A.F.C. - JEUGD ZEER SUCCESVOL De laatste weken waren zeer belangrijk, omdat voor A 1 en B 1 behoud van resp. de landelijke en de interregionale status op het spel stond. De B 1 stelde zich op 4 april al in veiligheid door een alleszeggende 4-0 overwinning op konkurrent Spakenburg, de zesde zege op rij. Een uitstekende prestatie van de B 1 'ers, die uit een diep dal uitstekend het pad omhoog hebben gevonden. Leen Engelsman en Jan Benoni worden in deze zeer bedankt voor hun vakkundige begeleiding, en natuurlijk ook de mensen van het eerste uur, Alphons Peeters en Dirk Spits. En uiteraard Dick Bakker, die het gelukt is met z'n spelers een teamprestatie van formaat neer te zetten. Ook zeer bedankt! Volgend jaar dus weer in de interregionale afdeling; ik hoop en verwacht met net zo'n stralende vorm als in de tweede helft van de competitie is ten toon gespreid. Dan de A 1. Na de mooie 1-0 zege in Harderwijk was de uitgangspositie in de laatste ronde niet slecht. V.C.S. 16, A.F.C. 16 en Quick Amersfoort 16, WOG 15 en Noordwijk, alle inzet na de winterstop ten spijt, reeds gedegradeerd. Het programma luidde: Quick - WOG, Volendam - V.C.S. en A.F.C- A.D.O. De inzet: kampioenschap (Volendam) en de voorlaatste, degradatieplaats (mits het hierna volgende duel met de nummer voorlaatst van de andere afdeling ook verloren zou gaany. Een puntje was voor A.F.C. genoeg, verlies zou een extra beslissingsduel of halve competitie vergen met die ploeg(en) die ook op 16 punten zou(den) eindigen. Een in de bekende groen rode shirts uitge<Bajst A.D.O. startte de wedstrijd met de wetenschap dat promotie een feit was. Vrijuit spelend werd A.F.C. tegemoet getredenDesondanks pakte A.F.C. al snel het initiatief en was het Rogier de Jong die na een uitgekiende corner van Jarno v.d. Hoogen 1-0 liet aantekenen. Maar even later was het al weer geli jk na een flitsende counter van de residentiebewoners. Gelukkig toonde de A 1 ook nu weer de veerkracht, die me eerder in Rijswijk tegen R.V.C. al was opgevallen. Steunend op een krachtig middenveld werd de aanval gezocht en werd het na een mooie aktie van Jarno en een koele penalty van dezelfde speler (die een dag later uitstekend debuteerde in het eerste tegen Stormvogelsnog voor rust 3-1Wat doe je dan? Informeren hoe het er bij Quick-WOG staat. 1-0 voor Harderwijk, niet inzakken dus. Na het kopje thee van Leo bleek A.F.C. ook in de tweede helft de betere ploeg wat zich uitdruktec;nog twee treffers voor en één tegen. Een mooie 5-2 eindstand derhalve en geen wolkje meer aan de lucht. Voor de goede orde WOG redde zich (gefeliciteerd!), V.C.S. en Quick gaan nog even door (succes!). Na afloop werd het mooie resultaat van de A 1 op passende wijze in de achterzaal gevierd en had ik de eer trainer/coach Dirk Spits, leider Cees Jochems en spelers te bedanken voor hun grote inzet en enthousiasme. Een speciaal woord van dank was er voor Jos Beerman, die voor het 15de(!) seizoen de vlag hanteerde, uniek. Voor sommige spelers was het de laatste competitie wedstrijd bij de junioren, ik wens ze veel succes bij de senioren. Een flink aantal 'blijven staan' en vormen met elkaar een goede kern voor een sterke A 1 in het komende seizoen, die naar ik hoop meedoet voor de eerste plaats Er gebeurde nog heel veel meer. Zo werd de eerste ronde van de Be Friends Cup gespeeld door alle C-, D- E- en F-teamsHet was vaak spannend maar vooral ook vriendschappelijk en gezellig. En 11

Schakels (clubbladen) | 1992 | | pagina 11