SIXES 1994 Natuurlijk vindt er op 1 januari 1994 weer het traditionele AFC zes-tegen-zes voetbaltoernooi plaats. In principe voor alle se nioren AFC-ers, spelers, trainers, donateurs, bestuursleden, jong en oud. Oud en nieuw! Ook al heb je te veel Veuve Clic quot op, de Moët Chandon nog koud staan, zijn de appel flappen en oliebollen je te machtig geworden, grijp je naar de zoveelste Alka-Seltzer om die kater weg te werken, of lig je 's morgens vroeg nog in bed met een gillende keukenmeid, dan is dat geen reden om die SIXES te ontvluchten. Het feest gaat gewoon verder in AFC's Sociëteit. Onder andere alle aanvoerders of leiders van de zondag- en zaterdagteams zullen nog een schrijven ontvangen, waarin zij aangespoord zullen worden om minstens 6 (six) spelers van hun elftal op 1 januari a.s. af te vaardigen. Voor degenen die dat lukt hebben we nog een aardige verrassing in petto. De Sixes 1994 starten om 10.00 uur. Ja, dat is schrikken! Geef je dus nu op bij een van onderstaande heren, die garant staan voor een leuke nieuwjaarsochtend. Sal van Gelder, 6 61 15 13 (na de piep) Ron van Doesburg, 6 71 67 98 Stanley van Loggem, 6 79 96 71 Nicky Hekster, 6 47 44 67 K'XB P Cijfertjes hebben mijn aandacht, omdat ze veel kunnen zeg gen. Zo wordt beweerd dat aan de hand van de budgetten van de verenigingen in de PTT-telecompetitie de eindstand van de competitie te voorspellen zou zijn. Bij het opruimen van m'n kamer (af en toe moet het echt!) viel mijn oog op een fraai op gemaakte pagina van de N RC dd. 14 augustus '93, al waar en kele relevante gegevens van de eredivisieclubs voor het sei zoen '93:94 zijn afgedrukt, waaronder de omvang van de be grotingen. Wat blijkt? Eerder genoemde stelling (budget be paalt plaats op ranglijst) blijkt, althans op de helft van het sei zoen, niet te kloppen. PSV steekt met zijn begroting van 27 miljoen ruim Ajax (17) en Feyenoord (16) naar de kroon, terwijl een blik op de competitiestand een ander beeld te zien geeft. Het qua begroting nietige VVV (2,7) en Go Ahead Eagles (3,2) doen het daarentegen met hun middenposities op de ranglijst weer verrassend goed. Uiteraard kan tussen genoemde cij ferreeksen een duidelijk verband niet ontzegd worden. De be groting van PSV, Feyenoord en Ajax tezamen omvat 83% van het totaal, d.w.z. van de begrotingen van alle 18 eredivisio- nisten. Die 83% zorgen er met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid voor dat een van de grote drie kampioen wordt. Dat was vroeger zo en dat zal ook dit seizoen het geval zijn. Vitesse (7,5) en Groningen (6,1), de nummers vier en vijf qua begroting, hebben niet voldoende voetbaltalent (en ma nagement) in huis voor een kampioenschap. Maar uit het gro te verschil op de ranglijst tussen Vitesse en Groningen blijkt wederom dat de stelling budget positie ranglijst (B=P) amendeerbaar is. De vraag is dan: hoe moet de stelling dan luiden? Nu wordt het interessant, want een adequaat ant woord levert mogelijk een formule op, die, mits goed toege past op de eigen situatie voor onverwachte successen kan zorgen. Laat ik eens een poging doen. Naast het budget on derscheid ik als bepalende factoren: kwaliteit en continuïteit bestuur, management, trainersstaf, medische staf, een goede trainingsaccommodatie, een even systematische als inven tieve scouting en selectie van spelers en voorts een goede jeugdopleiding en begeleiding, alsmede een professionele, maar ook plezierige clubsfeer. Wanneer we deelnemers aan de PTT-telecompetitie afvinken op deze punten (samengevat als K*) en de zo verkregen totalen vermenigvuldigen met de resp. budgetten (b) kunnen we m.i. met succes de eindstand prognosticeren. Helaas weet ik te weinig van deze clubs om deze stelling te onderzoeken, maar misschien is een van de lezers van dit stukje hiertoe wel in staat. Hoewel AFC geen bvo is, is de formule k* x B p ook voor AFC toepasbaar. Maar wederom wreekt hier zich mijn gebrek aan kennis, nu m.b.t. de hoofdklassers in klasse A. Een goed onderbouwde prognose voor ons eerste van mijn kant zit er dus niet in. Op basis van de nr. 3 positie op de ranglijst aller tij den hoofdklasse amateurvoetbal (zie Persmap) kan ik, terug kijkend, wel vaststellen datAFC de laatste 19,5 jaar een uitste kendeinvulling heeft gegeven aan de formule k* xb. Maar op timaal was en is het resultaat nog niet (waar blijkt het kam pioenschap?), dus zullen we aan de vooravond van het 100- jarig bestaan dienen na te gaan op welke punten een grotere inzet noodzakelijk èn realiseerbaar is. Een schone taak, die natuurlijk niet alleen aan het bestuur voorbehouden is. Sug gesties? MACHIEL VAN DER WOUDE RONDOM HET NEGENDE Tegen Devo '58 kreeg het negende onlangs de kans z'n posi tie in de kop van de ranglijst veilig te stellen. Ondanks onze brede selectie van achttien man trapten wij met z'n tienen af tegen de koploper waartegen de thuis 2-2 gelijk speelden. Het hoofdveld van de thuisploeg werd omringd door liefst dertien vuilnisbakken, drie honden en zes supporters van de thuis club. Met de wind in de rug en het lawaai van de molen (Sport park Ookmeer) in de oren wisten we toch te scorenNa een 0-1 en 1-2 voorsprong moest Arjen na een wilde reactie op bui tenspel voortijdig de kleedkamer opzoeken. Omdat Rob in middels als elfde man was komen opdagen stonden we toch weer met z'n tienen. In de rust werd de grieperige Guido vervangen door één van de broers Hansen. De ander draaide zich op dat moment nog eens lekker om, ging het gerucht. Met de wind tegen en de scheids die ook op z'n hond moest letten, liepen de tegenstan ders uit naar 4-2. We zagen een paar mooie kansen helaas niet omgezet in goals. In de kleedkamer werden de beslissen de momenten onder het genot van een natje nog eens doorge nomen. Afgelopen zondag speelden we thuis tegen de nummer twee SNA 3, die we uit in de eerste competitiewedstrijd met 2-1 ver sloegen. De gasten die met z'n negenen startten kwamen na tuurlijk meteen onder zware druk. Chris opende op haast identieke wijze als uit met 1-0. De volgende treffer 2-0 van de zelfde slof was net zo mooi. Ondanks ons overwicht werd er op wondermooie wijze tegen gescoord. En nadat onze gasten met z'n tienen speelden werd het zelfs gelijk. Uiteindelijk zorg de Barry, goed inde wedstrijd, verdiend voor 3-2. Voorde twee voorwaardsen van SNA bleef het oppassen en Karei had in de persoonlijke duels z'n handen (en voeten) vol aan deze sterke tegenstanders. Vlak na rust werd het 3-3 waarna onze defensie op rechts werd omgezet zoals in de rust reeds werd besproken. Uit een vrije trap scoorde de SNA-spits snoeihard langs de muur keihard 3-4 tegen de touwen. We lieten het er niet bij zitten. Coen in middels verhuisd van de rechtsbuiten positie naar de spits, scoorde om 16.01 uur bij 7 graden plotseling de verdiende ge lijkmaker 4-4. Vlak daarna was hij ook weer plotseling vertrok ken (spierblessure) en stonden we weer tien tegen tien. Ondergetekende zorgde vlak voor het slot nog voor grote op winding door een geplaatste terugspeelbal van Karei vlak naast de paalin z'n handen te pakken! Vervolgens werd de bal in een vloeiende beweging pardoes de sloot ingeschopt. Zodat er even tijd was voor bezinning en onze scheids de gele- 6

Schakels (clubbladen) | 1993 | | pagina 6