DE JONGE AFC'ERS Na de Herfstvakantie gaat alles nog beter Ondanks de fraaie winst van het eerste tegen ADO en de hier uit voortvloeiende koppositie, de bijna perfecte reeks van het getalenteerde tweede (13 uit 17) en de prestatie van Danny Blind c.s. tegen PSV hield ik aan het afgelopen weekend ge mengde gevoelens over. A1 en B1 gingen nogal hard onderuit en ook de C1 wist het niet te reddenDaar stond overigens wel overwinningen tegenover van D1, E1 en F1. In totaal viel het met de winst- en verliescijfers het afgelopen weekend wel mee, dit ondanks het feit dat veel spelers op herfstvakantie waren. Van de 45 vastgestelde wedstrijden werden er 29 ge wonnen, 13 verloren en 3 gelijkgespeeld. Een week eerder za gen de cijfders er veel minder gunstig uit. 19 x winst 16 x ver lies en 4 x gelijk. Al met al een duidelijk positieve balans. De A1 heeft het op dit moment, zachtjes uitgedrukt, niet een voudig. 1 uit 6 is niet veel en het verschil met nummer 10 (her- acles) op de ranglijst bedraagt nu drie punten. De bakens moeten worden verzet en ik ga ervan uit dat de spelers van de A1 en het begeleidend team er alles aan zullen doen om in een 'puntenritme' te komen. Kansloos, zo bewees de wedstrijd te gen en in Veendam twee weken geleden zijn we zeker niet. Tot vijf minuten voor tijd stond het 0-0, toen een wel zeer ongeluk kige carambole Veendam op 1-0 bracht. AFC ging nog op zoek naar de gelijkmaker, maar in plaats van in het doel be landde de bal via de onderkant van de lat weer in het veld. Om na zo'n pot weer drie uur in de bus te moeten is geen pretje, zo als ik uit ervaring weet. Tegen Haarlem was het verschil iets groter en werd vrij kansloos met 3-0 verloren. Maar ook in deze wedstrijd waren er kansen. Al snel? na het eerste fluitsignaal nam Haarlem de leiding door een slipper van de AFC-verdedi- ging. Vlak hierop wist AFC zich twee fraaie kansen te schep pen, maar door treuzelen niet te benuttenOmdat er in de eer ste helft verder niet veel schokkends meer gebeurde bleef het 1-0, een stand die na rust goed door Haarlem werd uitge bouwd. Ik hoop in de eerstkomende Schakel met beter nieuws over de A1 te komen. Sterker nog, ik heb er een rotsvast ver trouwen in. Begint in Emmen de victorie? Ja, welzeker! De A2 kwam een keer in het veld en wel tegen de evenknie van Blauw Wit. De reds waren de zebra's duidelijk de baas en wisten met name na de rust het technisch overwicht om te zet ten in doelpunten. In de 5-1 zege had Jaap Truijens met enkele beauties van veraf een flink aandeel. De A3 verging het tegen WA/Spartaan minder goed, getuige de 2-7 nederlaag. De A3 stond overigens bij rust nog met 2-1 voor. De wedstrijd tegen de A1 van Uithoorn ging te elfder ure niet door vanwege de af wezigheid van enkele vakantiegangers aan de AFC-zijde. Niet fraai en zeker niet voor herhaling vatbaar. Bij de B'3 was er sprake van een gavarieerd 'pakket' aan uit slagen. De B1 had na een eenvoudige winst op Zaanlandia (7- 0) een off day tegen het scherpe DCG, dat er vooral in de eer ste helft op los counterde. De 3-0 ruststand, de 4-1 einduitslag én de wijze waarop deze score tot stand kwam deed mij den ken aan de gang van zaken bij PSV-Ajax later in het weekend. Door dit resultaat is de konkurrentie weer naderbij gekomen. AFC heeft nu 12 uit 7, DCG 11, WGH en Volendam ieder 10 uit 7. Zaterdag a.s. zal de B1 tegen AFC'34 ongetwijfeld alles op alles zetten om deze koppositie te behouden. De B2 beet twee keer in het zand. Eerst werd in een spannende en goed gespeelde wedstrijd met 3-1 van de B1 van Pancratius verlo ren. Het AFC-doelpunt kwam van de krullen van Jeroen Meeus. Een week later bleek koploper Fortius twee maatjes te groot en werd verloren met 0-9. Fortius, (veel) te laag inge deeld, liet zien dat er ook in de wat lagere regionen heel wat ta lent rondloopt op de Amsterdamse velden. De B3 korfbalt er lustig op los gegeven de 10-6 nederlaag tegen de B3 van ab coude en de 8-2 zege op de B1 van Rivalen. De B4 wist haar koppositie te behouden door overwinningen op de B1 van Rapiditas (15-3, de allerhoogste score van de afgelopen 2 we ken) en de B3 van AS'80. Perfecto! Bij de C's deed met name de C6 van zich spreken. Onder de bezielende leiding van leider-coach-commissaris Theo Boonstra werden de eerste punten binnengehaald. En hoe! Eerst werd keurig 0-0 gespeeld bij KBV, om vervolgens met 5-1 te winnen van de C3 van Diemen. Theo was terecht trots op deze mooie resultaten. Ook de C4 pakte de eerste punten. Na een nog ruime nederlaag tegen Swift (6-1) werd de C2 van Geinburgis nipt met 5-4 verslagen. Zeer goed C4 en C6, ga zo door! De C1 had het tegen een fel Zeeburgia niet eenvoudig en verloor ondanks een fraaie score van Inan met 2-1. Eerder wed vrij makkelijk met 4-1 van RKAVIC gewonnen. DeC2, zeer goed gestart in de competitie, zakte de laatste tijd wat weg, maar kwam tegen deC1 van USMA weer op het goede pad te rug. In een aantrekkelijke wedstrijd werd na een 2-0 ruststand, met 6-1 gewonnen. Doelpunten waren er onder andere van Thomas Faber, Randy Tuinfort, Folkert Praamstra en de prima invallende Karei van Vugt (D1). Ook Youri Douwes (D1) viel uistekend in. Simon maakte na 11 maanden (retraite lang durig blessureleed) weer zijn rentree. Joël toonde zich een on verzettelijke laatste man. De C5 liep tegen twee kleine neder lagen aan en moest iets van de mooie positie op de ranglijst prijsgeven. De sterke C3 (D1 van het afgelopen seizoen) ging tenslotte rustig door met winnen (14-0) tegen Pancratius en 8- 1 tegen RKDES). Bij de jong junioren had ik het genoegen om mee te gaan met de E4 naar Xanthos, een onlangs uit OVVO en Animo geboren vereniging. De E4 had tot dusverre alles verloren en de ver wachtingen waren derhalve niet al te hoog gespannen. Daar enboven zat hoofdcoach Roy van Straten in het buitenland. De E1 van Xanthos bleek bij het betreden van het veld (na eerst het roemruchte honkbalveld van OVVO te zijn over gestoken) flink uit de kluiten te zijn gewassen, maar gelukkig viel het fysieke overwicht tijdens de wedstrijd weg tegen het wat beter veldspel van onze E4. Assistent-coach Pieter de Beurs had achter een hecht blok neergezet (Seth, Jan Hein, Pijke, Kerem), met daarvoor een soms gevaarlijke aanvals- linie (David, Ruben, Olaf en Yaron). Tussen deze twee linies pendelden Nicky en Wilco onvermoeibaar heen en weer. Na een zoevende punter van Nicky, een tegendoelpunt van Xan thos, en een score van Wilco vlak voor tijd was de eerste zege van de E4 een feit. De overwinning werd door Pieter met een welverdiend zakje snoep beloond. Ga zo door E4! Voor wat betreft de D's verwijs ik graag naar het stukje van D-commissaris Gerard de Winther, die na een korte adempau ze de pen weer ter hand heeft genomen. Nu het eind van de herfstvakantie, met de traditionele herfst2daagse en de nu voor de tweede keer georganiseerde 15

Schakels (clubbladen) | 1994 | | pagina 15