INS OUTS ring in de speelwijze van het elftal komen, wil men 't volgend jaar niet weer in degradatiegevaar verkeren. Keeper Peeters is een goede doelverdediger, die echter te weinig met zijn hoofd speelt. Zijn grootste fout is, dat hij te bewegelijk is. Hiermede bedoel ik, dat hij zich niet rustig opstelt bij een aanval der tegenpartij en het spel niet ge noeg volgt. Zijn vangen is goed, doch bij lage schoten moet hij niet te veel vallen. Aan achterspelers hebben wij vijf goede krachten: Smits, Tacke, Nesenberend, Piet Bos en Stradmeyer. Tactisch is Piet Bos de beste, doch het trappen en opstellen van Nesenberend en Stradmeyer als combinatie is subliem. Neseker op de spilplaats is de harde werker, die moeilijk te passeeren is, doch als centerhalf weinig opbouwend werk verricht. Wittebol is een fijner voetballer, en in die capaciteit beter geschikt deze moeilijke plaats te bezetten. Hij moet echter beter leeren trappen, zijn passes naar de vleugels zijn te tam. Verder moet hij bij Bromilow leeren snel te ver plaatsen, dus leeren starten. Dorenbos is 'n goede halfspe- ler, moet zich echter hoeden voor te veel drijven. Dit is een geheel onnoodige energieverspilling voor een halfback, die zijn volle kracht gedurende 90 minuten nodig heeft. Doren bos moet zich ook oefenen in het krachtig trappen. Zijn pas ses zijn te zacht en effectvol door zijn wijze van schieten. De voorhoedespelers hebben allen één fout gemeen: Zij stellen zich n.l. gedekt op bij het uittrappen of ingooien van den bal. Onzen spelers wordt wel verweten, dat zij niet snel genoeg zijn. Hier schuilt de fout echter niet, want hoe minder men een speler ziet zwoegen, des te beter is het. Hij moet den bal het loopen laten doen. Onze spelers moeten echter den bal eerst stil leggen, dan rondkijken en dan gaan zij er over denken, wien den bal toe te spelen. Speciaal Van Nek en Knopper moeten meer gedecideerd te werk gaan. Dikwijls ziet men hen rondkijken en zuchten: Wat nu? Variatie in het spel eener voorhoede is de genadeslag voor een achterhoede. Een algemeene opmerking, die voor het geheele elftal geldt, is: verbeter je balcontrole. Dit geldt ook voor "kop pen". Dit onderdeel wordt in het A.F.C.-elftal geheel ver waarloosd. Meestal staan onze spelers te kijken, hoe de tegenpartij den bal wegkopt. Hierdoor gaan vele opportuniteiten verlo ren. Het is m.i. bij Bromilow in goede handen, al deze punten te verbeteren. CENTERFORWARD HET NIEUWE SEIZOEN Aan het begin van een AFC-seizoen zijn er altijd nieuwtjes te melden. Dat loopt van vaktechnische opknapbeurten aan het clubhuis, via de presentatie van nieuwe eerste elftalspe lers, tot verhogingen van de contributies. Dat laatste nieuws komt voort uit lange en wijze broedsels van het bestuur. Maar zo'n ei blijft pijnlijk om te leggen, omdat het bestuur zich geen windeieren kan permitteren en de leden ook niet het gevoel wil geven de kip met de gouden eieren te willen slachten. Ook ik heb zitten broeden en als Hen met sterk ontwikkelde kloekneigingen deponeer ik een totaal ander ei. Als je jaren bij AFC meeloopt, zie je veel moeders, die trouw met hun kroost komen. Ze brengen; wachten; moedigen aan en troosten. Ze doen dat vanaf de F-pupillen tot en met de volwassen kerels. Brengen en troosten zijn dan ge schrapt, maar de rest blijft. Meisjes, die met hun vrienden bij AFC komen, vergroeien ook met de club. De aankondi gingen van huwelijk en geboorte komen in de Schakel en de club leeft mee. Zo was het en zo is het nog steeds. Voor die vrouwen is AFC net zo'n wezenlijk deel geworden van hun leven als voor de mannen. Als je b.v. 60 jaar met Henk Kappelhoff getrouwd bent, ben je ook 60 jaar met AFC getrouwd. Natuurlijk vallen ook wel partners weg. Als dit nu een vrouw overkomt, geeft dat, buiten alle verdriet om, nog een extra klap. Op een enkele moedige uitzondering na is de drempel van het clubhuis ineens erg hoog geworden. Ze weten niet meer wat ze er moeten zoeken en per slot is het een voet balclub! Hun gouden herinneringen en verbintenissen blij ven echter. Maar met wie kun je het nog delen? Nou, niet met een buitenstaander. Dus wordt het tijd om aandacht te besteden aan al deze trouwe AFC-sters. In denk aan een prettige middag, 2 keer per jaar op het clubhuis; aan een berichtje 1 keer per kwartaal om op de hoogte te blijven van het clubnieuws met andere meldingen dan de elftalopstellingen; aan een kaartje van AFC met hun verjaardag. Ook om contact met het bestuur te houden en te attenderen op soms kleine feiten, die zo pijnlijk kunnen aankomen en zo makkelijk te voorkomen zijn. Ik zou een adressenlijst willen aanleggen van deze AFC- sters en ze de aandacht willen geven die ze verdienen na zo'n trouwe staat van (AFC)-dienst. Er zal wat speurwerk aan te pas komen, maar Johan de Bie heeft mij zijn mede werking toegezegd en met de raad en daad van de lezers lukt het vast wel. Op 20 april 1932 schreef Lotte Neseberend voor het eerst in de Schakel. Zij deed dat onder het pseudoniem van: "Een Aangetrouwde". Zij had een geestige pen en schreef jarenlang. Bovendien bleef voor haar de drempel van het clubhuis altijd op dezelf de hoogte. Wellicht is het een hommage aan Lotte om de naam "De Aangetrouwden" te gebruiken voor dit idee. Een naam en adres kan altijd doorgegeven worden en zal wor den gekoesterd. Henny Somers-Blekemolen, Bevelandselaan 2, 1181 JP Amstelveen. Tel. 020-6433325. AFC7: Best of Three Na drie verloren oefenwedstrijden had AFC7 de juiste opstelling gevonden. Met drie nieuwe spelers heeft het team duidelijk aan kracht en lijn gewonnen. In de eerste competitiewedstrijd tegen het pas gepromo veerde Ookmeer 2 bleek al in de derde minuut de kracht van het team. Maar de geweldige keeper van Ookmeer (Jan Driehuis) hield zelfs in derde instantie een vrijwel zeker doelpunt eruit. In de eerste helft kwam AFC7 nog drie keer alleen voor de keeper, maar de bal ging er steeds niet in. In de tweede helft zette AFC7 goed door en na een goed 1-3tje scoorde Koerts verdiend 1-0. Uit de enige kans die Ookmeer de tweede helft schiep scoorde nummer drie van Ookmeer (Wim Driebergen) 1-1. Met een tussenpoos van maar drie minuten scoorde Ellerbroek met een prachtige lob 2-1 en Veltema bij een goede doorbraak 3-1. Met een "een-twee-drie in Godsnaam" kwam Ookmeer toch nog te rug. Tweemaal viel er een goal die nog het laatst door een AFC-er werd aangeraakt: 3-3. In een wedstrijd die AFC7 zeker met drie doelpunten ver schil had moeten winnen werd het dus toch nog een ge lijkspel. 5

Schakels (clubbladen) | 1992 | | pagina 5