C JUNIOREN /weden namen weer deel aan toernooien bui tenshuis. Vaak met erg veel succes en nog belangrijker met groot plezier. AFC is de desbe treffende verenigin gen dankbaar voor de uitnodigingen en voor het vele werk dat voor deze evenementen is verzet. Eén van de toernooien betrof een internationaal treffen in Dourges, Noord-Frankrijk voor A1 elftallen. Sterke teams uit Rusland (Spartak, Moskou), Tsjechië (Banik Ostrava), Flongarije (MKV Budapest), Polen (Lech Poznan), En geland (WBA), Bel gië (Lokeren) en Frankrijk (Reims) namen aan dit toernooi deel. Onze A1 weerde zich in en om het veld uitstekend. Een topplaats zat er dit jaar echter niet in. Misschien het volgend seizoen. Ik ben mijn mede-commissieleden Theo Boonstra en Erik van Aken, teamleider Cees Jochems en fysiothera peut Jeroen Kolenberg dankbaar voor hun bijdrage aan deze zeer geslaagde trip. We zijn, zoals gezegd, aan het einde gekomen van een fantas tisch seizoen, dat voornamelijk in het teken stond van het 100- jarig jubileum van onze club. Naast competitie-, beker- en vriendschappelijke wedstrijden en een macht aan externe toernooien, waren er 14 jeugdevenementen. De herfst-2- daagse met Danny Blind, de Sinterklaasviering voor E buiten en F binnen, het zaalvoetbalfeest met loco Frank de Grave en Ronald de Boer, de schitterende AFC-jacks, toverboom en stormbaan, de superclinic voor de C's met Gerrie en Arnold Mühren, het Goed Genoeg Toernooi voor oudere junioren, het De Acht toernooi met winst voor de B1, de tweede keer in 57 jaar, het Henk Kappelhoff toernooi voor C1 met Feyenoord als winnaar en Henk Kappelhoff zelf in de hoofdrol, de tweekamp met Kon. HFC voor Een Fjunioren, het Wim Bückert toernooi voor D1 met NAC als sterke winnaar, de bijzondere musical middag voor de AFC-jeugd, het gezellige Leiders toernooi, het Harry Scheepstra toernooi voor A1 met de nipte zege van landskampioen Ajax, het historische E 100 Be Friends toer nooi en de feestelijke Mini WK. Een waslijst van activiteiten, die door toedoen van heel velen, met in het bijzonder de jubi leumevenementencommissie en natuurlijk mijn onvolprezen jeugdcommissie, allen geweldig uit de verf zijn gekomen. En naar de woorden van het in de aanhef aangehaalde lied, "het is een wonder, ik ben er trots op". Zoals hierboven aangegeven en al eerder in de Schakel be kend gemaakt, stap ik na zes jaar uit de jeugdcommissie en draag ik na vijf jaar het voorzittersstokje (een hamer is bij de jeugd zo zwaar) over een Jacques Parsons, thans secretaris van de JC. Dit in de volle overtuiging dat ik in Jacques een voortreffelijke opvolger heb. Dat is ook wel nodig in een perio de waarin de jeugdsector van AFC tomeloos is gegroeid en Het winnende team van Zweden met de Julis Rimet Beker. AFC volgend seizoen met circa 50 teams aan de competitie gaat deelnemen. Enkele van deze teams spelen zeer hoog en verdienen nog weer aparte aandacht. Met elkaar een geweldi ge klus waar ik jou Jacques met de nieuwe commissie veel succes bij wens en ik van harte hoop dat je aan het voorzitter schap net zo'n plezier beleeft als ik dat in de afgelopen 5 jaar heb gedaan. Met zo'n bijzondere jeugd als AFC, kan dat haast niet missen. Naast mij verloren nog 2 leden de jeugdcommissie. Joost de Weerd na 2 jaar en Arjan Anderiessen na een jaar, respectie velijk als B en als E/F commissaris. Joost en Arjan, hartelijk dank voor alles wat jullie voor de AFC-jeugd hebben gedaan. Gelukkig zullen Jan Benoni (al 20 jaar JD lid), Erik van Aken, Theo Boonstra en Gerard de Winther ook het volgend jaar deel uitmaken van de JC. Ook jullie zeer bedankt voor je grote, enthousiaste inzet en jullie voor mij zo stimulerende samen werking in de afgelopen jaren. Tot slot. Ook volgend seizoen zal het bij AFC gaan om een mix van traditie èn prestaties, om een evenwicht tussen kwantiteit en kwaliteit, om een hecht clubverband. Ik hoop hieraan van uit mijn nieuwe bestuursfunctie op het gebied van pers en pu bliciteit een bescheiden bijdrage te kunnen leveren. w.g., DE JEUGDVOORZITTER C1 BIJ OMMOORD DE BOOT IN Het toernooi van Ommoord was dit jaar weer een buitenge woon geslaagde happening, doordat we de kruisfinale verlo ren werden we helaas van een hoge klassering afgehouden. Dit kon echter de pret niet drukken en ook dit jaar was de gein weer volop aanwezig. Aan het eind van de eerste toernooidag werd de C1 aan de kade van de Rotte afgehaald door het mo torschip 'Avontuur', waarna een tocht naar de Rottemeren 18

Schakels (clubbladen) | 1995 | | pagina 18