ELFTALCOMMISSIE B tt PIKHt De commissie mocht op deze vroege zaterdagmorgen een kleine zeventig enthousiaste zaterdagvoetballers begroeten. Onder het genot van koffie met gebak werd de loting voor de teams verricht. Een kleine verrassing hadden we in petto, na melijk het hoofdveld was voor deze dag gesplitst in twee vel den (met gras), waarop het toernooi kon worden gespeeld. HULDE! Gelukkig waren de weergoden ons gunstig gezind, en kon er voor de lunch een redelijk aantal partijen worden afgewerkt. Doordat er met F-junioren-goals werd gespeeld, waren er ver rassende uitslagen te melden, dit in tegenstelling tot wanneer je met te kleine goaltjes speelt (niet iedereen kan voor de pot gaan liggen). De lunch was uitstekend verzorgd door Netty en haar 'crew', en iedere speler kon met een glas champagne in de hand to asten op de jarige club! Het strakke speelschema werd keurig gehanteerd en de halve finales konden op tijd beginnen tus sen de Leeuwen en de Jakhalzen en tussen de Gieren en de Giraffen. Na penalties werd uiteindelijk de finale gespeeld tussen de Jakhalzen en de Giraffen die na een achterstand uiteindelijk de volle winst pakten met 5-2. Na afloop werden de 'pompen' opengezet, gevolgd door de prijsuitreiking en de barbecue voor een kleine 100-tal AFC Zatten met aanhang. Gezien het succes van deze dag zijn er al stemmen opgegaan om hier een traditie van te maken als afsluiting van het voetbalseizoen voor de Zaterdagafdeling. Rest ons iedereen te bedanken voor zijn aanwezigheid en in zet, en hopen elkaar weer in gezondheid het volgende sei zoen te mogen begroeten. Namens de Zaterdagcommissie, ROY VAN DIJK HET WEL EN WEE VAN DE B Het voetbalseizoen '94/'95 zit er al weer op en het jubileum jaar is al voor de helft verstreken. Tijd voor een (kritische) te rugblik op de gebeurtenissen die ons het afgelopen seizoen zoal bezighielden. In de eerste plaats natuurlijk onze vreugde over het behaalde kampioenschap van ons zesde elftal. Najaren van tweede en derde plaatsen, kon het team van aanvoerder Maurice de Hond dan eindelijk eens in de bloemetjes gezet worden en is de lang gehoopte promotie naar de res. 1e klasse van de AVB een feit geworden. Mannen van het zesde, nogmaals onze fe licitaties. Over de prestaties van de andere teams kan verschillend ge oordeeld worden, alle teams wisten zich weliswaar te handha ven, maar posities onder de zogenaamde 'middenstreep' wa ren toch meestal ons deel. Zeer te betreuren was het feit, dat de commissie in de loop van het seizoen zich genoodzaakt zag een elftal terug te trekken en dat nog wel in ons jubileum jaar. We kunnen er dan ook niet aan voorbij, te vermelden dat het tegenwoordig steeds moeilijker lijkt te worden alle elftallen compleet in het veld te krijgen. Oh ja, iedereen wil graag voet ballen maar.... als het hem uitkomt. (Elftallen met 16 man en dan nog niet compleet in het veld, dat is toch bijna niet te gelo ven.) Het volgend seizoen zullen daarom nogmaals het beschik baar-zijn en de afschrijvingsprocedure moeten aanscherpen om alles goed te laten functioneren. Hoewel ook enigszins lijdend aan bovengenoemd verschijn sel, toch een compliment aan het 10e (aanvankelijk het 11e) team, dat uit een groot aantal nieuwe leden bestond en die er toch met elkaar een leuk seizoen van gemaakt hebben. Het seizoen stond natuurlijk ook in het kader van het 100- jarige bestaan van onze club. Op (twee) doordeweekse avon den speelde elk team een zogenaamde 'Jubileum wedstrijd', tegen een club waar we de afgelopen jaren, hetzij door toer nooi of het spelen van oefenwedstrijden, goede contacten mee onderhielden. Zo mochten we als gasten ontvangen Vic toria, HVV, Swift, De Meer en ASV Arsenal (onze buurman Buitenveldert liet helaas verstek gaan), waar na de wedstrij den met een drankje en een hapje nog enkele gezellige uur tjes in ons clubhuis werd doorgebracht. Opvallend overigens het feit, dat onze gasten het langer aan de bar bleken vol te houden dan de AFC-ers. Op vrijdag 19 mei werd het seizoen afgesloten met het B-Cup Toernooi, uiteraard in het kader van het 100-jarig bestaan in een wat feestelijker en uitgebreider vorm dan gewoonlijk. Aan gezien het een onderling toernooi betreft en iedereen natuur lijk dezelfde uitrusting heeft, is het spelen tegen elkaar altijd al een probleem; de één in het rood, de ander in het wit en dan weer omkleden en weer omkleden. Zo ontstond bij de com missie het idee voor dit jaar iets speciaals betreffende de kle ding te regelen. Bijna een half jaar voor het B-cup Toernooi werden diverse bekende mensen aangeschreven, die con- 13

Schakels (clubbladen) | 1995 | | pagina 13