AFC IN BEELD IN MEMORIAM BESPELING VELDEN Het bestuur wijst de leiders cq. aanvoerders van alle elftallen erop dat de vastgestelde wedstrijden dienen te worden gespeeld op de vastgestelde velden. Het veranderen van vel den is niet toegestaan. Met de selektie naar Limburg. Het was weer goed toeven in het bronsgroen eikenhout. Mag ik als speciale verslaggever en dan als zodanig geïnvi teerd deze jaarlijkse Limburg-excursie/trainingsstage begin nen met het rapporteren van twee saillante gebeurtenissen? 1. Bij het vertrek na de voortreffelijke lunch op de heenweg trof het gezelschap een wanhopige reisleider over hem la ter alleen maar woorden van lof, want die komen hem ruim schoots namens allen toe op de trappen van het etablisse ment omdat de rekening nog diende te worden vereffend. Een redelijk verzoek, leek de toeschouwend en extra-geïnteres seerde verslaggever. De bus was gereed voor vertrek. Maar de tourleader bleef breed-gearmd gebaren, dat er op finan cieel gebied nog een en ander diende te worden geregeld. Tot tenslotte penningmeester Van der Klaauw, altijd in voor practi cal jokes, die inmiddels alles met het Van der Valk-concern ge regeld bleek te hebben, de tourleader uit zijn netelige positie temidden van twee kijvende gastvrouwen kon bevrijden. 2. Bij het vertrek na het meer dan voortreffelijke afscheids diner dat heel wat beter was dan het diner op zaterdag avond in het Novotel staat de bus op het punt van vertrek in Stein. Staat er een dame op de parkeerplaats, hulpeloos rond kijkend en ontwaart onze reisleider, van alle markten thuis, nietwaar? Vraagt de dame aan Sal, jongen van goed-jid- dische huize: "Is dit de bus uit Lourdes, meneer?" Waarop Sal: "Hebt u AFC dan vanmiddag soms in Lourdes zien voetballenmevrouw?" Waarop Cas Tromp na dit verhaal te hebben aangehoord later in de bus: "Nee Sal, je had moe ten zeggen: Zo loop ik altijd, mevrouw...". Sfeertje Het mag duidelijk zijnvoor ons en dat geldt dan voor de se lektie, de meereizende bestuurderen, natuurlijk onze ere voorzitter Henk Kappelhoff, die nooit ontbreekt ondanks het feit, dat zo'n Limburgs weekendje de geneugten en alle gezel ligheid ten spijt je niet in de koude en nog minder in de warme kleren gaat zitten heeft het traditionele "trainingswee kend" weer beantwoord aan de gestelde verwachtingen. En wat zijn dan die verwachtingen? Een sfeertje kweken. Nieuwkomers samenbrengen met de "oude garde" in de selektie. Oefenwedstrijden tegen ciubs, die er niet specifiek op uit zijn om er eens flink tegenaan te gaan als die Amsterdammers komen. Een wedstrijd op zater dagmiddag tegen het B-elftal van Roda JC, waarin we uitko men op een 1-1 gelijkspel. En een dag later bij de gezellige gastheren en -vrouwen van Chevremont, vorig jaar nog hoofd klassers, waar we na de vermoeiende Maastrichtse nacht toch nog kans zagen met 1-2 te winnen. En dan was er verder de gebruikelijke sfeer van het jaarlijkse samenzijn. De speeches aan het diner. Voorzitter Jan van Dijk, die prominent als eis stelt dat we het eeuwfeest ingaan als hoofdklasser (staat hij dan zelf in de spits? GT) maar toch blij en optimistisch het nieuwe seizoen gaat begroeten. Rokus Hoogendoorn, al weer voor het vierde jaar captain: "Natuurlijk richten we ons op een kampioenschap, maar het resultaat is niet heilig. Belangrijk is dat we plezier hebben in onze sport. In dit weekend gaat het om onze saamhorigheid, we moeten moeten elkaar goed en beter leren kennen, vrien den van elkaar worden. Tot op heden is het voor ons allemaal een geslaagd weekend. De aanzet is goed en verder is het aan ons om er een goed seizoen van te maken". Rob Duis is vanzelfsprekend bij deze samenkomsten letterlijk een aansprekend en graag beluisterd disgenoot. Hij schetste in zijn tafelrede de aanwezigen als gecategoriseerd in de vol gende jaargetijden: - de winter: de bestuursleden; - het voorjaar: de trainersstaf (met vrouwen en dochters, zal Rob ongetwijfeld hebben bedoeld); - de zomer: de gehele selektie; - de hefst: de achterban. Robbie Duis haastte zich vervolgens terecht te zeggendat al le jaargetijden wel op één lijn zitten. Hij prees de diverse bestuursleden en sprak vanzelfsprekend de hoop uit omtrent j behoud van het hoofdklasseschap bij het naderend eeuw feest. En trainer-coach Pim van de Meent tenslotte sprak het vertrouwen uit in de nieuwe selektie maar was bovendien van mening dat de hoofdklasse A het komend seizoen nog sterker is geworden. Een perfekt sfeertje dus weer tijdens deze traditionele jaarlijk se trip naar het Limburgse. Niet onvermeld mag blijven, dat er ook deze keer behalve onze eerder genoemde erevoorzitter Henk Kappelhoff als ouwe getrouwen aanwezig waren de ge lukkig goeddeels herstelde Otto van Rijn en de ereleden Dio Hermens en Cor Kerker. Verder bestond het gezelschap uit 19 spelers, waarbij wij als nieuwkomers begroeten: Guido Smits, Ronald van de Meent en Jasper de Reus, allen terug van weg geweest en Jan Olde Riekering, Roy Beukenkamp, Remco Worst, John Besinken Leon van Werven, en 21 officalsen be geleiders. Dank aan onze eminente reisleider Sal van Gelder, die alles weertot in de perfektie heeft geregeld en in het brons groen eikenhout steeds meer nieuwe vrienden weet te ma ken. Tot slot: het bestuur van AFC, vertegenwoordigd door Jan van Dijk, Johan de Bie, Dick van der Klaauw, Kees Gebbing en Ed win Geluk kon tevreden terugzien op een geslaag weekend. GERARD TREBERT Het bestuur geeft met leedwezen kennis van het over lijden van de heer NICO KALSBEEK in leven A.F.C.-ridder, lid van de vereniging alsmede lid van de Zilveren Ploeg. Namens de A.F.C. betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. JAN VAN DIJK - voorzitter JOHAN DE BIE - sekretaris 3

Schakels (clubbladen) | 1993 | | pagina 3