De Meer kampioen E100 Be Friends Toernooi De traditionele afsluiting van het jeugdseizoen, de MINI WK, vond op 4 juni j.l. plaats en dat was door het overvolle senio renprogramma iets later dan gepland. Het werd een heerlijk voetbalfeest, dat om 9.30 uur op zeer bijzondere wijze werd geopend. Nadat de 12 deelnemende landen, met iedereen D, Een F team, plaats hadden genomen achter hun landenbord, draaide een grote open Amerikaanse slee het veld op. Aan boord bevonden zich de voorzitters van de Amsterdamse Voetbalbond, Ton Harms en die van AFC, Jan van Dijk, alsme de de inmiddels niet meer weg te denken AFC-egel. Op dat moment vonden de weergoden dat het niet altijd mooi weer kan zijn tijdens AFC-jeugdtoernooien en openden de sluizen. Terwijl de regen neerplensde, stelden Ton Harms en Jan van Dijk zich als doelpaal (ze zijn tenslotte markante steunpilaren van het amateurvoetbal) op, waarna de AFC-egel met een welgemikt schot tussen hun door een hels vuurwerk deed ontbranden. Daarmee was de MINI WK geopend en spoedde iedereen zich naar binnen. Ondanks de buien werd het programma stipt aangehouden en toen 's mid dags de zon zich weer meld de was alles weer bijna per fect. Bijna, omdat Jerry Hol lander met een fikse knie blessure naar de VU moest worden gebracht, een bles sure die achteraf gelukkig minder erg bleek dan het zich eerst liet aanzien. Beter schap Jerry! In de middagu ren waren de finalewedstrij den gepland en de in schitte rende MINI WK-shirts (voor ieder land een andere kleur) De MINI WK kampioenen bij de spelende teams lieten zich van hun beste kant zien. Toen om drie uur het laatste fluitsignaal had geklonken was het tijd om de prijzen te verdelen. Allereerst werden nog enkele kampioenen, D2 en D6, en enkele bekerwinnaars, D1 en D4, door D-commissaris Gerard de Winther op passende wijze gehuldigd, waarna JC secretaris Jacques Parson mij als scheidend jeugdvoorzitter in het spreekwoordelijke zonnetje zette. Naast een prachtig fotoboek van de commissie kreeg ik van alle aanwezige jeugdspelers een roosje aange reikt, een prachtig langgerekt moment. Hierna was aan mij de eer de medailles van de MINI WK te verdelen. Bij de E en de F ging de eerste prijs naar Nederland (op dit niveau doen we het dus heel goed!) en bij de D's was de eerste plaats voor Brazilië. Voor de historie: Brazilië: Karei van Vugt, Jochem Polane, Laurens Polder, Sander R. Warmolts, Robbin Schipper, Tim Scholten, Sebastiaan Eliëns. NederlandE-junioren: Danny Broekman, Joël Goudsmit, Wilco Eendenbak, Gerrit Visser, Jurrian Weerkamp, Flip Nieuwen- huis, Vincent de Groot, Roy Haafst, Mitchel Ba tista. NederlandF-junioren: Olivier Poederbach, Tyrone de Groot, Alric Morrison, Marijn ten Kroo- de, Renko Verheij, Paul Geusebroek, Charley v.d. Meij, Jarno Michielsen en Joppe Out. Deze klassering was min of meer algemeen be kend, maar wie was nu de 'over-all' winnaar, het land dat het bij de D's, E's en F-en gemiddeld het best had ge daan? Het werd even heel stil op de volle overdekte tribune op het hoofdveld. Zou het Nederland zijn met winst in 2 catego rieën, het sterke Duitsland of toch Brazilië? Toen ik als win naar van de Jules Rimet beker (een mooiere kopie als die van AFC bestaat er niet) Zweden bekend maakte, ontlaadde de spanning zich en stortten de jongens uit het hoge noorden zich onder aanvoering van team-captains Maarten van Ros- sum, Marlon Putter, Riewert van Bodegrave en Ad Westerhof de tribune af om de World Cup in ontvangst te nemen. Meteen vuurwerk tot slot was daarmee een einde gekomen aan een erg leuke MINI WK en ook aan een fantastisch seizoen. Voor ik bij dit laatste nog even stil sta, nog een enkel woord over de externe toernooien. Heel veel jeugdteams van AFC E-categorie.

Schakels (clubbladen) | 1995 | | pagina 17