OLYMPISCHE STIEREN Voluit heet de schertsclub "Vereniging van Edelstieren der Stamboekclub AFC" en de leden daarvan worden eenmaal per jaar opgeroepen voor een hap en een snap. Vrijdag 1 mei j.l. was het weer zover. Aanwezig waren de stieren: Rein Minor (de opper), Theo van Emden (diens voorganger), Henk Kappelhbff, Dio Hermens, Cor Kerker, Kees Gehring, Wouter Amesz, Peter van der Heydt, Willem de Jong, Piet van Ruyven, Jaap Wildschut, noviet Ab Springer en Pickelaar. Alsmede de buitenbeentjes Jan van Dijk (AFC-voorzitter) Jan Steensma (gast van het jaar), Jack van Gelder (gast van het vorige jaar die toen slim de wisselprijs De Boele won en zich daarmee verzekerde van een jaar continuatie) en - jawel - Otto van Rijn (gast voor het leven, die na zijn ernstige ziekte gelukkig weer present was). Allen droegen hun kokarde met stamboeknummer en als extraatje ditmaal tevens een button "Het Olympisch Stadion moet blijven"; want de séance vond plaats in de heilige tempel zelf. Stadionmanager M.J. Koper leidde de AFC-ers rond, die onder meer de catacomben, de koninklijke loge en - als voorschotje - de kleedkamers van Ajax en Torino aandeden. Pickelaar nam even plaats op de massagetafel en bedacht dat daar op 13 mei 16 BV's hem zouden volgen. Als gebruikelijk kregen alle tafelgenoten het woord. Zeventien sprekers uitten zich derhalve in nostalgische taal over hun relatie tot Het Stadion, dat helaas wel zal sneuvelen. Want in dit land staat vast, dat bij botsing tussen projectontwikkeling en cultuurhistorie de eerste de winnaar wordt. En daarmee zal Nederland - voor zover Picke laar weet - het eerste land zijn, dat zijn Olympisch Stadion gaat slopen! Henk Kappelhoff citeerde uit het hoofd nog een versje van zijn zwager Cor Peyron, dat een jaar of vijftig geleden in De Schakel had gestaan: "Een koe is een ding, dat groeit op het land. Aan de achterkant hangt een stuk touw dat een pietsie behaard is en in de regel het beesie zijn staart is. Aan de onderkant van de koe hangen dingen, waaruit elke boer de melk weet te wringen. Zit ie te wringen en helpt het geen zier, dan is het geen koe maar is het een stier". Op extra-large sjoelbakken was inmiddels gestreden om de "De Boele". Kees Gehring werd de winnaar, maar hij liet onder veel bijval de trofee voor een jaar aan Otto van Rijn; uit blijdschap, dat die er toch maar weer bij was! Een grootse avond was het. Rein Minor heeft het zich daarmee moeilijk gemaakt voor het volgende jaar.... ACC Eenmaal in de 25 jaar bezoekt Pickelaar een ACC-jaarvergadering en dat was - voor het eerst - op 23 april j.l.. Cricketvrienden meenden verband te zien tussen zijn presentie en een ACC-pickeltje, maar daar kon nauwelijks sprake van zijn. Een financiële tegemoet koming bleef nagenoeg achterwege; was althans ontoereikend. Maar allah, toch maar enige notities, want Pickelaar is - hoewel beroerd - toch ook weer niet de beroerdste. De vergadering begon Angelsaksisch beschaafd als een cricketvergadering, maar gelukkig ont stonden er allengs hectische gedachtenwisselingen. Van zijn zijlijn hoorde Pickelaar het gretig aan, want een beetje deining geeft kleur aan het leven. ACC I en ACC II dit seizoen samen in de eerste klasse-afdeling. Niet eerder vertoond! Deze zomer liggen er mogelijkheden voor ACC bij versterkte promotie. Ga maar eens kijken in het Amsterdamse Bos. Pickelaar neemt het zich voor. In de wandelgangen van het cricketclubhuis sprak Pickelaar nog met Pieter Sandberg over taal. Pickelaar keurde "het parlement, dat haar taak enz." af; evenals "het meisje, die". Pieter wisselde alert en stelde "het meisje kamde zijn haar" als ongewenst. Is er een gebrevetteerde neerlandicus onder ons, die uitkomst brengt? HORLOGE Onze selectie-spelers zijn gewone lekkere Amsterdamse rotjongens, die elkaar graag even dollen. Een voorbeeld. In de kleedkamer is Orlando Patrick zijn horloge kwijt, dat bij Milton Remak blijkt te liggen. Zegt Jacco Ypma: dat zijn nou negers onder elkaar. Een voertje dus. Waarop Milton Remak antwoordt: maar wij geven het elkaar altijd weer terug. Integratie op Amsterdams niveau, meende George Wijnand....

Schakels (clubbladen) | 1992 | | pagina 5