WK-1994 Toen voorzitter Jan van Dijk mij vroeg om een artikel te schrij ven over mijn bevindingen tijdens de W.K., dacht ik: "Dat is heel moeilijk, want er is in die zeven weken zoveel gebeurd dat ik daar de rest van mijn leven van kan genieten, en om dan een kort verhaal op papier te zetten valt niet mee, maar ik zal pro beren jullie allemaal mee te laten genieten. Op donderdag 19 mei meldde ik mij in Zeist, waar gedurende drie dagen de keuring van de spelers en het inpakken van het materiaal zou plaatsvinden; hier werd kennis gemaakt met al le spelers welke in groepjes van vier werden gekeurd. Ook werd de kleding uitgereikt. Vanaf maandag 23 mei begon het trainingskamp in Noord- wijk, een indrukwekkende kennismaking met de pers en vele honderden supporters welke daar aanwezig waren, ledereen wilde zijn plaatje schieten en zijn verhaaltje schrijven. Tijdens de trainingen waren er meer dan duizend mensen aanwezig; deze waren er zowel 's morgens als 's middags. Gedurende deze periode leerde ik de spelers beter kennen en het ver heugde mij dat het fijne knapen waren, die mij volledig accep teerden. Ook mijn collega's hielpen mij voortreffelijk om zo spoedig mogelijk vertrouwd te raken met deze nieuwe uitda ging. Het was opmerkelijk hoe de bondscoach met ons om ging en van het geheel - staf en spelers - een voortreffelijke groep maakte. De discipline was goed en de medewerking van de spelers was prima. Gedurende deze twee weken werden er vier wedstrijden gespeeld met uitverkochte stadions, de homogeniteit werd steeds beter en het zag er goed uit voor Amerika. Na 14 dagen intensief trainen en spelen werd er afscheid genomen voor drie dagen vrijaf. Op donderdag 9 juni vertrokken wij naar Canada waar we ook trainden en een wedstrijd tegen Canada speelden. Na deze wedstrijd vertrokken we direkt naar Amerika waar we ons bi vak opsloegen in het prachtige golf resort Lake Nona. Het was ongelooflijk wat een mooie accommodatie! Aan niets ontbrak het ons, men had alles gedaan om het ons naar de zin te ma ken. Hier kwam ook Thomas Rongen ons verwelkomenen dit was voor Rob Ouderland en mij natuurlijk een extra AFC on deronsje omdat we elkaar vele jaren niet gezien hadden. De medische staf werd ondergebracht in een villa waar we iedere dag met ons golfkarretje heen en weer reden. Het was erg warm en iedere dag viel er 's middags veel regen en het donderde van het onweer; dit duurde een uurtje en dan klaar de het weer op. Er werd hier éénmaal per dag getraind. Een dagindeling be stond uit: opstaan om 7.00 uur, waarna ik om 8.30 of 9.00 uur de spelers ging wekken waarna er een half uur later getraind werd, eerst werden er bandages en zwachtels aangebracht, dan zorgde ik voor de drank (+60 liter) welke in de bidons wer den afgevuld. Na de training gingen we terug waarna er ver zorging plaatsvond, daarna was het tijd voor de lunch. Van 14.00-16.00 uur rust voor spelers en begeleiders. Vanaf 16.00 uur kregen de spelers vrij tot ±19.30 uur, waarbij massage en verzorging plaatsvond en gingen de overige jongens varen, fietsen, golfen, kaarten of biljarten; aan alles was gedacht. Na het diner volgde een evaluatiegesprek met de technische staf, waarna er weer massage en verzorging was. Om 11.00 uur gingen de spelers slapen en ging de medische staf oprui men en de dag evalueren en om ongeveer 12.00 uur met de golfkarretjes naar de villa. Dit ging niet altijd goed want op een avond hoorde ik een klap en wat denk je? Rob rijdt een hert aan, gelukkig zonder nadelige gevolgen. Na enkele dagen van trainen en nog een wedstrijdje gespeeld te hebben tegen de club van Thomas Rongen Ft Lauderdale Strikers, vertrokken we naar Washington voor de wedstrijd te gen Saoedi-Arabië. We verbleven daar in één van de groot ste hotels, evenals de Prins van Saoedie-Arabië, welke 200 kamers had afgehuurd voor zijn hele staf. De spelers van Saoedie-Arabië verbleven niet in dit hotel. Na deze wedstrijd vertrokken we de volgende dag naar Lake Nona. We vonden het prettig om weer in Lake Nona terug te zijn, we konden ons weer wat vrijer gedragen, want in een hotel moet je rekening houden met de andere gasten De pers kreeg twee uur de gelegenheid om tijdens een pers conferentie alles over de wedstrijd te weten te komen en er werden weer foto's gemaakt en interviews afgenomen. Pre cies half twee moest iedereen bij de lunch aanwezig zijn. Om een boete van f 100,-te ontlopen, gebeurde dit ook. Deze boe te gold voor iedereen, ook voor ons en de trainers en werd in de pot gedeponeerd, waarna er later iets leuks mee gedaan zou worden. En toen kwam de belangrijke wedstrijd tegen de Belgen, in middels waren onze dames ook gearriveerd en werden onder gebracht in het prachtige Beach hotel in Walt Disney. Het ont brak de dames aan niets. De wedstrijd tegen de Belgen in het uitverkochte stadion was om bij het betreden de koude rillin gen van te krijgen; al die oranje fans! Het was die dag tijdens de wedstrijd 46°, dus je begrijpt wel, ondraaglijk om te voetballen. Ikhad intussen een nieuwe taak toebedeeld gekregen: ik moest aan de overkant van het veld de spelers van drinken voorzien. Op de dag van de wedstrijd vertrok ik al V/2 uur eerder met de materiaal-man naar het stadion om alles van te voren in ge reedheid te brengen, de kleedkamers waren ±30 bij 15 meter. Fantastisch, toen de spelers kwamen was alles klaar voor de voorbereiding en kon dit in alle rust gebeuren. Na afloop van de wedstrijd gingen we direkt terug naar Lake Nona voor een eventuele verzorging en een cooling down in het zwembad, waarna wij ons gezamenlijk naar onze dames begaven om daar de avond en nacht door te brengen. De vol gende dag brachten we een bezoek aan Disney World. In de vooravond moesten we ons weer melden want 's avonds vond er nog een training plaats, de volgende dagen werd er weer ontspannen gewerkt ter voorbereiding van de wedstrijd tegen Marokko. Na deze winnend te hebben afgesloten en het verlies van België tegen Saoedi Arabië, mochten we naar te vredenheid van ieder in Lake Nona blijven om ons voor te be reiden op de match tegen Ierland, we hebben dat dan ook met onze dames die avond gevierd. Onze dames vertrokken nog voor deze wedstrijd. De belangrijke wedstrijd tegen Ierland, welke een geweldige happening was en het legioen leren, die ondanks het verlies gezamenlijk met de Nederlanders feestvierden in het centrum heeft op mij grote indruk gemaakt. Het was ook voor ons die avond in het centrum van Lake Nona, waar ook veel AFC-ers aanwezig waren zoals Rob Duis, Rokus Hogendoorn, Jack van Gelder, Alfons Peters en nog vele anderen en onder aan voering van Thomas Rongen werd het een geweldige happe ning. Wat kan het dan mooi zijn met al deze supporters waar gezelligheid de boventoon voert, hier kunnen de supporters die iedere zondag de boel afbreken en rellen veroorzaken een voorbeeld aan nemen. De volgende dag moesten we alles inpakken om te verkassen naar Dallas voor de match tegen Brazilië. Hier vertoefden we in één van de vijf beste hotels ter wereldalles was ook hier pri ma verzorgd, ik heb mijn ogen uitgekeken naar de dure auto's die hier af en aan reden. De wedstrijd, welke in werkelijkheid de finale wedstrijd moest zijn, liep voor ons dramatisch af, het is niet te geloven dat door dramatisch slechte leiding een duel beslist kan worden. De te leurstelling was groot bij de spelers en gehele begeleiding. Het WK was ten einde en na het diner zijn we - spelers en 7

Schakels (clubbladen) | 1994 | | pagina 7