AFC VETERANEN, DE LAATSTE WEKEN! Jaap P. vond het beter dat uw verslaggever na de winterstop, een paar weken ziekte en enkele dagen ziekenhuis-opname, (hartelijk dank voor telefoons, bezoek, kaarten en fruitmand), de eerste wedstrijd, AFC - KHFC langs de kant bleef om zo op een niet al te vermoeiende manier weer wat aan het spel te wennen. De onzen leken de wedstrijd eenvoudig te winnen. Bij de rust 1-0 (fraaie solo van Kees G.), vriendelijk, ontspan nen gekout in de kleedkamer, daarna 2-0 door Erwin G., er leek niets aan de hand. Maar, de Koninklijke bleef onverzettelijk; men werd wat non chalant, er werden ballen verspeeld en na 2-1 werd het, niet zo lang voor het eindsignaal 2-2. De stemming in de kleedkamer bedrukt, in de kleedkamer ernaast enthousiasme. De wet van de relativiteit. Na de wedstrijd was de bedruktheid over en werd het laat, niet in het minst omdat KHFC een heel schip vriendinnen had la ten overkomen. Omdat uw verslaggever wèl zijn spullen bij zich had, begreep Jaap P. dat hij niet aan opstelling ontkwam in de volgende wedstrijd Victoria - AFC. Een hele wedstrijd nog wel. Victoria kent eenzelfde soort en aantal mopperkonten als AFC. Dat ging die wedstrijd dus 'gezellig' tegen en onder elkaar op. Kees G. was weer eens onstuitbaar, maar had de bijzondere aandacht van een wel heel jonge veteraan, die een paar maal de rechter-enkel vol wist te raken, het zogenaamde 'mis- enkelen', in een eerdere brief ten onrechte misscheend ge noemd. Een nieuw begrip in de vernietigingsstrategie. Na de derde attaque verliet Kees het veld, maar een uitvoerige séan ce met de elftal-psycholoog bracht hem weer binnen de lijnen, zij het nu op de andere vleugel. Het bleef 0-0 tot de rust. In de rust bleek dat het 'mis-enkelen' werkelijk succesvol was geweest, want er konden open wonden worden getoond. Kees meende "dat men dit niet deed onder veteranen". Uw verslaggever was het met hem eens, maar vond dat hij niet vol ledig was. Dit doet men nooit onder 'heren', maar helaas wordt voetbal ook door anderen beoefend. Paul Meijer, onze trouwe supporter, vroeg onder nogal wat hilariteit of de wonden van deze wedstrijd waren. Het had de aanslagen gemist. Hij dacht dat het genezingsproces wel heel langzaam op gang kwam. De scheidsrechter meende er ten overvloede goed aan te doen in de rust de onzen waarschuwend te komen toespre ken, maar werd door captain Karei van O. linea recta buiten gezet, omdat het volstrekt niet nodig leek om te komen 'drei gen'. Victoria scoorde eerst. Een mooi, onhoudbaar schot door de rechtsbuiten, maar Edwin G. scoorde gelukkig, in dezelfde minuut, eveneens onhoudbaar, tegen. Het bleef 1-1. Na de wdstrijd werden de wonden gelikt en bleken alle mop peraars toch eigenlijk heel aardige kerels. Omdat de kogel nu toch door de kerk was mocht uw verslag gever dezelfde week nog een (hele) wedstrijd spelen en wel op donderdagavond tegen Ajax. Dat bleek later het 1e donder dagavond-elftal te zijn. De meeste AFC-ers gingen toch wat bibberig de catacomben van dat vermaarde stadion binnen. Niet zo Jean B., die enige (ex) schoonvaders, zwagers en an dere familieleden ter plekke had. De Ajaxieden waren wat jonger en hadden ook een meervou dig oud-international onder zich (Dick Schoenaker, ex- Ajaxiedex-Nederlands Xl-tal, 13 wedstrijdenonbekend aan tal goals, dank Jack v. G.). Nogal wat AFC-ers waren op carrière in Hongkong, Madrid, de beurs in Utrecht, terwijl er ook wat blessures waren (Rein M. en AndréW., die gelukkig wel kwamen aanmoedigen), zo dat wij genoodzaakt waren om twee Ajaxieden te lenen. Zij waren gelukkig ook wat jonger, hetgeen het evenwicht enigs zins herstelde. Rob R. arriveerde om 19.30 uur op Schiphol uit Albion, maar werd door zijn echtgeniet tijdig afgeleverd. Hij bleek 's middags al een wedstrijdje in Wembley te hebben ge speeld en was dus lekker warmgelopen. Toch werd het na 3 minuten al 1-0 voor Ajax. Gastspeler Henny Kottman/Kotmann/Kottmann/Kotman (trainer RKAVIC Zater dag 1, ex-AFC-XI) scoorde na een schitterende solo 1-1 en daarna smaakte uw verslaggever het genoegen om de onzen zelfs op voorsprong te zetten (iedereen op het verkeerde been). Voor de Ajaxieden die gedacht hadden een 'makkie' te heb ben, omdat zij hadden gemerkt dat onze kanonnen er niet wa ren, was dit onverwacht. Sommigen werden zelfs wat witter om de neus dan hun prachtig gewassen originele Ajax-shirts. Toch werd het bij de rust 4-2, na de rust 5-2, maar wij haalden op tot 5-4, via twee verrassende goals van de geleende links buiten. Helaas verdraaide de andere leen-Ajaxied zijn enkel; hij moest het veld verlaten en later zelfs naar het Lucas Zie kenhuis worden gebracht (bedankt Ruud Harmsen en beter schap). Dat brak onze ploeg en tenslotte werd het 8-5. Nade wedstrijd in het Ajax-honk een geanimeerde stemming. Wij nodigden de Ajaxieden uit voor een revanche op ons eigen veld, maar kregen te horen dat dit Ajax alleen thuis speelt. Voor deze bijzondere gelegenheid en deze bijzondere club wilde men echter voor de eerste en enige maal wel een uitzondering maken. Bravo! Jaap R bood nog een mooie bal aan voor de Ajax-junioren en Jean B. verkeerde in familiekrin gen. Wat uw verslaggever is opgevallen is, dat ondanks alle ge mopper er toch een andere sfeer is. Er worden grapjes ge maakt, fouten van mede-spelers (pass naar tegenpartij, ziekenhuis-bal, bal in eigen doel) worden als 'waar gehakt wordt vallen spaanders' opgenomenmen geeft de dader een schouderklop en gaat er met verdubbelde energie tegenaan om de fout(en) van medespelers goed t maken. Dat is verheu gend en geeft veel vertrouwen voor de toekomst. JOEP H.TEA. AFC 3 MEEDOGENLOOS IN BEWEGING! Alhoewel AFC Zaterdag 3 zich qua samenstelling steeds meer begint aan te sluiten bij de eenheidsworst van werkende leden 25 meen ik toch als 25-minner te moeten constateren dat op zaterdag wij toch als team het meest een eenheid vor men, worst of niet. Laat ons maar schuiven, tikkie takkie, en het komt wel goed. G reet and Co kunnen daar zeker over mee praten (nog bedankt voor die ladingen post uit de West!) uiter aard met ondersteuning van onze tropische joker. Tsja, de 3e helft is net zo belangrijk als de wedstrijden zelf en dan.... ko men DE PLANNEN. Waren het de afgelopen jaren AC Milan en Barca, dit maal zijn we onze blikken aan het richten op een natie van volslagen voetbalanalfabeten aan de andere kant van de plas, waar dan toch bereikt moet worden dat er een succesvolle, natuurlijke commercieel geslaagde WK '94 gaat plaatsvinden. Dat kan natuurlijk nooit lukken zonder een grondige voetbalinstructie van AFC Zat 3. Voorzichtig wordt al geprobeerd de voelhorens uitte steken, maar om weer even in het tripritme te komen zijn ondergetekende en Nestor Meindersma al bezig om te kijken of Londen ons ook iets te bieden heeft, daar spreekt men trou wens ook Engels. Altijd een goede testcase. Mocht u trouwens het idee hebben dat ik een beetje langdra dig ben, dan geef ik u daarin groot gelijk, net zoals de redactie die mijn vorige bijdrage node zag af te wijzen, omdat er anders

Schakels (clubbladen) | 1992 | | pagina 6