ON DIT ET DATJES Nick, hartelijk dank voor het gebak, groeten, Maria. Sommigen zijn zelfs nog iets beter geïnformeerd: Nick, Hartelijk bedankt voorde tractatie! Ik begreep dat jij tevens voor jezelf ook wat te vieren had:AFC-er van het jaar nog maar liefst. En dat tijdens het 100-ste jaar! Gefeliciteerd! dank groet, JT en anderen komen een dag later binnen en reageren dan pas: Ik begrijp dat ik een feestje ben misgelopen. Niettemin: proficiat! Wanneke Spijtig dat je net op mijn Groningen-dag de verjaardag van je club hebt moeten vieren. Toch van harte gefeliciteerd. Waar een klein land al niet groot in kan zijn. Leuke actie! Groeten, David Dat je niet overal rekening mee kan houden, blijkt wel uit de reactie van diëterende secretaresses. Als deze op de kamer zitten waar het gebak neergezet wordt, heeft dat de volgende tekst tot gevolg: Nou, van harte.met je duppie. Dat lekkers hou ik nog wel te goed als ik mijn goddelijk lijf weer hervonden heb. Ik hoop dat ze het gauw opeten, voordat wij de hele dag tegen dat gebak aankijken (dus wat ik maar wil zeggen, bedankt voor je inle vingsvermogen m.b.t. onslijnen om alles op kamer 1121 neerte zetten). Maar het initiatief is te waarderen. Groeten, Francis Weer anderen kennen blijkbaar AFC nog niet en raken lichte lijk confuus van het bericht: Wie tracteert er nu: jij of AFC? Of ben je AFC? Claartje Mijn antwoord dat AFC een voetbalverenging is en dat ik trak teer i.v.m. het 100-jarig jubileum lost niet veel op. Haar ant woord maakt alleen maar duidelijk hoe zij over de edele sport denkt: "Oh, al honderd jaar voetbal". De laatste reactie geeft aan dat ik mijn rol als ambassadeur van AFC bij Cap Volmac nog niet helemaal goed heb inge vuld.... Nick, FC Meppel 5 (is door omstandigheden dit jaar FC-6), feliciteert jou en de AFC van harte en ziet graag een vriendschappelijke wedstrijd tegemoet, waarvan de recette ten goede komt aan de verjarende vereniging. Proficiat, Warner deze onderschatting had dan misschien achterwege ge bleven. NICK VAN ROSSUM RONDOM HET TIENDE Na de ervaringen voor de winterstop besloot de B-commissie het twaalfde elftal terug te trekken uit de competitie. Dit had tot gevolg dat het 'oude' negende werd opgesplitst over diverse andere teams. Het gevolg was dat het 'nieuwe' tiende (oude elfde) uit tegen Oriënt aantrad met twee spelers uit het 'oude' tiende (bent u er nog?). Ongetwijfeld zullen weinigen de eerste keer meteen goed ge reden zijn naar sportpark 'De Weeren' in Amsterdam-Noord. Dus verzamelden zich de meesten van ons via een omweg, uiteindelijk in de kantine. In deze kantine van het keurig ver- I zorgde clubgebouw bleken de consumpties verrassend I vriendelijk geprijsd. In de wat kleine kleedkamer 10 bereidden we ons met z'n I twaalven voor op de wedstrijd. Aanvoerder Arno gaf de opstel- 1 ling en iedereen maakte zich op z'n eigen manier klaar voor de wedstrijd. De kleinste speler van het team, Remy (Romario), gaf tijdens het intrappen blijk van een 'gretige' indruk en ontpopte zich dan ook tijdens de wedstrijd tot één van onze uitblinkers. He laas kwamen we voor rust via een ongelukkige actie met 1-0 achter tegen een iets sterkere tegenstander. Na de thee en de tabak begonnen we de tweede helft sterk. Het spel speelde zich voornamelijk op het middenveld af. Toch werd het via een kopbal 2-0, een foutieve terugspeelbal 3-0 en uit een drie te gen twee situatie uiteindelijk 4-0 voor de gastheren. Deze dachten tegen het einde van de wedstrijd de score nog verder te doen oplopen, waar wij uiteraard niet aan toegaven, hetgeen helaas leidde tot enige opstootjes. Kordaat optreden van de vriendelijke scheids en enkele spelers van beide ploe gen voorkwam verdere onnodige irritatie. Na afloop werd in de kleedkamer en in de kantine nog wat nabeschouwd onder het genot van een drankje en tabak. De rest van de middag besteedde ik aan een bezoek aan Arti et Amicitiae, waar nog onbekende kunstenaars een uurtje de kans kregen om ontdekt te worden. "Dan biedt de wekelijkse pot voetbal onze 'kunstenaars' toch meer kansen", dacht ik even. Afgelopen zondagmorgen om tien uur hoorden we via Leo's telefoonbeantwoorder de afgelastingen. "Goede ochtend, goede ochtendMet andere woorden: het tiende hoefde thuis niet aan te treden tegen koploper Blauw Wit. Dus toog ik met mijn vrouw eerst naar het fashion weekend in de RAI om er o.a. een aantal clubgenoten te ontmoeten in de stand van 'For Fellows'. En daarna naar de China tentoonstel ling in de Nieuwe Kerk. Een 'overdekte' zondag dus. Leuk voor één keer! FRANSJÜCH Zilveren Ploeg In deze maanden klonk en zal klinken: "Lang zal ie leven". Want kroonjaren vierden en vieren: Jacques Kikkert (75), Jac ques Mellegers (70), Jacques Rimini (70), Jacques van Kra nendonk (75), Ties Gerrits (80), Ben Bonkink (85) en Herman Houtman (75). Alle heren onze gelukwensen. Bar Talk (I) Wat vind jij nou van Wynton Marsalis? Ik vind hem te goed. Nooit iets fout. Technisch volkomen. Geef mij maar onze eer ste elftalspelers, alhoewel die misschien geen noot kunnen blazen. Weer heel anders dan Rob Duis. 13

Schakels (clubbladen) | 1995 | | pagina 13