UIT DE OUDE DOOS 1 Het winnende team De Rijnschippers en de organisatie van Sixes 1993 T If'l Staand v.l.n.r.: Henk v.d. Jagt (org.), Theo Boonstra, Ivo Ruis, 1 Nicky Hekster (org.), Karei Kuyvenhoven, Sal van Gelder (org.) 1 i.tZittend v.l.n.r.: Benno Honsdrecht, Hans de Wijs, Schilo van j|i Loggem i/lr 1 i'| ;J11 veense All Sports, had zich spontaan bereid verklaard de vroege vogels op house muziek en bijbehorende gymnasti- jsche oefeningen te tracteren, zodat er wat leven inde brouwe- i r rij kwam en tegelijk de spieren op de juiste temperatuur zou- t den worden gebracht. En daar stonden ze dus! Vijfentwintig 'Ij nog wat slaperige kerels te housen in AFC's sociëteit alsof het ide 'It' zelf was. Onwijs gaaf kicken, daarboven bij AFC. Na de- ;f ze alternatieve warming-up was het tijd om de teams in te de- Vf len. Geheel volgens traditie ontstonden er door aselecte trek- 1king vier zestallen, genoemd naar een aantal ereleden. Zo Iwaren daar de Kappelhofnarren, onder aanvoering van Anton van Broeckhuysen, de Otto van Rijnschippers, onder leiding van A junior Ivo Ruis, de Cor Kerkergangers, onder beval van 1 Machiel van der Woude, en tenslotte de Jan van Dijkers,gediri- 1 geerd door Fred ten Nijenhuis. Nog een geluk dat er meer in T leven zijnde ereleden zijn dan er zestallen waren. De organi satie had onder andere de Dio Hermensen, de Sal van Gel- 1 derse Worsten en ook de Rein Akkermannen nog achter de dandOp papier zagen de teams van Anton en Fred er zeer sterk uit, maar in de praktijk bleek dat geheel anders uit te pak- 1 'i. ken. Op het gravel trainingsveld had groundsman Leo Goede- j ochtend Goedeochtend twee veldjes uitgezet die qua afme- 11 ting, conditie en ligging meer dan perfect waren. De tempera- I tuur bevond zich rond het vriespunt en het was windstil met Ieen aangenaam zonnetje. Kortom, de omstandigheden wa- J ren ideaal. Onder het toeziend oog van enige supporters, i waaronder fotograaf Stanley van Loggem en voorzitter Jan f van Dijk, werd een halve competitie gespeeld. Het voetbal was van een hoogstaand niveau, maar de pauzes tussen de 'i wedstrijden gingen daar nog bovenuit. Immers catering Ron 'f van Doesburg had gezorgd voor de lekkerste haring van Am- sterdam, nog meer oliebollen en appelflappen van Bijenkorf- se makelij en voortreffelijke uienquiches van Traiterie Anneke Jung. Een en ander werd gecompleteerd door Obstler, Coo- I renwijn, Jagerthee en nog veel meer spiritualia die de Sixes I tot ongekende culinaire hoogten lieten reiken. Trouwens, u be- I grijpt, de stemming zat er na al dit vocht ook goed in. Nadat ff;ieder team elk drie wedstrijden had gespeeld, blekende Rijn- 'I schippers de sterksten te zijn. Ivo Ruis, Theo Boonstra, Karei i Kuyvenhoven, Hans de Wijs, Schilo van Loggem en Benno Honsdrecht viel die eer ten deel en dit werd onderstreept door de bekers die deze spelers in ontvangst mochten nemen. Ook de nummers twee (Kerkergangers) en drie (Kappelhofnarren) hielden een beker ter herinnering aan de Sixes er aan over. Topscorer Jesse Schmidt en oudste speler Rob Ruis werden tenslotte een fles wijn voor hun genoemde hoedanigheid aan geboden. Na afloop van de Sixes werd het arsenaal moppen aan de bar flink uitgebreid en werden er reeds plannen voor het volgend jaar gesmeed om in ieder geval de matige op komst te vergroten door de Sixes dusdanig vorm te geven dat het iedereen zal spijten er niet bij te zijn geweest. Let u op de aankondigingen december a.s. in De Schakel! SAL VAN GELDER, HENK V.D. JAGT, NICKY HEKSTER DE CLUB IN NOOD? Geachte lezertjes, dames ook, AFC-ers, Wilt u mij verschonen dat ik in de laatste Schakel van 1992 geen publicatie verzorgd heb. Ik had beloofd een engelachtig Kerststukje te schrijven over de veteranen resp. over hun bele venissen in 1932. Belofte maakt schuld, dat weet ik, maar het is er om diverse redenen tot mijn spijt niet van gekomen. En omdat ik last van mijn opvoeding heb, voel ik de behoefte dat ook aan u allen mede te delen, zodat ik een ieder weer onder de ogen kan komen. Ik verstout mij zelfs het wederom uit te stellen, omdat andere zaken de club betreffende naar mijn mening meer brandend zijn. Ik schrijf dit proza des morgens op 1 januari van dit nieuwe jaar (by the way een goed 1993 voor u allen) na een fijne avond bij vrienden daarvoor ter afsluiting van het oude jaar. Aldaar waren 9 man/vrouwen aanwezig waaronder 1 dochter en 6 AFC-ers. Het was niet alleen een fijn feest, ook culinair ge sproken, maar u raadt het al, daar is ook eventjes het wel en wee van onze vereniging de revue gepasseerd. Inmiddels we ten wij dat de hoofdtrainer ontslagen is omdat de spelers het vertrouwen in hem hebben opgezegd. Zo gaat dat tegenwoor dig. En menende iets van onze vereniging te begrijpen kan ik mij er nog iets bij voorstellen ook. En terwijl ik er en passant ook nog op opmerkzaam werd gemaakt dat de grootvader van Andre Wijnand niet George maar Jo heette en zijn vader Geor ge (bij deze dus de rectificatie met excuses voor de omissie) viel ook de opmerking dat er wederom een parallel was met de gang van zaken in oude tijden. De resultaten waren toen ook niet best in 1932. Er was wel vertrouwen, er werd opgepept, hier en daar psychologisch gestreeld alsmede opbouwend gesproken en gepubliceerd en daar tussendoor die kleine an nonce dat de Engelse trainer vervangen was door een andere Engelsman. Weet u het nog? Dit keer heet hij Hennie Schip per die het niet gelukt is om de in gang gezette neerwaartse spiraal om te buigen en wij inmiddels bedenkelijk zijn afgezakt in de Hoofdklasse. Maar ach, een trainer heeft altijd één troost. Als hij met z'n elftal kampioen wordt is er sprake van een goed bestuur en als dat niet het geval is van een slechte trainer, sprak Plinius de Oude reeds naar ik meen. Of was het Freek de Jonge? Ik word oud. Waar wil je nu naar toe zult u zich afvragen en volgt er nog wat uit de oude doos en niet van je zelf? Jazeker wel. In een vergelijkbare situatie destijds besloot men ook dat het moment was aangebroken voor het nemen van for se maatregelen. Zoete koekjes werden vanaf dat moment niet 4

Schakels (clubbladen) | 1993 | | pagina 4