INS OUTS 24 24 26 18 28 30 39 rooie jas 36 35 34 30 30 DE STRIJD OM HET ROOIE JASJE Inmiddels is het 5e 'Goed Genoeg Open' een golf- toernooi voor AF, AB, AC en ATC-ers gespeeld. Maarliefst 48 deelne mers (waarvan 13 deel neemsters) streden 25 september jl. om het 'rooie jasje'. Ik hoor u denken, wat is nou is hemelsnaam weer het rooie jasje? Heeft het iets te maken met de groene golf, het meisje met de blauwe hoed of misschien met de rose panter? Neen, de organisatie had ditmaal, in navolging van de 'Masters' (het prof- toernooi in de VS), waar bij de overwinnaar van de wedstrijd een groen colbert in ontvangst mag nemen, voor de winnaar van de 'Goed Genoeg Open' een knalrood jasje be schikbaar gesteld. Op dit kledingstuk waren de winnaars van de voorgaande ja ren en een schitterend embleem geborduurd. Om negen uur druppelden de deelnemers 'Graan voor Visch'te Spaarnwou- de binnen, waar men met starttijd, lunchpakket en golfacces- soires 'de baan in' werd gestuurd. In vergelijking met voor gaande jaren hadden we ditmaal een riant weertje. 34 golf(st)ers liepen de 'grote' 18 holes en 14 de 'kleine' 18 (deze zijn iets korter). Rond een uur of vier was iedereen 'binnen' (niet te verwarren met een aantal die al binnen zijn). Om vijf uur werden de gol fers binnen geroepen voor de prijsuitreiking en de win naars waren: Winnaar Alphons Peeters in het rooie jasje met de Goed Genoeg Open Bokaal. 18 'grote holes' Heren 1e prijs handicap stfd punten Alphons Peters 2e prijs Peter van den Dungenjr 3e prijs Kees Boyenk Dames 1e prijs 2e prijs 3e prijs Sandra Drenkelford Agnes Reddering Elma Kemna 18 'kleine' holes Heren 1e prijs 2e prijs 3e prijs Guido Smits Adrie van Stek Pieter Sandberg 46 33 29 Dames 1e prijs 2e prijs 3e prijs Ellis Con/Karin v. Doesburg 34 Nancy Kloos 30 Margreet van Broekhuysen 22 Nogmaals van harte! Dank aan de sponsors en organisatoren. Na afloop werd er nog behoorlijk geborreld en verhalen over birdies, parretjes3 bunkers en zelfs duikboten uitgewisseld. Kortom een heerlijke dag, die zeker en vast de komende jaren zal worden geconti£! nueerd. RON VAN DOESBURG' RONDOM HET ZESDE De oplettende lezer zal reeds hebben opgemerkt dat het zes de reeds zes wedstrijden heeft verspeeld. Derhalve achtte uv\ journalist het nu gepast, om naalle kabbalistische en numero' logische uitweidingen van zijn collega's van het Zevende er het Tiende a Elfde, de draad van vorig seizoen op te pakken er u verslag te doen van het wedervaren van de Mannen van de' Tromp. "De Mannen van Tromp?", zult u zich afvragen, "wie waren dat ook al weer?". I nderdaadUw scribent krabt zich re-' gelmatig achter de oren en vraagt het zich evenzeer af. N iet al leen verdween de gewaardeerde coach Cas Tromp naar hel* eerste elftal in de gedaante van materiaal- en vertrouwens man, maar ook meenden een aantal spelers van weleer ofwef binnen de AFC te moeten verkassen, dan wel geheel van he1: rood-zwarte toneel te moeten verdwijnen. Dit stukje kan dus* niet langer de titel van vorig seizoen dragen. Maar ook zijn de! prestaties van het zesde dermate aan de magere kant dat er' wellicht iets geheel anders boven deze column dient te staan.3 Met een selectie van 15 man probeert het zesde dit seizoen een redelijke plaats in de competitie te veroveren. Van die 15' zijn er zeven oud-gedienden en de rest is 'nieuw'. Het niet op! elkaar ingespeeld zijn brak AFC 6 al meteen bij de eerste wed-1 strijd op (een geflatteerd 11-0 verlies tegen Abcoude 4), maar allengs wint de formatie aan sterte en routine en worden dej nodige winstpunten binnengehaald. Onder leiding van de' twee team-oudsten (bij gebrek aan een non-playing coach)> wordt het zesde gekneed en gevormd en hoopt zo boven de' middelmaat uit te stijgen. Met iets meer geluk was dat reeds' het geval geweest: tegen De Meer 2 stond AFC 6 tot op vier mi-1 nuten voor tijd met 2-1 voor, maar wist de tegenstander toch. nog langszij te komen. En tegen Rood Wit/A 4 hielp Vrouwe| FortunaAFC niet om minstens twee van de dozijn kansen om" te zitten in treffers. Afgelopen zondag trad het zesde aan tegen de Durgerdam-' mer Racing Club. Aan welke brein is deze flitsende naam voor een voetbalclub ooit ontsproten? Een beetje palingvisser weet toch dat racen in Durgerdam een onmogelijke zaak is?: Daarom trof het zesde ook een team vol Spanjaardendie des gevraagd verklaarden uit de provincie Asturias te komen. Nu' ligt Asturias ook aan zee, is groen en er grazen veel koeien,1 dus zo gek is dat allemaal nog niet. Op de een na laatste dag- van de Seviliaanse Expo 92 was het eigenlijk wel gepast om tegen un equipomuy buenouit te komen. Mediterrane tafere len dus, met veel geschreeuw, toneelstukjes bij overtredin gen, intimidatie van de jugadores y arbitro. DRC magzich ver heugen in een schitterend hoofdveld, zonder kuilen of hob bels, waarop een rechte bal ook recht blijft gaan. De kortge schoren grasmat was een kolfje naar de AFC-hand. De immer in technisch opzicht spelende ploeg uit Buitenveldert wist dan ook binnen afzienbare tijd na het eerste fluitsignaal het vijan delijke doel te treffen. Jesse Schmidt schreef de eerste goal- op zijn naam en bewees nog eens zijn titel als topscorer waar dig te zijn. AFC 6 controleerde de wedstrijd in het begin met enig gemak, waarbij het middenveld, gebouwd rond Martijn Veltema, zich uitstekend van zijn taak kweet. De goed spelen de Bart de Jongh en hard werkende Simon Holloway, die Mar tijn flankeerden, lieten DRC geen kans zich als een Armada te' ontpoppen. De aanvallen van DRC waren zo chaotisch, zoals het een Spaanse ploeg ook betaamt, dat de Durgerdammers er zelf niet meer uitkwamen en elke opzet in de kiem door AFC werd gesmoord. Aan de andere kant scoorde Jesse dan noy 5

Schakels (clubbladen) | 1992 | | pagina 5