JUBILEUM aan bod. Henk Bijlsma zorgde tijdens deze avond voor de se rieuze noot door te proberen te gaan staan ('ga even staan, Henk'), waarbij plotseling het licht boven zijn hoofd uitviel en door mee te delen dat de volgende dag iedereen in een rode polo bij het ontbijt werd verwacht. Subtiel was de humoristi sche reactie van John Businkdoorop te merken "Henk, mag ik dan rijden?". Overigens verwierf Johan de Bie op deze avond definitief zijn bijnaam van Johan de Moppentopper ("'Heb je er nog eentje, John? - Nog eentje dan, een kleintje" is dan steevast zijn antwoord). Bij terugkomst in het hotel werd als uitsmijter van de feestelijkheden de Stille Polonaise inge voerd om de plaatselijke Guardia Civil niet te provoceren. U zult wel begrijpen dat op deze reis zoveel gebeurd is, dat het eigenlijk ondoenlijk is om alle gedenkwaardige en humoristi sche momenten op papier vastte leggen. Tijdens het diner in 'LaCasaVieja'werd de toon voor de rest van het verblijf gezet, zodat u het vervolg wel kan raden, ledereen ging goed met el kaar om en er viel geen wanklank te horen. Wat vooral opviel was dat de eensgezindheid en de saamhorigheid binnen de groep, bestuur en trainers- en begeleidingsstaf incluis, groot was. Eigenlijk was de gehele trip een hoogtepunt van subtiele humor, gecombineerd met af en toe iets banaals, terwijl op momenten dat er getraind meost worden iedereen serieus en geconcentreerd bezig was. Toch wil ik enkele momenten memoreren die ik zeker niet licht zal vergeten en die ik u niet wil en mag onthouden: de viering van de verjaardagen van Roy Beukenkamp en Peter Brans, waarbij ik me vooral de verjaardagsgeschenken herinner. Roy kreeg een pop die je op kan spuiten met sla groom en waarmee je ook kan dobberen op het water, hoewel de meeste mannen zo'n pop voor andere doeleinden gebrui ken (Henk B. gaat er bijvoorbeeld mee dansen en eet de sla groom op). Peter kreeg een luxe-doos. Ik bedoel zo'n luxe doos sigaren van een bekend merk waar op de binnenkant van de deksel een foto van de selectie geplakt was, omringd met foto's van enkele willekeurige dames (of slechts hun li chaamsdelen), die ook in de kasbah's van Playa del Inglès rondliepen; het moed indrinken in het vliegtuig op de heenreis; de ontelbare mopjes van Johan 'nog eentje' de Moppen topper; het Grottenfeest; de voorzitter op de dansvloer; de races op de kartbaan waar door het gehele reisgezel schap onderling spannende manches werden verreden voor dat Ronald Schumacher gelauwerd werd als kartkampioen. Henkie Lauda en Ko Roadrunner volgden op de tweede en derde plaats. De rest van het gezelschap viel vergeleken bij deze snelheidsduivels onder de categorie zondagsrijders. Sommige van ons, zoals Henny en Jos (zij crashten en spin den meer dan eens) of Leon en Erwin (zij zoeken nog steeds naar het gaspedaal), haalden zelfs deze categorie niet eens; de sigaren- en dressman Peter Brans op de dansvloer; nadat de stoppen van de Pacha doorsloegen en de gehele ruimte in schemer gehuld was, nam AFC bezit van de dans vloer met een Luidruchtige Polonaise; het gezamenlijke ontbijt elke morgen om half negen in het hotel. Als u meer wilt weten of de details ook wilt horen, schroom dan niet om iemand van de groep die is meegeweest aan te spre ken. Ik kan het nooit zo mooi op papier zetten dan dat zij het kunnen vertellen. Vraag het echter niet aan Kees Gehring, Sal van Gelder, Jan Olde Riekerink, Dennis Gebbink of René Franken. Zij konden door verschillende omstandigheden de reis helaas niet meemaken. Tot slot wil ik alle leden van 'The Reds' en het AFC-bestuur na mens de gehele selectie bedanken voor het feit dat wij een voortreffelijke, perfect georganiseerde (Amel Neckermann!) trainingsstage hebben mogen beleven. Een extra woord van dank verdient Ab Springer die er voor gezorgd heeft dat de complete selectie er mooi afgekleed bij loopt. Met de door hem gedoneerde bruinieren schoenen aan is het AFC- clubkostuum pas echt af. Hopelijk zal de selectie aan het eind van het seizoen iets terug kunnen doen door al onze sponsors, supporters en oer-AFC- ers een zilveren schaal te kunnen tonen vanaf het bordes van de Stadsschouwburg aan het Leidseplein. Of blaas ik nu te hoog van de toren? Misschien wel, maar misschien ook niet. Een vriend van mij vertelde me namelijk eens een wijsheid die luidt als volgt: "Succes is where luck meets preperation". Vrij vertaald betekent dit dat je pas succes kunt hebben wanneer geluk en een goede voorbereiding (voor dit succes) samen gaan. Voor wat betreft de voorbereiding voor het ultieme suc ces van het eerste elftal denk ik dat van alle kanten, van de zij de van het bestuur, van de kant van de elftalbegeleiding, van de trainersstaf en van de supporters en sponsors van AFC, al het mogelijke wordt gedaan om het eerste tot het hoogst mo gelijke te laten reiken. Het fundament voor mogelijk succes wordt door hen gelegd. Ons, de spelers, rest nies anders dan het vertrouwen waar te maken en ons uiterste best te doen op het veld waar het uiteindelijk moet gebeuren. En het geluk wat je af en toe nodig hebt dwing je dan daarmee af. Met de herin nering aan het fijne verblijf in de Kasbah en het zwoegen op het strand van Playa del Inglès vers in het geheugen moet dat lukken. Wij zijn er klaar voor en we gaan er dan ook voor! Hasta la vista en adios, ROYTULAR AFC START HAAR TWEEDE EEUW MET AANGRIJPENDE CEREMONIE DOOR HANS DE BIE Een waardig, maar vooral ook historisch moment. Twaalf se conden voor twaalf middernacht op dinsdag 17 januari 1995. Ruim 200 aanwezigen tellen in de Wintertuin van Krasnapols- ky in Amsterdam de twaalf slagen mee, die voorzitter Jan van Dijk op de Chinese gong laat neerkomen. Het aangrijpende tafereeltje: links rustig sissend vuurwerk. In het midden AFC's A-selectie, samen met opera- en musicalzanger Ernst Daniël Smid. Rechts Van Dijk met zijn gonghamer. Op de achter grond het portret van AFC's oprichter Schaf Scheepens. De zaal telt mee, één, twee, drie.... tot twaalf. Dan barst om pre cies 00.00 uur bij het begin van woensdag de 18e januari uit 200 kelen het AFC-clublied los. Onder vocale leiding van de professioneel zingende Smid. De verjaardag van AFC is be gonnen. AFC honderd jaar! AFC gaat zijn tweede bestaan- seeuw in. Aan deze oude/nieuwejaarsceremonie gaat die dinsdag avond heel wat plezierigheid vooraf. Vakbekwaam begeleid door, de af en toe tropet spelende, tafelpraeses Rob Duis be leeft de crème de la crème van Amsterdams oudste voetbal club in Krasnapolsky's Wintertuin een onvergeteleijke avond. Zoals Duis zegt: "Als winterkampioen zitten we in de Winter tuin. We zullen een Zomertuin moeten zien te vinden, want aan het einde van de competitie zijn we zomerkampioen".

Schakels (clubbladen) | 1995 | | pagina 5