Wim Crouwel ontvangt uit handen van voorzitter Jan van Dijk de 'Mr. Henne Boskamp Nobelprijs'. diner voor pakweg 140 mannen, ter gelegenheid van de 99e verjaardag van AFC de volgende dagDe verjaardagsmaaltijd was een culinaire verrassing, mogelijk gemaakt door 'Van de Meent Catering'. Veel beter dan de vorige jaren. Waarmee niet gezegd is dat de spijzen vroeger niet te eten wa ren, maar de gemiddelde AFC-er is een fijnproever met een elk jaar oplopende voorliefde voor steeds lekkerder voedsel. Dat hebben Netty van de Meent en haar keukenstal zich ge lukkig goed gerealiseerd. Over die stal gesproken: dat zag er prima uit! De overigens keurig in smetteloos wit gestoken Dirk Spits viel ondanks zijn altijd innemende uitstraling, bijna ge heel weg bij de blonde feeën, die met spijs en nectar langs de lange tafels zweefden. Zo ongeveer moet de hemel er uitzien, dachten enkele religieus-bewusten onder ons. Tafelpraeses Rob Duis was goed op dreef. De man weet na tuurlijk veel over AFC, hoeft maar even aan zijn mouwen te schudden om interessante herinneringen erte laten uitrollen. "Van 99 jaar oud naar 100 jaar jong!". Dat was de route die Duis voor AFC's nieuwe levensjaar aangaf. Hij prees, en dat deed hij onafgesproken namens alle aanwezigen, de harde werkers van de club. Hij plaatste de AFC-vriendelijke bedrijven in het voetlicht en hij heette de ereleden Henk Kappelhoff, Otto van Rijn, Dio Her mens en Rein Akkerman sr. speciaal van harte welkom. Het werd met name als fijn ervaren, dat erevoorzitter Henk Kap pelhoff na zijn persoonlijk verlies en na zijn eigen ziekte, weer temidden van zijn vrienden was. Vice-captain van het eerste elftal Roy Tular hield een spranke lende toespraak als plaatsvervanger voor de zieke Rocus Hoogendoorn. Voor tafelpresident Duis reden om ook Rocus Senior naar de microfoon te slepen, die het over het algemeen nogal luidruchtige gehoor eveneens wist te boeien. De AFC- Ridders werden met vier uitgebreid. Zij kregen door secretaris Johan de Bie, wegens een halve eeuw lidmaatschap, de on derscheiding op het rever van hun smoking gespeld: Piet van Ruyven, Theo van Emden, Henk van Teunenbroek en Rein Akkerman sr., nadat zij door voorzitter Jan van Dijkwaren toe gesproken. De Mr. Henne Boskamp Nobelprijs, volgens zeggen één van de meest gewilde oorkondes in het vaderlandse amateurvoet bal, ging naar Wim Crouwel. De man die al zo'n tien jaar op zijn fysio-praktijk elke week aan de fysieke conditie van de AFC-spelers sleutelt en laat sleutelen. Ten volle verdiend en om die reden een voortreffelijke keuze door de hoogste AFC- autoriteiten. Een geslaagd feest met als één van de hoogtepunten het ge zamenlijk zingen van het (op papier uitgedeelde) clublied van AFC klokke twaalf uur 's nachts bij de start van de 18e januari. Goed eten, lekker drinken en ware broederschap! Dat op en kele honderden meters afstand op het altijd uiterst gezellige damesdiner het culinaire aanbod, zowel kwalitatief als kwanti tatief, niet boven de middelmaat uitkwam, is een ander ver haal. De mannen hadden hun vrouwen meer gegund! HANS DE BIE DAMES JAARDINER Aan het begin van de avond van de 17e januari jl. was het een drukte van belang op de De Boelelaan. De heren van AFC trokken richting clubgebouw. De dames moesten aan de an dere kant van de De Boelelaan zijn, bij het Novotel. De avond voor de verjaardag wordt, traditioneel, uitbundig gevierd met twee diners: één voor de dames en één voor de heren. Over het herendiner kan ik u niets vertellen, dit zal ongetwijfeld el ders in de Schakel gebeuren. Maar over het damesdiner is door mij wel wat te zeggen. Het was een happening, maar dat mag ook wel want het diner vond dit jaar voor de 21e keer plaats. Het was een drukte van belang in het Novotel. Maarliefst 101 dames hadden zich als deelneemster ingeschreven. Na een bloem opgespeld gekregen te hebben en het welkomstdrank je in ontvangst te hebben genomen werd gezocht naar een stoel om even fijn bij te praten met één van de vele bekenden. Het leek een beetje een stoelendans, maar er gaan vele mak ke schapen in een hok. Ik loop, voor wat betreft het damesdiner, nog niet zo lang mee. Maar wat mij iedere keer verbaast zijn de cadeau 's d ie rond de diverse borden staan in de grote zaal waar het buffet geser veerd wordt. De organisatrices, Jannie Rimini en Henny So- mers, weten dat dames het altijd leuk vinden een presentje te krijgen. Ook dit jaar zijn zij daar weer prima in geslaagd. Har telijk dank aan de gulle gevers. Op de stoelen ligt een plastic tasje waarin de goede gaven, handig verpakt, mee naar huis genomen kunnen worden. Het tasje zorgde aan onze tafel voor de nodige hilariteit. Het menu was dit jaar Frans getint. Knap hoor, ieder jaar weer een anderthema te vinden. Niet alleen het diner was a la Fran- paise, maar ook de entourage. Tegen een geringe vergoeding kon men een silhouette laten knippen waar gretig gebruik van werd gemaakt. Ook de muziek had een Frans tintje. Het was een geslaagde avond, dit was te merken aan het ge luidsniveau in de zaal. Er werd geanimeerd geconverseerd om ook maar een beetje te proberen wat Franse klanken aan dit verhaal toe te voegen. AFC is nu 99 jaar oud. Het volgend jaar bestaan wij 100 jaar. Ik kijk met spanning uit naar het 22e damesjaardiner. Tot slot maar zeker niet in de laatste plaats: Jannie Rimini en Henny Somers hartelijk dank voor het vele werk dat jullie heb ben gedaan om alle dames een zeer plezierige avond te be zorgen. JOGRIETENDEL 5

Schakels (clubbladen) | 1994 | | pagina 5