REDAKTUEEL ONS EERSTE HONDERD JAAR EN NU VERDER Terwijl uw redakteur aan het bijkomen is van de eerste ge slaagde feestelijkheden en zich opmaakt voor de eerste uitga ve van de Schakel van de nu 100-JARIG AFC, is het zondag 22 januari 1995 en is het gehele wedstrijdprogramma voor deze zondag door de slechte weersomstandigheden afgelast. Uiteraard vindt u elders in deze Schakel een oproep voor de komende ledenreceptie op vrijdag 3 februari a.s., bijdragen van Hans de Bie over receptie en jaardiner, een reisverslag van de trip naar AFC 1 naar de Canarische Eilanden van de hand van Roy Tular, alsmede een verslag van Jogriet Endel over het damesjaardiner, alsmede een verslag van de jeugd- happening van de hand van Machiel van der Woude. Het komende weekend zal als het weer dit toelaat de competi tie weer hervat worden. AFC 1 speelt tegen TONEGIDO in Voorburg, inde vorige twee seizoenen altijd een lastige tegen stander. Zondag over een week de thuiswedstrijd tegen Hol- landia. Twee moeilijke wedstrijden, die naar mijn mening ge wonnen kunnen worden en deze veronderstelling staaft uw re dakteur op basis van zijn ervaring opgedaan tijdens de trip naar Gran Canaria. De selectie van het 1e elftal kent momen teel zo'n goede vriendenband, dat ik denk dat deze band grote successen kan gaan opleveren. JdB GRAN CANARIA: DE BASIS VOOR SUCCES? Op woensdag 11 januari j.l. vertrok in de vroege ochtend vanaf luchthaven Schiphol een toestel van Transavia in de richting van het zonnige Gran Canaria. Aan boord bevond zich de A- selectie en een kleine bestuursdelegatie van AFC. Vol ver wachting van een trainingsstage van vijf dagen aan het strand van Playa del Inglès, waar de basis moest worden gelegd voor een succesvolle tweede helft van de competitie. Hieronder volgt een impressie van de reis van uw speciale correspon dent. Op de vroege koude, regenachtige en winderige woensdag ochtend van de elfde januari verzamelden we, de bijna gehele eerste elftal-selectie en haar begeleidingsstaf en een afvaar diging van het bestuur van AFC in de vertrekhal van Schiphol. Het doel van de reis was het hopelijk zonnige en warme Gran Canaria, één van de Spaanse Canarische eilanden, waar we tot en met zondag 15 januari een trainingsstage zouden door brengen om ons voor te bereiden op de tweede helft van de competitie. Waar anders zou men zich beter kunnen prepare ren dan op een eiland waar de gemiddelde temperatuur per dag 22,6°C is en het gemiddelde aantal uren zon per dag 12,9 bedraagt? Om maar niet te spreken van het aantal uitgaans gelegenheden waar gewerkt kan worden aan de niet geheel onbelangrijke sfeer en teamgeest binnen het elftal. En dat het warm en zonnig zou worden en dat er gewerkt zou worden aan de sfeer binnen het team zouden we weten ook.... Op zondag 15 januari (de laatste dag van de reis) werd tijdens het wekelijkse sportprogramma van Radio Noord-Holland een rechtstreekse verbinding gelegd met de kamer van Johan de Bie in het hotel waar wij verbleven. In de studio in Neder land zat Dick van der Klaauw om iets te vertellen over het na derende 100-jarig bestaan van AFC, maar van trainer Pim van de Meent wilde men graag weten wat wij op Gran Canaria, tij dens ons jaarlijkse 'uitje' gedaan hadden. Pim antwoordde dat het niet zomaar een 'uitje' was maar dat er wel degelijk hard getraind is, en op donderdag en zaterdag zelfs twee keer per dag. Dit was ook het voornaamste doel van deze trip, maar naast de vele trainingsarbeid was er uiteraard ook ruimte voor plezier en gezelligheid. Pim had gelijk, want volgens mij past deze combinatie namelijk geheel in het karakter van het elftal én de club. Tenslotte staat in het AFC-clublied de toepasselij ke regel 'uw naam is mij een schoon symbool, van goede geest, sportieve jool'. Er is dus ook hard getraind. Een keer zelfs in het stadionnetje van de trots van het dorpje Aguïmes, op een half uur rijden van Playa del Inglès, waar Amel Vroege jaren (kilo's) geleden ge schitterd heeft. Op hetgrintveld, Playa del Inglès en de omlig gende dorpen tellen slechts twee grasvelden die allebei gere serveerd waren voor de deelnemers van het internationale voetbaltoernooi (waaronder Roda JC en IFK Gothenburg), trok onze training veel bekijks van de plaatselijke school jeugd, die massaal aan het spijbelen was geslagen en die de tribune vol verwachting bemande. Omdat wij zelfs op Goed Genoeg nooit zoveel schoolmeisjes langs de kant van ons trainingsveld hebben staan, kan ik u zeggen dat enkelen van ons nog nooit zo hard getraind hebben, terwijl anderen van de zenuwen hun techniek kwijtraakten. De andere trainingen vonden plaats op het strand van Playa del Inglès, waar wij diepe sporen achterlieten in het mulle zand, waar soms ware veldslagen werden uitgevochten tij dens de partijtjes (soms was het zo erg dat onze dress- en si garenman Peter Brans vertwijfeld uitriep dat ze elkaar 'hele maal verrot schoppen') en waar ons laatste restje lichaams vocht en adem op de verschrikkelijke Trap, bijgenaamd 'de Dij- endoder', achterbleef. Waar elk ander stadsbestuur een rol trap of een lift of zelfs maar een vlakke toegangsweg naar het strand zou hebben geplaatst, hadden de lokale autoriteiten deze trap van minstens 100 treden voor het gemak laten staan. Volgens sommige geruchten zelfs op verzoek van onze trainers en begeleiders. Is het dan vreemd dat enkele van hen spontaan door de spelers in zee werden gegooid? 's Avonds werden gelukkig de onderlinge verhoudingen her steld. In de disco-pub Pacha bijvoorbeeld, waar wij ons elke avond verzamelden om van daar onze weg te vervolgen rich ting de Chick of Joy. Maar ook bijvoorbeeld tijdens het diner in het restaurant La Casa Vieja. Op de plaats waar 15 jaar geleden een bushalte stond waar jonge reisleiders zoals Amel Vroege zich verzamelden en uit de keuken van het naast gelegen huisje mee-aten, staat nu het retaurant La Casa Vieja (het oude huis) met gerechten op de menukaart die typisch Spaans zijn en die toen bij die oude bushalte ook gegeten werden. De tapas (dat zijn verschillen de Spaanse voorgerechtjes waaronder vleesspiesen, sala des, stiereballen, garnalen gebakken in olijfolie en knoflook (I), gefrituurde inktvisringen en nog veel meer), die wij de ge hele avond als voor- en hoofdgerechten voorgeschoteld kre gen en de wijn, bier en sangria zorgden ervoor dat de kelen gesmeerd bleven voor het 'community-singing'. Niet alleen al le Nederlandse smartlappen stonden op het repertoire van het AFC-mannenkoor, maar ook enkele internationale hits als Guantanamera (waarvan Joey een nieuwe versie maakte met de tekst 'nooit meer asperges'), You'll never walk alone, Zie ginds komt de stoomboot, Van voor naar achter van links naar rechts, en I want to fuck you in the ass (dat spontaan werd inge zet toen enkele in leer gehulde boys binnenstapten), kwamen 4

Schakels (clubbladen) | 1995 | | pagina 4