UIT DE OUDE DOOS te voorkomen, dat hij door zijn Vespucci-tegenstander ook voor lange tijd zou worden uitgeschakeld. En zoals het in het leven wel meer voorkomt, word je betrapt op een verkeerde handeling, die je in feit zozeer verfoeit. Toen Leo in de tweede helft een harde sliding naar zijn tegenstander maakte, trad scheidsrechter Hans de Wijs onverbiddellijk op. Leo moest op arbitrale aanwijzing het veld uit. Hij wacht nu gelaten af hoe het vervolg van deze mogelijk wat fors bestrafte speelhande ling, die niet als natrappen bedoeld was, zal zijn. De Wijs staat in AFC-kringen overigens bekend als een eerlijk en zuiver oor delende scheidsrechter, maar de meningen over iemand-uit- het-veld-sturen hoeven niet altijd parallel te lopen. Wouter de Haan speelde een, zoals dat later onder de douche luidkeels te kennen werd gegeven, 'berewedstrijd'. En dat gold ook voor doelman Frans Juch, die zijn net schoon hield. Het was Arjan Damman die had uitgerekend, dat het sinds be gin vorig seizoen voor de vriendenploeg-ex-tien-nu-elf de eer ste keer was dat er niet tegengescoord werd. Vespucci was een aardig stel jongens, meenden de AFC-elfers in hun na- gesprek. Hun ogen waren dan ook wijd open gegaan, toen de grensvlaggende trainer van Vespucci op een gegeven mo ment zo de balen kreeg van het spel van zijn pupillen, dat hij zijn zwaaidoek afgaf en teleurgesteld het veld verliet. Diverse vaders en levenspartners van de spelers zagen het allemaal aan zich voorbijgaan. TIENUS AFC 14: NOT BAD, NOT BAD AT ALL! Na het teleurstellende seizoen 91/92 heeft AFC 14 met goede moed zijn voetbaltas uitgepakt. De kleedkamer staat vol nieu we Lotto's en Diadora's. Hier en daar glanst een nieuw shirt. Eén van de eerste wapenfeiten is een 8-3 overwinning op Slo- terdijk. Tegen Swift wordt met bloed een 1-1 gelijkspel bevoch ten. En net als in de vroegere Sovjet-verslaggeving zullen we sommige wapenfeiten niet behandelen. Op 4 oktober naar sportpark De Eendracht. De zon schijnt en het waait. Tegenstander Rombout heeft een doelgemiddelde van tienplus tien per wedstrijd, wel te verstaan. Doordat aan voerder Felius voor de gelegenheid sterk staat te keepen laten wij Rombouts gemiddelde wat zakken, maar'krijgen toch met 5-0 om de oren. De tegenstander is veel te jong en te snel. De spits is een zenuwachtig mannetje dat na een aanval onze laatste man, Joop, beschuldigt door te gillen: "Je zit aan m'n ballen!". Omdat privacy in ons team hoog aangeschreven staat vragen wij Joop niet of dit waar is. Zondag 11 oktober is een druilerige herfstdag. Niettemin staan dertien man om 10.00 uur aangetreden. WA/Spar taan is in onze competitie een sterke tegenstander. Het zijn al lemaal soepel tikkende routiniers die het middenveld niet graag uit handen geven. De keeper in de eerste helft heeft heel wat te grabbelen. Sportief halen Harrison en Joop af en toe een bal van de lijn. Een afstandsschot stuit op een polletje (AFC's derde veld is dus helemaal niet goed!) en we moeten rusten met 0-1. Een wissel en Jas op het doel. Bij een Menzo- laanse uitloop blesseert hij zich ongelukkig en weer is een wissel en zijn er omzettingen nodig. We halen zelfs Böhne bin nen de lijnen, die grieperig staat te vlaggen (of: die vlaggerig staat te griepen). Al snel vertrekt hij weer omdat iets hem niet zint, ons met tien man achterlatend. Voetbal is geen golf! Vroeger werd dit soort recalcitrant gedrag erbij de pupillen uit- geschoffeld door leiders, trainers en vaders, maar onze veer tigjarige welp reageert niet op zijn team. Na een van onze schaarse aanvallen mag Joop een vrije trap nemen vlak buiten het strafschopgebied. Als een cocaïnevrij Maradona krult hij de bal over de muur: 1-1. Het laatste kwartier aanvalsstormen van WA/Spartaan, mat we houden stand. Zelfs solistisch ingestelde spelers als Va der Woude offeren zich op en gaan 'in de dekking'. Na afloo feliciteren de VVA-ers ons alsof we hebben gewonnen. SONN Wat het niet opnemen van een woord een zin kan verminke en teweeg kan brengen, daarvan zal ik u thans verhalen. In mijn eerste artikel en presentatie daarvan in de Schakel va 16 september jl., staat het volgende: "Het laatste was ik aktief bij de veteranen waar ik het mef maakte dat men vroeg of ik wilde opstappen a raison van f 400,—contributie per jaar." Een oplettend lezertje ook vetf raaan en ten zeerste met mij begaan maakte mij er op atteij dat het woordje NIET er tussenuit was gevallen. Dus de zi moest luiden: "waar ik het NIET meemaakte dat men vroeg etc. etc. Een meer dan groot verschil, nietwaar. En dit is niet iets uit d oude doos maar uit de nieuwe doos. Dus zowaar een reakti en een polemiekje want ik ben het met het oplettende lezertj; eens dat het van de gekke is dat aan een aantal destijds geïr viteerde veteranen onlangs het verzoek gedaan is om op 1 stappen, om vervolgens een aantal anderen te noden om tc te treden. Ik ben het met de slachtoffers eens "Some da> must be dark en dreary but not the last days of an AFC vet< ran" schrijf ik, bij deze, vrij naar Geusebroek. Een AFC vet< raan dient zelf uit te maken wanneer het zijn tijd is om er ee einde aan te maken. Ik bedoel aan zijn voetbalcarrière. Ik acl t bij deze een berisping aan de coach en de commissie op zij plaats en wil u vragen op uw schreden weer te keren. Na d hors d'ouevre au vinaigre' wilde ik u onthalen op een stukj over het reilen en zeiln van de veteranen in de jaren '30 ma< dat komt een volgende keer wel. Dit omdat mijn oog viel op een artikel van april/mei 1930 dat u niet wil onthouden omdat AFC zich toen veilig stelde in dez klasse door een overwinning op Hollandia-Hoorn met 2-1. E dat las ik op dezelfde dag, te weten 11 oktober 1992 dat AFC i tegen Hollandia met 1-1 gelijkspeelde. Bij deze het verslag va de wedstrijd van toen en integraal als hoofdgerecht. Smakeli lezen toegewenst. B. AC A.F.C. IN VEILIGHEID Hollandia met 2-1 geslagen Overweldigend enthousiasme De strijd is gestreden! AFC, onze oude club, heeft zich naee aantal wedstrijden, die, wat spanning en eoties aangaat, zi weerga zoekt, weten te handhaven. En waarschijnlijk heeft c heroïsche strijd van ons eerste elftal dit groote voordeel g< had, dat men is wakker geschud, dat clubliefde en saamhO' righeidsgevoel versterkt zijn. Voor Willy Brusse, die met zijn S.O.S. eerste en tweede kla1 pen etc. de leden wist op te zweepen, moet het een satisfact geweest zijn toen hij de groote drukte aan het Station zag c het uur van samenkomst. Honderden hadden zich opg maakt om ons elftal in den wedstrijd tegen Hollandia bij staan; niet alleen zij, die regelmatig onze wedstrijden volge 7

Schakels (clubbladen) | 1992 | | pagina 7