ZATERMIDDAG. EEN OVER VIJF Twee maanden is het seizoen nu oud en wij horen de Schakellezer denken: "nog steeds niets gehoord van de Squadra Cinque". Bij deze dus. Met team bestaat nog steeds uit echte AFC-ers. In dat opzicht wint het natuurlijk dik van AFC's vlaggeschip. Maar voetballend staat het vijfde zaterdagmiddagteam ook nog steeds z'n mannetje. Verwacht u hier echter geen Schröderiaanse statistieken. De uitslagen werden elders in uit blad vermeld. Aan het eind van het vorig seizoen bleken naast de blessures, de tennis-, golf, en cricketadspiraties van een aantal spelers toch groter dan de liefde voor het voetbal. Een selectie van 18 man kon zo maar tot acht of negen gedecimeerd worden. Vandaar dat voor het nieuwe seizoen voor alle zekerheid Leo de Leeuw en Ilenny Kottman werden aangetrokken. Leo de Leeuw kent u natuurlijk (ex-FC Amsterdam, ex-Zeeburgia, tennistrainer ATC), maar Ilenny Kottman is misschien minder bekend. Het zou echter te ver voeren om hier uitgebreid in te gaan op zijn voetbal-CV. Kottman komt wel aardig mee, hoewel hij in cruciale wedstrijden nog niet het niveau van een Lou Hekster (om maar wat te noemen) haalt. Elke wedstrijd blijkt voor ons trouwens cruciaal te zijn. Maar dat terzijde. De seizoenstart verliep met wisselende successen. RAP getuigde van het feit dat AEC het image van "rijkeluiszoonsclub" nog steeds niet heeft verloren. Uitgemaakt voor "accountants waren we uiteraard beter in de eindafrekening van 2-5. Een hele mooie wedstrijd was die tegen OSC thuis. Groundsman Ixo had voor de gelegenheid en bij wijze van grap ons theewater via de radio door Jomanda laten instralen. Bij de rust stond de Squadra met 1-5 achter. Na de thee waren de sup porters getuigen van een enorme healing sessie. Invaller Kottman stond geweldig te voetballen en vond met Hans Hulst een paar keer op briljante wijze de weg naar het doel. Uiteindelijk werd de wedstrijd in een 7-5 overwinning omgezet. Met dank aan Jomanda. Naar verluidt had Dick Huisman zoveel ingestraalde thee gedronken dat hij niet alleen scoorde, maar ook bij het afgieten van de aardappels de barsten in de pot spontaan verdwenen. Ilealalujah! Nu we het toch over spits Huisman hebben, hij is dus wel even topscorer met zeven goals. Daar is ie zo over in z'n hum, dat hij via zijn Watergraafsmeerse connecties 13 oktober jl. een avondwedstrijd tegen trainers en staf van Ajax organiseerde. Uw scribent was daar helaas niet bij, maar heeft vernomen dat dit evenement een groot succes was, en dat AEC 5 een dennate goede indruk heeft achter gelaten dat het de openingswedstrijd van het nieuw te bouwen Ajaxstadion mag spelen tegen het eerste van Ajax. Als het zover komt zullen onze nieuwe tenues niet misstaan in de schijnwerpers. Gelijk Ajax treedt de Squadra tegenwoordig op in wel zeer professionele Umbro-outfits, die gesponsord zijn door Alphons ("Allefonds" voor intimi) Peeters^ Goed voor het zelfvertrouwen. De shirts, broekjes en sokken gingen tegen Flevo '80 in première. Even schrokken we nog van de 11 jonge medelanders die deel uitmaakten van de ploeg uit Almere. "Dek jij dan die blonde?", riep Ron van Doesburg nog. Gelegenheidskeeper Ronald Koster werd een stickie per doorgelaten bal vanachter het doel aangeboden. We voelden ons echter (te) goed in de rood-zwarte Umbro's en Flevo '80 werd met 2-6 terechtgewezen. De laatst gespeelde thuiswedstrijd ging tegen Muiderberg. Dat er te Muiderberg een befaamde begraafplaats ligt, wil nog niet zeggen dat je deze gasten op een soortgelijk veld dient te ontvangen. AFC's veld 4 lijkt nu al nergens naar en het is nog een geluk dat de Squadra zoveel techniek in huis heeft. Over geluk gesproken, het zat weer eens niet mee. Al in de eerste fase van de wedstrijd was Herman ("Herreman" voor intimi) Drenkelford heel dicht bij een doelpunt. Rob Overweg zag ook zijn inzet door de Muiderbergse doelman gekeerd. Als we 3-0 hadden voorgestaan, had niemand dat raar gevonden. Maar de bal wilde er niet in. Ja, aan de verkeerde kant. Topscorer Dick stond zich als wissel in de stromende regen te verbijten. Na de thee nog steeds met 0-2 achter. De Jomandatrein had Station Zuid niet gehaald. Paal- en latwerk stonden Kottman en ondergetekende in de weg en scheids Brans floot bij de stand 1-3 maar snel af. I erwijl door de nieuwe quaestor Bert de Rooij in de kleedkamer Arne van Teunenbroek dank werd gezegd voor zijn bewezen kascommissiediensten, werd het geldverslindende bittergamituurbeleid meteen ingeteugeld. De als hongerige honden rond de societybestuurstafel rondhangende Nintendokids, kwamen niet aan hun trekken. En ook op Goed Genoeg is het bier niet een fluitje van een cent. Daarvoor zullen we weer een uitwedstrijd moeten spelen. Nicky Hekster

Schakels (clubbladen) | 1994 | | pagina 5