MIXED PICKLES ingelegd door Pim Adriaansz ZUIL Het was begin /juli al knap warm. U zocht massaal verkoeling in Zandvoort - of elders - toen Pickelaar zich in de Ballonzuilbossen te Merselo bevond. Dat zal u vermoedelijk worst wezen en Pickelaar hoort u al vragen: wat heeft AFC daar mee te maken? In het ge heel niets, maar Pickelaar heeft ter plekke aan u gedacht. Vandaar dit pickeltje. Hij was met Pickelaarse op zoek naar de Ballonzuil (waarover hieronder meer). Ook in de Peelse bossen was het drukkend warm, zodat Pickelaar op zijn voettocht meende een stukje te kunnen afsteken door een verbod tot betreding van schietterrein te negeren. Maar hij had buiten de waard - of beter: buiten de koddebeier gerekend, die hem staande hield. Of Pickelaar zich wel goed bij het hoofd wist en waar hij het jachtgebied dan wel betreden had. Pickelaar - eenmalig slim - wees in de richting, die hij beoogde te gaan. Gaat u als de gesmeerde bliksem terug", vonniste de dienstdoende dignitaris. Derhalve kon Pickelaar zijn weg vervolgen. Hij bereikte aldus de ballonzuildie de herinnering bewaart aan een in 1871 te Parijs opgestegen luchtballon. Precies 25 jaar later, op 18 januari 1896, werd de ballonclub opgericht, die verantwoordelijk is voor de opgerichte zuil het bos. Pickelaar zag het aan en bedacht, dat AFC toen 1 jaar bestond. En in het verlengde daarvan dacht hij even aan u. CITAAT De herinnering is het enige paradijs waaruit wij niet verdreven kunnen worden. (Jean Paul Friedrich Richter, 1763-1825). BALLETJES Eind iuli was het nauwelijks minder warm toen Pickelaar te Hilversum, dankzij Olivetti- Karelhet Open Heineken Golf—toernooi mocht bijwonen. Vrienden, dat zijn feestdagen van formaat: kjjken en bekeken worden, mode, topsport en theater ineen! Wat de - publieke - mode betreft: volstrekt 'uit' bleken de gehielbalde sokjes. Picke laarse was nu dan ook volstrekt 'in' met de haar vetrouwde sokjes zonder balletjes. Zowel het man— als vrouwvolk bleken gekleed in trendy gesneden slobberbroekenwaarvan het Pickelaar niet duidelijk is of het om te lange korte broeken dan wel te korte lange broeken gaat. Het viel hem op, dat er af en toe iemand bijkans over de eigen broek strui kelde. Pickelaar had daarvan zelf geen last. Als immer bewoog hij zich voort in een ge wone lange broek, die hem weliswaar uit de markt prijsde, maar die hem onbekommerd loop— comfort verschaft. Hij hield zich het liefst op bij hole 18, waar de concurrerende participanten als mata- doren de green naderden zoals dat behoort: waardig schrijdend, op eerbiedige afstand ge volgd door het dragersvolk. Dan wordt voor ademloos publiek de magische verdwijntruc ge presenteerd: balletje weg, balletje opgediept en balletje onder applaus voorgehouden aan het publiek. Kunstje gelukt! Pickelaar houdt van theater en beleefde heerlijke dagen. BARCA AFC - Barcelona - 6 augustus j.l. voor 5000 toeschouwers 1-4 op Goed Genoeg - is door de media eenparig afgedaan als laatste oefenwedstrijd van Barcelona ter voorbereiding op de Spaanse competitie. AFC zelf zag het treffen als ere—wedstrijd ter gelegenheid van het eeuwfeest. Zonder zelf te oordelen vraagt Pickelaar zich overigens wél af of eer te koop is, maar dat daar ge laten was er met de voorstelling niets mis. Er was ondanks de hitte sprake van een fees telijke ambiance. Pickelaars vertier kon op voorhand al niet stuk door de hem toebedeelde consumptie-bonnen. Hij voelde zich even selectie-speler. In korte tijd is er veel geregeld. De organisatie bleek echter perfect. J(oh)an Meyer meende dan ook, dat hij een rotdag had gehad omdat er helemaal niets te klagen viel... 6

Schakels (clubbladen) | 1995 | | pagina 6