'Dear Abbey', een echte YNITPI-band (You Name It They Play It; voor degenen die deze uitdrukking niet paraat hebben). En natuurlijk hebben wij ook dit jaar weer een loterij met een hoofdprijs die te mooi is om waar te zijn: 2 personen kunnen een week naar een bestemming op de Canarische Eilanden! Dat kan alleen met NECKERMANN uiteraard! Daar kunt u dan nog eens napraten in een lekker zonnetje over het geweldige strandfeest van uw club, in hetzelfde bad pak dat u op die bewuste avond droeg en waarmee u toevallig het winnende lotnummer kreeg toegewezen. Ja, u wordt verwacht in spetterende strand-kleding. Alles waarmee u in de zomer 'te koop' loopt kan ook dan gedragen of vergeten gedragen te worden! Maakt u zich geen zorgen over de temperatuur, die loopt van zelf wel op tot tropische waarden!En maakt u zich maar hele maal geen zorgen over voldoende vocht, Netty heeft een extra voorraad aangelegd. Tot de 11e van de 12e! SIXES 1994 Natuurlijk vindt er op 1 januari 1994 weer het traditionele AFC zes-tegen-zes voetbaltoernooi plaats. In principe voor alle se nioren AFC-ers, spelers, trainers, donateurs, bestuursleden, jong en oud. Oud en nieuw! Ook al heb je teveel Veuve Clic quot op, de Moët Chandon nog koud staan, zijn de appel flappen en oliebollen je te machtig geworden, grijp je naar de zoveelste Alka-Seltzer om die kater weg te werken, of lig je 's morgens vroeg nog in bed meteen gillende keukenmeid, dan is dat geen reden om die SIXES te ontvluchten. Het feest gaat gewoon verder in AFC's Sociëteit. Onder andere alle aanvoerders of leiders van de zondag- en zaterdagteams zullen nog een schrijven ontvangen, waarin zij aangespoord zullen worden om minstens 6 (six) spelers van hun elftal op 1 januari a.s. af te vaardigen. Voor degenen die dat lukt hebben we nog een aardige verrassing in petto. De SIXES 1994 starten om 10.30 uur. Ja, dat is schrikken! Geef je dus nu op bij een van onderstaande heren, die garant staan voor een leuke nieuwjaarsochtend. Sal van Gelder, 6 61 15 13 (na de piep) Ron van Doesburg, 6 71 67 98 Stanley van Loggem, 6 79 96 71 Nicky Hekster, 6 47 44 67 SQUADRA CINQUE Wanneer met het verstrijken van de jaren de spieren het lang zaam maar zeker laten afweten, moeteen verstokte voetballer zijn toevlucht nemen tot meer en regelmatig trainen, gecom bineerd met versoepelende massages. Op maandagavond kunt u dan ook een deel van AFC's befaamde Squadra op het gravel vinden en later aan de bar, waar de spieren van de rech terarm en ook die van de keel een weldadige massage onder gaan. Vlak voor het begin van een wedstrijd worden de spie ren van de spelers gemasseerd en verrijkt met een keur van balsems, etherische oliën, crèmes en wat dies meer zij. De kleedkamer walmt zo erg van de eucalyptus, menthol en pe permunt, dat je ogen er pijn van gaan doen. "Mag ik even de Midalgan, dan krijg je van mij de Tijgerbalsem. Als er iemand klaar is met de Vick's, krijgt ie van mij de kajapoetiholie!". Bij onze tegenstanders zijn we een graag gezien gast. Prompt worden we in een kleedkamer gedumpt, welke de laatste tien jaar niet meer als zodanig in gebruik was. Na de Squadra Cin que is zeker al het ongedierte gestikt en kunnen de F-jes er weerzonder risico in. Ook de heer Van de Meent, gehuld als 'vat' in AFC-tenue, had twee weken geleden lucht gekregen van de smeerselen van AFC 5. "Niet te geloven wat stinken jullie weer!was zijn com mentaar. "Zeker nog nooit een professioneel team getraind, hè Pim! Want zo ruikt het nu in hun kleedkamer", riposteerde Lou Hekster ad rem. Het daarop volgende gelach, een minuut lang, was de beste ontspanning die Squadra Cinque zich kon wensen zo vlak voor de ontmoeting met VVGA. VVGA toonde zich een taaie tegenstander. In het begin liep de anders zo simpel tikkende AFC 5 ploeg achter de feiten aan, en mocht het team van geluk spreken dat de VVG A-aanval Iers niet op scherp stonden. Voordat de gasten echt gevaarlijkwer- den was het Hans Hulst die doel trof: een pass van ondergete kende belandde net over een verdediger heen voor zijn voe ten en de grabbelende VVGA-keeper had het nakijken. Nog voor de rust werd de einduitslag bereikt. Rechtsback Roy van Dijk stak in uitstekende vorm en leek bij vlagen op Wim Suur- bier wanneer hij met de bal aan de voet langs de zijlijn naar VVGA's achterlijn oprukte. Bij een van die acties gaf Roy de bal bekeken terug aan Arjan Anderiesen die in een pirouette de bal in het net deed verdwijnen. Na de rust kregen zowel Ron van Doesburg als Bert de Rooy opgelegde kansen om de 2-0 voorsprong uit te bouwen. Mis schien was de druk te groot of was het te koud, de twee bleef op het scoreboekje van scheidsrechter Brans staan. Voor kee per Michael Gosler was het na zijn blessureperiode weer even wennen tussen de palen. TEgen het einde van de wedstrijd dreigde VVGA nog tot scoren te komen maar Michael hield met briljante reddingen het doel schoon. Twee punten waren wederom binnen. Afgelopen zaterdag diende de club van het Olympiaplein, Swift, zich aan als AFC 5's tegenstander. Uw scribent heeft deze wedstrijd niet meegedaan of meebeleefd dus alles wat hierna volgt is uit de tweede hand. U mag het geloven of niet, voor deze, in AFC 5's klasse volstrekt onbelangrijke wedstrijd, meende de KNVB er goed aan te doen voor officiële arbitrage te zorgen! Was dit misschien een stunt van Aalsmeer? Al spe lende vonden de AFC-ers de Swiftenaren best aardig en dit gold ook omgekeerd. Beide ploegen konden de man in het zwarte pak echter niet uitstaan. In niet mis te verstane bewoor dingen gaven zowel de fluitist als de spelers uiting aan dit feit en onder andere resulteerde dit in een rode kaart voor Tom Eg- bers. Overigens waren er reeds bij rust door toedoen van Al- fons Peters (2x) en Bert de Rooy drie treffers aan het totaal van AFC toegevoegd. Gelegenheidsdoelman Roy hoefde in de eerste helft niet te vissen en hetzelfde gold voor zijn vervanger aanvoerder Rein Akkerman jr. Na een hoop irritatie bij de spelers vanwege de leiding, was de rust een welkome afwisseling. Dat de scheids rechter'zeker last van gekte had ondervond ook groundsman Leo. "Kunt u mij alstublieft een maltje serveren, beste man?", werd Leo na afwijzing van de traditionele thee gevraagd. Een maltje? Wacht effe, dan moet ik eerst m'n smoking aantrek ken!", was Leo's antwoord op een navenan krankzinnige vraag. Ook nadat Rob Overweg de winst met 4-0 had veilig gesteld en de wedstrijd pro forma door beide partijen rustig uitgespeeld werd, voldeed de scheids nog steeds aan het ste reotype thuis-niets-te-vertellen-hebben beeld. Terwijl de spe lers reeds hoog en droog in de bestuurshoek hun bittergarni tuur savoureerden, laaide de discussie tussen AFCs aan voerder en de referee weer hoog op, toen de laatste zich ook in de Sociëteit meldde. Op weg naar huis, in zijn autootje, zal de ze clown nog wel flink op AFC hebben gevloekt. Naar verluidt vergat hij van de emotie de afslag Oude Pekela te nemen. nicky hekster

Schakels (clubbladen) | 1993 | | pagina 7