A JUNIOREN Voor de jeugd komt die kwaliteit en traditie o.a. tot uitdrukking in een uitgebreide en ervaren trainingsstaf, een strakke orga nisatie van de 31 jeugdteams, waardevolle evenementeneen grote toewijding van het leiderscorps, een mooie accommo datie en 'last but not least' goede omvangsvormen en een 'wij- gevoel; dit niet voor een beperkte periode maar over een reeks van jaren. Het moge duidelijk zijn: een constante situa tie waarin de jeugd z'n voetbalkwaliteiten goed kan ontwikke len, in een wellevende, aantrekkelijke sfeer laat zich niet zo maar realiseren en handhaven. Toch meen ik dat veei van wat eerder is genoemd anno 1992 bij AFC terug te vinden is. Maar het kan in bepaalde opzichten nog veel beter. Daar gaat de Jeugdcommissie de komende tijd hard aan werken. Dit aan de hand van het beleidsplan 'AFC-jeugd in de aanval' dat door het Bestuur enige tijd gele den is goedgekeurd. Het plan betreft o.a. de deelname aan meer buitenlandse toernooien (zoals de juni a.s. te onderne men Denemarken-reis van de C1/C2) van de oudere jeugd, de organisatie van een sterk bezet eigen toernooi, het opvoeren van de wederzijdse betrokkenheid van zaterdag- en zondag- jeugd, verbetering aansluiting jeugd - senioren, 'aankleding' van de teams (zo is binnenkort voor iedereen een zeer redelijk geprijsd AFC trainingspak beschikbaar), etc. Natuurlijk be gint bij dit alles ook de voorbereiding m.b.t. het 100-jarig be staan mee te sprekenBij de AFC-jeugd wordt, zoveel is zeker, natuurlijk niemand ongemerkt honderd! De zomermaanden zullen worden benut om de plannen verder te concretiseren. In het eerste nummer van de Schakel (73e jaargang) na de zo mervakantie, hoop ik hierover verslag te kunnen doen. Waarover ik nu al verslag wil doen is het afgelopen seizoen. Uiteraard in hoofdlijnen en in de wetenschap dat er nog een paar belangrijke gebeurtenissen moeten plaatsvinden (MINI EK, Denemarken reis C1 en C2, Van Wagtendonkavontuur D1). Allereerst de A-categorie. Voor de A1 was het geen een voudig jaar. Na een uiterste krachtsinspanning van een ieder werd degradatie uit de Coca Cola competitie voorkomen en werd tenslotte nog in stijl beslag gelegd op een zesde plaats. Een mooi afscheidsgeschenk voor leider Cees Jochems, die volgend seizoen in een anderefunctie nauw betrokken zal blij ven bij het A1-gebeuren, èn voor trainer-coach Dirk Spits, die AFC in deze hoedanigheid gaat verlaten. Namens de jeugd commissie wens ik Dirk veel succes bij het vervolg van z'n trai nerscarrière. De A2 werd na een moeilijke seizoenstart op 10 mei jl. kampi oen door 4-2 te winnen van USMA en mag het volgend jaar weer op een hoger niveau proberen. Leider Rob Lobatto en z'n spelers wil ik van harte feliciteren met dit mooie resultaat. De A3 had een constant jaar waarin met veel enthousiasme gevoetbald werd. Veel van deze A3 spelers gaan net als een aantal A1 en A2 spelers volgend seizoen over naar de senio ren. Veel succes! De B junioren wisselden goede met zwakke resultaten af. De B1 begon met een serie nederlagen, stond zelfs even onder aan en kwam daarna tomeloos terug. De zevende plaats, acht punten voor op de degradanten Hollandia en Spakenburg, was tenslotte het uitstekende eindresultaat. De B2 behaalde een derde plaats in de lang niet kinderachtige promotieklasse, vlak achter de A1 van Almere en DCG. Een uitstekend resultaat. De B3 had een uitstekende seizoenstart, werd vervolgens ho ger ingedeeld en bleek in de nieuwe afdeling te zwak. Voor B4, C3 en C4 was het het zelfde laken en pak. Voor de herfst redelijk tot goede resultaten, daarna—door de te hoge indelingnietmeer. De jeugdcommissie heeft deze proble matiek uitgebreid aangekaart bij de KNVB en er is goede hoop dat een situatie als deze in het volgende seizoen kunnen voorkomen. De C1 draaide boven verwachting zeer goed en eindigde op een met Ajax gedeelde derde plaats in de hoogste afdeling. De vooral uit eerste jaars bestaande C2 had het zeker niet makkelijk tegen de standaardteams van o.a. Eendracht, Rood Wit A en Pancratius, maar deed wel goede ervaring op voor het volgende seizoen, waarin geoogst kan gaan worden. Over de jong junioren kan veel moois verteld worden. De D1 werd jl. dinsdag kampioen tegen Swift met een 7-0 overwin ning, won de districtsbeker tegen DWG en plaatste zich ten koste van IVV voor de halve finale van het Van Wagtendonk Toernooi. Hopelijk komt het tot een finale met Ajax dat zater dag jl. op het WA/Spartaan jubileum toernooi met 2-1 uitste kend bedwongen werd. De D2 haalde het in de competitie en beker net niet, maar speelde wel een uitstekend seizoen. Ik hoop en verwacht dat de D2-ers volgend seizoen in de C minstens even succesvol zullen zijn. Ook de D3 had een zeer goed seizoen. De voorlopige tweede plaats op de ranglijst, 1 punt achter WA/Spartaan, en de te gen Amstelland fraai gewonnen districtsbeker bewijzen dit. Voor de scheidende trainer Jesus Esteban een mooi succes, naast de successen van 'zijn' D1. De D4 deed het in een zware afdeling lang niet slecht en speel de bijnametl punt gemiddeld. DeD1 van WMS scoorde in de ze klasse 121 keer uit 16 wedstrijden en werd ongeslagen met een straatlengte voorsprong kampioen. Te laag ingedeeld? De D5 eindigde met 9 uit 16 een na laatste. Geen topscore der halve, maar ook voor de D5 geldt dat volgend jaar beter ge oogst kan worden met een vooral fysiek iets sterker team. De D/E (De E's over een heel veld) deed mee in de bovenste helft van de afdeling en speelde soms zeer fraai positiespel. De wedstrijden tegen Ajax en DWS in de beker (resp. nipt ge wonnen en verloren) mochten er beide zijn. De veertien teams (6 x E en 8 x F) die op een half veld actief wa ren speelden en trainden er flink op los. Op de zaterdagoch tend en de woensdagmiddag was het een heel spektakel. He. enthousiasme van de jonge, soms zeer jonge spelers, de vele leiders, ouders, opa's en oma's vond ik hartverwarmend. De resultaten, in deze fase zeker niet het belangrijkste, maar toch ook op dit niveau het zout in de pap, waren goed tot zeer goed wat goede hoop geeft voor de toekomst. Met name de F1 en F2 staken er dit seizoen bovenuit, zoals de kampioenschappen en de ene na de andere toernooiwinst (zie gangvitrine) bewij zen. Een mooi seizoen kortom dat in stijl op 31 mei a.s. voor de D, E en F junioren met de mini IK zal worden afgesloten. De A en B junioren sluiten het seizoen af met een groot feest, terwijl een groot deel van de C junioren de seizoenafsluiting in Denemarken beleven. En daarna? Dan begint al weer bijna het seizoen 1992 - 1993. De voorbe reidingen zijn natuurlijk al weer in volle gang conform de eisen die kwaliteit en traditie stelt. w.g., DE JEUGDVOORZITTER EINDE SEIZOENFEEST A&B JUNIOREN VRIJDAGAVOND 29 MEI A.S. v.a. 21.00 uur tot in de late uurtjes

Schakels (clubbladen) | 1992 | | pagina 11