wat noeste trainingsuurtjes op zitten onder leiding van de dit jaar nieuw aangestelde trainer Peter v.d. Waart. Daarnaast zijn verscheidene partijen gespeeld, waaronder de bekerwedstrijd tegen Bijlmer 1 (zondag). Na de reguliere tijd was een stand van 1-1 bereikt. Strafschoppen moesten de beslissing brengen. Helaas was het geluk niet aan onze zijde. Edoch de groep heeft er zin in en de zaterdagcommissie ver wacht dan ook een sportief en succesvol seizoen van onze twee KNVB-elftallen. Training Op de maandagavond is het gravel beschikbaar voor de spe lers van zaterdag 1 en 2 vanaf 19.15 uur. Voor de overige spelers van zaterdag 3 t/m 8 en veteranen 1 luidt de aanvangstijd training op de maandagavond 20.00 uur. De zaterdagcommissie vraagt enige medewerking van de spelers in verband met de verdeling van het gravel op de maandagavond. Coördinatie Peter v.d. Waart en Sebo Wol dringh. Competitie Aanstaande zaterdag 9 september start voor alle elftallen de competitie. De heren aanvoerders c.q. leiders worden vrien delijk verzocht de juiste wedstrijdformulieren te gebruiken. Deze bevinden zich in de kast in de bestuurskamer. Voor za terdag 1 en 2 dienen de witte KNVB-formulieren gebruikt te worden. Voor de elftallen 3 t/m 8 en veteranen 1 dienen de blauwe wedstrijdformulieren Afd. Amsterdam gebruikt te wor den. Opstellingen Hieronder zijn de voorlopige opstellingen weergegeven. In dien in deze opgave spelers niet genoemd zijn of niet meer be schikbaarzijn, gelieve contact op te nemen met de secretaris van de zaterdagcommissie, Sebo Woldringh. PROGRAMMA ZATERDAG 9 EN 16 SEPTEMBER 9.9: KISMET '82 - AFC (135), 14.30 uur; bijeen: 13.30 uur Scheidsrechter: K.H. Heeres 16.9: AFC - AS '80 (132), 14.30 uur; bijeen: 13.30 uur Scheidsrechter: E. Bosch 9.9: AFC 2 - JONG HOLLAND 2 (151), 14.30 uur; bijeen: 13.30 uur Scheidsrechter: J.J. Jaasma 16.9: CSW 3 - AFC 2 (151), 12.00 uur; bijeen: 11.00 uur Scheidsrechter: S. Sanchez Diez Voorlopige selectie zaterdag 1 en 2: Ali Akgun, Dirk Jan Bakker, Bert Bakker, Nicky Berentsen, Ewald v.d. Bogt, Jerry Bouterse, Derrick de Getrouwe, Rob Groenteman, Michel v.d. Hoek, Michael Kinsbergen, Michael Kandai, Jan-Wieger v.d. Linden, Jan-Willem van Slee, Cees Thomas, Bart v.d. Vlugt, Peter v.d. Waart, Romeo Zondervan, 11

Schakels (clubbladen) | 1995 | | pagina 11