Vanuit de slaaplokalen was het 2 minuten lopen naar het veld alwaar wij de warming-up begonnen op velden die er voortref felijk bij lagen. De C1 speelde tegen SC Kisdorf en won na doelpunten van Rody en George met 2-0. Tegelijkertijd speelden de jongens van C2 en wilden niet achterblijven en wonnen ook tegen de Duitse vereniging JSG Landkern met 5-0 via doelpunten van Rivelino en een hattrick van Danny. Nu werd het tijd voor onze jongste groep. Na een bustochtje van enkele minuten met de tegenpartij in onze bus kwamen wij bij het veld aan. Voor de wedstrijd werd er al minachtend gekeken naar deze kleine tegenstanders en ja hoor, onze jongens scoorden er lustig op los: 11-1. Inmiddels was het weer tijd geworden om snel terug te rijden naar het toernooicomplex daar de C1 moest spelen tegen de Deense club Horssens. Deze jongens speelden een prima partij voetbal met veel combinatie-vermo gen zodat wij met de rust tegen een 2-0 achterstand aanke ken. Tijdens het drinken van ISOSTAR (met dank aan de ver zorger van zondag 1 Ko) en enkele nuttige tips begonnen wij de 2e helft met veel inzet en goed voetbal en kwamen wij terug tot 2-2 via Rody en George. De C2 wilde wederom niet achterblijven en won hun 2e wed strijd met 2-0 van SIK C2 via Kai en Danny. Dit was de eerste toernooidag en stond na het douchen Legoland op het pro gramma. Om 17.30 uur gearriveerd in Billund alwaar Lego- land ligt en de jongens en hun ouders tot 19.00 uur aldaar los gelaten. Enkele van de ouderen zaten rustig in het zonnetje op het ter ras en hebben onder genot van een paar koude biertjes tra nen met tuiten gelachen, vooral om Joop. Grote klasse, had den sommigen net nodig! 19.15 uur vertrek Legoland richting avondeten. De disco, wel ke na het eten gepland stond, was vanaf 16 jaar en dus ging onze groep weer richting school. Arie en Theo J. zijn na aan komst met nog ongeveer 10 jongens richting strand gewan deld. Onderweg werd menig Deens knackebrödje staande gehouden en de jongens begonnen al aardig Deens te praten. Arie mocht tevens een nieuwe bijnaam ontvangen! Rest van de groep vermaakte zich met basketballen en nog enige Deense knackebrödjes op de velden. De begeleiding vond 23.00 uur een mooie tijd om deze dag af te sluiten en na 1.00 uur was alles weer in diepe rust. zondag 7 juni 6.15 uur liep de wekker weer af en net als de vorige dag 6.30 uur appel en 7.00 uur ontbijt. Nu moesten onze jongste junioren om 8.30 uur aantreden en of het aan d it tijdsti p lag of het te laat naar bed gaani k weet het niet maar de wedstrijd tegen HFS werd maar met 1-0 gewon nen door een prachtig doelpunte van Michel. Snel weer terug naar ons complex waar de C1 tegen ZOB (Zuidoostbeemster) moest aantreden. De coaches van beide teams van AFC hadden de standen van de 2 poules zeer goed bestudeerd en kwamen tot de conclusie dat de C1 met groot verschil moest winnen om 1e in hun poule te worden om zo doende in de kruisronde de C2 te ontwijken. Na de eerste wedstrijdreeks van deze ochtend hadden de Denen verras send verloren van Kisdorf, zodat winst al voldoende was om 1e in de poule te worden. C1 - ZOB 4-0 3x Rody en Arno. De C2 speelde hierna een prima partij voetbal tegen PSCK uit Zaandam en won deze verdiend met 2-0. Beide teams in hun poule eerste geworden, zowaar geen slecht resultaat, zeker voor de C2 niet. Mijn complimenten. Van de 3 poules gingen nu de 2 eerste over en daarna de 2 beste derde. Kwartfinales: C1 - SIK C2, SIK C1 - C2. Florsens (3e in poule C1) tegen Kisdorf (2e in poule C1) en PSCK-Vermelskirschen. De C1 won na een slechte en ongeïnteresseerd gespeelde wedstrijd met 1-0 via George en de C2 moest helaas zijn meer dere erkennen in SIK C1: 0-3. Halve finale: Horssens - SIK en AFC - Vermelskirschen. De C1 speelde nu zeer geconcentreerd en kreeg enkele goe de kansjes maar er stond net als bij ons een goede keeper op doel. Met nog enkele minuten te spelen hield de begeleiding al rekening met strafschoppen want een gelijk spel was zeker verdiend maar helaas één onachtzaamheidje was voor deze Duitse ploeg voldoende om Irvin te kloppen. Waar hebben wij dit meer gezien? Het verhaal Thor-cup was uit en wij moesten ons opmaken voor de kleine finale tegen SIK C1waar onze C2 in de tussen- ronde van had verloren. In deze wedstrijd is onze tegenstan der slechts één keer in ons strafschopgebied geweest en on danks 5 verdedigers keeper wisten zij te scoren en verloren wij met 0-1. Ondertussen waren onze D junioren weer aan het spelen en ook hun 3e wedstrijd werd gewonnen met 4-0. 3 gespeeld en 3 gewonnen, dit biedt zeer veel perspectief voor het nieuwe seizoen. Jongens, prima gedaan en ga zo door. Finale: Vermelskirschen - Horssens (weet u het nog, 3e in poule C1), na 0-1 waarbij de AFC-ers op de banken stonden werd het nog net voor tijd 1-1. Na verlenging wonnen de Duit sers met 3-1. Eindstand: 1. Vermelskirschen, 2. Horssens, 3. SIK, 4. AFCC1 Prijsuitreiking om 18.00 uur en hier mocht de C1 een prachtige beker in ontvangst nemen welke wij in de vitrine zullen plaat sen met eveneens het gekregen vaantje van EURO-sportring. Snel douchen en avondeten want de disco stond nu klaar voor onze jongste junioren. Om 21.30 uur vond er een receptie plaats voor alle teamleiders, waar AFC werd vertegenwoor digd door Jan, Arie en Theo J., welke enkele prachtige kado's namens AFC mochten overhandigden die zeer goed in de smaak vielen. Namens de organisatie, AFC-bestuur hartelijk dank! Na de nodige gratis biertjes en eten werd het tijd (1.00 uur) om de D junioren naar bed te brengen, spoedig gevolgd door de rest zodat alles om 2.00 uur lekker lag te slapen. maandag 8 juni 6.15 uur liep die verrekte wekker weer af. De groepen met veel pijn en moeite (Sam) om 6.30 uur wakker gekregen omzo- doende weer om 7.00 uur aan het ontbijt te beginnen. De rot tigste klus kwam nu aan de beurt; de lokalen moesten weer piccobello in orde worden gemaakt. Vertrek Stensballe 8.30 uur. Op de terugreis probeerden velen te slapen, maar wat maakte die begeleiding toch steeds weer een herrie! 10.00 uur Deens/Duitse grens. 12.15 uur Hamburg: lunchtijd, aangebo den door onze penningmeester. 17.30 uur Holten: stop voor avondeten bij McDonald's waarvoor onze penningmeester nog net enkele muntjes overhad. Na —voor de buseen groepsfoto voor de Schakel te hebben genomen kwam aan al le mooie dingen een eind, zo ook het weer. Onder donder en bliksem werden wij verwelkomd in ons Nederland. 21.00 uur precies volgens planning kwamen wij onder luid zin gen bij AFC aan waar alle ouders hun kinderen weer in hun ar men konden sluiten na een veilige terugreis. Rest mij nog enkele goede gevers voor deze trip te bedanken K. Gehring, J. Lucas en de heer Parsson (Patrick's opa). Ook wil ik nog mijn mede-begeleiders en dames bedanken voor hun vrije uren die zij voor deze geweldige AFC-jeugdle- den hebben opgeofferd. Jongens, ik hoop dat jullie later nog veel over deze trip kunnen navertellen en wens jullie en alle AFC-ers tijdens de vakantie veel zon en een gezonde veilige terugkeer in Nederland. Tot augustus. THEO JANSSEN 15

Schakels (clubbladen) | 1992 | | pagina 15