vende een uitgekiende selectie van het 'oude' zesde toege voegd, gecompleteerd met een aantal gouden vervangingsin vesteringen. Daarmee zijn we wellicht individueel wat minder dan de weggetrokken vorige generatie, maar als team ge groeid naar een saamhorigheid van zeldzaam hoog niveau. De eerste helft van het seizoen verliep bijzonder voorspoedig. Dankzij een goede voorbereiding in het Amsterdamse Bos stond het vijftiental conditioneel op een dusdanig peil dat iedereen in staat was om voor de ander te werken, zelfs voor de ander te denken. Het liep op rolletjes, niets en niemand kon de AFC6-trein tegenhouden. Totdat de winterperiode zijn in trede deed. De zogenaamde winterstopperiode is officieel zó kort dat we eigenlijk geen kamp meer kunnen beleggen op de Canarische Eilanden, en feitelijk zó lang dat het lijf uit zijn rit me geraakt. Vele zondagochtenden lijdzaam toehoren wat het bandje aangesloten op 6444350, meldt (voor de thuismat- ches) of met een moeizaam ontwaakt hoofd je oor te luister leggen bij de waslijst van combinaties van verenigingen en veldnummers van Radio Noord-Holland (voor de uitwedstrij den). Die winterbreak brak wat bij ons. Niet zozeer mentaal, want we waren sterk gevormd. Nee, fysiek. Het lichaam, veel al daags vóór de match van binnen gemasseerd met alcohol, bezat niet meer die kracht en explositiviteit, zo kenmerkend voor die eerste helft, toen we op ons sloffen herstkampioen waren geworden. We waren de balans tussen fysiek en men taal voor een aantal wedstrijden kwijt. We lieten ons de wet voorschrijven door de tegenstander. De tegenstander dicteer de veelal het spel. Maar het mocht ook van ons. We konden het ons permitteren. We beschikken immers over superspit- sen die het team erdoorheen kunnen trekken. Want het spel letje gaat uiteindelijk nog altijd om de goals. Je kunt nog zo fri vool hebben gedarteld op de mat, nog zo'n op maat aange sneden (of kun je alleen 'poortjes aansnijden', meneer Ter Na pel?) voorzet van je pantoffel hebben gelanceerd, nog zo'n fraaie, de tegenstander gek makende drie-vier combinatie zijn aangegaan, als zij niet scoren, houdt alle succes op. De juiste man op de juiste plek, dat is het belangrijkste wat er is. De coach die dat in de gaten heeft, is goud waard. Maurice heeft dat goed verstaan. Hij hield niet vast aan een ooit vastge legde structuur. Oók dit jaar isergexperimenteerd met opstel lingen en systemen. Werden we enkele jaren geleden in Mi laan nog volslagen verrast door de zwaar theoretische aan pak, inmiddels zijn we voorbereid op een college blindvoet- bal, zo enkele minuten voorafgaand aan de wedstrijd - nee, Leo, je hoeft ook volgend seizoen geen krijtbord bij ons in de kleedkamer neerte zetten. Het is veelal een monoloog. Op de ke(e)per beschouwd is die monoloog monotoon. De spreek beurt vangt traditioneel aan met "Heren, heren en bevat niet veel meer dan een droge opsomming van relatieve en ab solute statistiekenDe opstelling hoeft meestal ook niet te wor den opgedreund. Die was al aan het papier toevertrouwd en I daardoor in principe eerder bekend bij de vroege AFC6- Nieuwslezersdan bij menig speler zelf. Veel interessanter zijn dan ook de logen (inmiddels niet louter mono) tijdens de rust. Nadat een ieder zijn stoom heeft kunnen afblazen en aan het bekertje thee nipt, komt de Hondse stem. Zodra hij dan het woord neemt, is het even de adem inhouden. Vond hij het I goed gaan, of speelden we als een krant? Welke analyse ligt eraan ten grondslag? Welke visie houdt hij er dit keer op na? Wie neemt welke vrije trap onder welke omstandigheden van af welke kant? En wie mag het veld ruimen? Blijven we dezelf de opstelling houden? Geleidelijk aan verflauwt de aandacht en komen andere kelen weer los. Maar steevast eindigt de mo noloog met boodschap om alle ballen op Roland te spelen. Van groot belang voor de balans in het team is dat de visionai re overdracht van het type monoloog is. Je kunt niet 'ns een debatje gaan openen zo vlak vóór de wedstrijd of tijdens de rust, met mogelijk een reeks amendementen, moties van wantrouwen en/of decharges als gevolg. Nee, gn democratie binnen het voetbal. Toch zie je af en toe dat ook de coach twij felt. Zo in de wedstrijd tegen RAP (die andere komt dus aan staande zondag). Zwaar scoutwerk van Maurice, een week vóór de confrontatie, leverde een analyse op dat slechts hun twee spitsen gevaarlijk waren en de rest niet echt mandek- kingswaardig was. Een en ander leidde tot het creatieve 2-3-5 systeem. Indien na tien minuten zou blijken dat dit systeem niet werkte zou worden overgeschakeld op het bekende 3-3-4. De geheimcode voor deze noodrem was: "c h a n g Na tien minuten bleek de formule geen vruchten afgeworpen te heb ben, we stonden voortdurend onder druk. Toen het bevrijden de codesignaal werd afgegeven, was ik een wijle niet bij de voetballes, zeer benieuwd welke verandering zich zou vol trekken om mij heen. Van 2-3-5 naar 3-3-4, dat is een kleine volksverhuizing. Maar welke windrichting ik ook opkeek, ik kon geen indrukwekkende positieverplaatsingen ontwaren! Zeer succesvol was de tactische verhuizing van Daan naar de rechtsbuitenplaats, waar hij, hoe wonderlijk dat ook in eerste instantie moge klinken, zijn balvirtuositeit veel beter kon etale ren. De Bergkamp-rol die Roland vervolgens toebedeeld kreeg, bleek eveneens goed uit te pakken - alleen de prakti sche invulling van de verdedigende rol blijkt nog niet zo een voudig te zijn. De kampioenswedstrijd tegen Abcoude was in alle opzichten een andere dan de eerder dit seizoen gespeel de wedstrijden. Hoe anders wordt u bericht door de redactie van Six-Up in het eerstvolgende AFC6 - Nieuws, nr. 18, dat als muurkrant ter sociëteite gelezen kan worden, maarwaaru na- tuurlijkook een abonnement op kunt nemen. Zondag a.s. kunt u voorde laatste maal dit seizoen het dream team in actie zien. De kampioensploeg zal dan aantreden tegen RAP, een ploeg die tot twee weken geleden heeft geprobeerd een Real Madrid-rol te spelen in deze kwa spanning en puntenverlies sterk op de Primera Division gelijkende competitie. Om het publiek interactief bij de wedstrijd te betrekken stellen wij het publiek in de gelegenheid voor deze après-championmatch per snelreferendum de speler aan te wijzen die gedurende de wedstrijd de vrije trappen dient te nemen. U dient in dat geval wèl aanwezig te zijn bij het zgn. intrappen vanaf een goed half uur voorafgaande aan de wedstrijd - laat u dan niet geheel af leiden door het oogstrelende Barcelona-one-touch-intrap- voetbal dat een kwart veld verderop wordt gespeeld. Want AFC 6 is een heel dynamisch team, goed op elkaar inge speeld en heeft een hechte basis om in de voetsporen van Watford te treden en volgend jaar een serieuze aanval te doen op een nieuwe kampioenstitel.

Schakels (clubbladen) | 1995 | | pagina 7