LEDENLIJST AFC IN BEELD Nieuw lid Dion Thomas, 27.12.93, Leghornstraat 7, 1109 BW Amster dam; knvb nr4671 Adreswijzigingen P.J. Drommel, Hogeweg 74, 2042 GJ Zandvoort, tel. 02507 - 30875; knvb nr 3779 O. van der Heijde, De Grote Wielen 1,1187 LH Amstelveen, tel. 6470345; knvb nr 4266 Mevrouw A. ten Oosten-Mellegers, Cronenburg 78,1081 GN Amsterdam, tel. 6465716 R.G. Hiensch jr., Ch. van Montpensierlaan 65, 1181 RP Amstelveen; knvb nr 3678 Bedankt als lid R. Kolkman (4642) AFC IN VOORBEREIDING OP GRAN CANARIA De trainingstrip van de selectie en bestuursdelegatie van AFC begon op 8 januari toen de vliegmachine van Transavia los kwam van de koude maar o zo vertrouwde Amsterdamse bo dem. Een trainingskamp dat dankzij de steun van Neckerman Ne derland (in de persoon van Amel Vroege) en de supportersc- lubThe Reds mogelijk was gemaakt. De bestemming waar de voorbereiding op het tweede seizoen plaats zou vinden was het warme en zonnige Gran Canaria. Helaas was niet de totale selectie in staat om deze reis mee te maken. Dennis Gebbink, Winnie Douglas, Rene Franken, Pe ter van Essen en Heini Otto ontbraken om uiteenlopende re denen. Hun vervangers Mick Wadi, Arjan Coorengel en Erwin Smit wisten zich echter moeiteloos aan het bestaande reisge zelschap aan te passen. Na de 4 uur durende vlucht landden we op het vliegveld van Las Palmas. Vervolgens volgde er nog een korte busreis waar na wij om ongeveer 20.00 uur ons hotel 'Catarina Playa' bin nenstapten. De avonduren werden benut om het nachtleven van Gran Canaria aan een nadere inspectie te onderwerpen. De tweede dag begon direct met een flinke duurloop op het strand. Deze heuvelachtige zandvlakte bestond uit overge waaid Saharazand. Het geheel had dusdanige contouren dat je je ook daadwerkelijk in een woestijngebied waande. Onder leiding van Dirk 'casanova' Spits werd de selectie flink afgeknepen. Dat de tocht mede langs een nudistengedeelte liep vergoedde veel. Na de inspanningen van de ochtend was er 's middags tijd vooreen herstelperiode. De stad werd verkendof de zwemba- drand werd benut voor een eerste zonnebad. Het weer was perfect. De zon stond hoog aan de hemel en de temperatuur kwam net boven de twintig graden. Het diner dat in de avond volgde werd genuttigd in een typisch Spaans grill-restaurant. Een prima eetgelegenheid die teza men met de uitstekende sfeer zorgden voor een geslaagde avond. Trainer P. v.d. Meent was lichtelijk ontstemd over de expansie drang die door de selectie in de kleine uurtjes van de vorige avond was tentoongespreid. Met de uitspraak "vanaf nu zijn jullie van mij" zat de schrik er goed in. De dag werd met grote zorg tegemoet gezien. Had Dirk de eerste woestijnloop kun nen reduceren tot een redelijk af te leggen afstand, de route van vandaag zou voor een kameel zelfs blaren hebben opge leverd. Een extra handicap was de druk bevolkte vloedlijn. Menig Duitse toerist zal 'per ongeluk' een gymschoen op zijn of haar enkel hebben gevoeld. Nadat Ko Grosze Nipper, na een aansluitende puzzelrit, gevonden was wist hij ons dusda nig te verzorgen dat wij allen weer monter en fris om 13.00 uur aan de lunch verschenen. 's Middags stond er een voetvolleybaltoernooi op het pro gramma. Dit evenement dreigde door een scheidsrechterlijke dwaling van referee Henk Bijlsma uit de hand te lopen. Geluk kig werden de gemoederen op tijd gesust en werd het duo Roy Beukenkamp en Marco Korf uitgeroepen tot uiteindelijke win naars van het toernooi. 's Avonds stond er een bezoek aan de wedstrijd Roda JC - For- tuna Dusseldorf op het programma. Het werd een matige wedstrijd die uiteindelijk door Roda JC met 1-0 winnend werd afgesloten. Bij terugkomst in het hotel zochten de meeste spe lers direkt het bed op om met het oog op de wedstrijd van de volgende dag tegen Las Palmas van een goede nachtrust te genieten. De rebellen werden door Pim van de Meent en Ko Grosze Nipper persoonlijk opgespoord en gesommeerd dit voorbeeld eveneens te volgen. De volgende ochtend werd na de twee voorgaande zware strandescapades afgewisseld door een lichte ochtendtrai ning. Umbro had gezorgd dat er voldoende en zeer represen tatieve trainings- en wedstrijdkleding aanwezig was. Sal van Gelder zorgde ervoor dat alles keurig en op tijd voor de spelers in orde was indien zij de kleding nodig hadden. De rustige trai ning had mede te maken met de wedstrijd die er die avond ge speeld zou worden tegen Las Palmas. Deze ontmoeting was tot stand gekomen door gemiddeling van Jesus Esteban. De rest van de dag stond in het teken van de voorbereiding op deze match. 'Niet de zon in en geen duik in het zwembad' luid de het credo. Dat de zon wederom hoog aan de hemel stond en de temperatuur opliep tot voor in de twintig graden, maakte deze opdracht tot een kwelling. Maar het moet gezegd wor den. Geen der spelers zondigde zich aan de regels en verble ven het grootste gedeelte van de middag op hun hotelkamers. Van daaruit viel het blikveld wel op de zich aan het zwembad ontspannende (vergaderende?) bestuursleden. Door deze maatregel traden de spelers uitgerust aan voor de uitgebalanceerde sportmaaltijd. Deze samenkomst werd door Jan van Dijk en Rokus Hoogendoorn aangegrepen om de meer dan verdiende dankbetuigingen, ondersteund met een kleine gift, uit te brengen aan Amel Vroege die zich, zowel voor als tijdens deze reis met grote inspanning voor de AFC- delegatie heeft ingezet. De wedstrijd werd een tegenvaller. Las Palmas is een ambi- tieuse professionele club. Bayern München had er kortelings al met 1-0 op de broek gehad. Het stadion was werkelijk prach tig en het veld van goede kwaliteit. Eigenlijk begonnen we niet eens zo slecht. Er werd tijdens de eerste helft met een enigs zins geïmproviseerde opstelling gedisciplineerd gespeeld. Met slechts een 1-0 achterstand gingen wij de rust in. De tweede helft voerde Las Palmas echter het tempo op en voor de ongeveer 1.000 toeschouers scoorden zij nog vier doelpunten. De 5-0 eindstand was echter een reële afspiege ling van de krachtsverhoudingen. Opmerkelijk was de rentree van de langdurig geblesseerde Roy 'Camacho' Tular. De in de 86e minuut ingevallen verdediger kon na een zware overtre- 3

Schakels (clubbladen) | 1994 | | pagina 3