MIXED PICKLES ■mtmm ingelegd door Pim Adriaansz ZO IS HET GEKOMEN Het was november en Pickelaar liep al 4 weken bekommerd rond met een bestuursopdracht: het maken van de nieuwjaarsrijmen voor de terugkerende Thomasvaer en Pieternel. Die Thomasvaer was er in persoon al: Rob Dukker. Maar het bleek moeilijk hem ten be hoeve van AFC voor 1 dag aan een andere dan zijn wettige vrouw uit te besteden. "Heb je al een Pieternel op het oog", vroeg de reeds gecontracteerde pianiste Henny Somers na afloop van AFC-Stormvogels (l-0) aan Pickelaar? Mistroostig knikte hij van nee. "Wat denk je van Mia de Vries", probeerde Henny voorzichtig? "Daar denk ik hele maal niks van", zei Pickelaar; want hij had geen benul wie die vrouw was. "Ze heeft microfoonervaring, zingt zuiver, gaat in maatje 36 en heeft flair", dramde Henny voorzichtig door. De laatste twee argumenten maakten op Pickelaar uiteraard geen enkele indruk. Het ging hem primair immers om zijn literaire neerslag. "Daar zit ze", zei Henny op inmiddels wervende toon. Pickelaar keek beleefd om en zag Henny Somers al op Mia de Vries afstevenen. Weinig later zaten we gedrieënlijk aan een tafeltje apart. Mia bekende van niets te weten en geen enkele podiumervaring te hebben. Bovendien stond zeer aanstonds een Cyprus-vakantie op het programma. Maar ze zei ook nog: "Het lijkt me toch wel enig om mee te doen, maar denk erom: als ik ergens aan begin moet het wel goed gaan" Dat sprak Pickelaar aan en zo werd Mia de Vries voor 1 dag uitgehuwelijkt aan Rób Dukker; dankzij het subtiele spel van koppelaarster Henny Somers. Inmiddels heeft Pickelaar begrepen, dat de Goed Genoeg-gangers op Nieuwjaarsdag Mia en Rob in "Terug naar af" goed hebben ontvangen. Pickelaar bedankt Mia de Vries, Rob Dukker en Henny Somers voor hun totale inzet. Maar vanzelfsprekend ook Lex Rimini, Cas Tromp, Michel Didier en Jopie Akkersdijk. CITAAT "Van mijn gedachten bleef nog wat heel: alles verandert, maar niet zoveel". ZEVENENNEGENTIG (Pim Pelaer). Het jaardiner zit er weer op, of beter gezegd: het zit er weer in. Dat AFC-verjaarsfeest van 18 januari is inmiddels een beetje bijgesteld en omgebogen tot een oudejaarsavond- viering op 17 januari; met als apotheose het aftellen bij de champagne 's nachts om 12 uur. Daar waren dit keer een man of l60 bij betrokken: bestuur, A-selectie, commissie leden, ereleden, leden van verdienste, sponsors, andere notabelen en gewone stervelingen. Door de strikte scheiding van de functies clubvoorzitter en tafelvoorzitter schoof Jan van Dijk weer terug naar de eerste kwaliteit, waardoor Rob Duis als praeses tabulae kon debuteren. Dat deed hij op zijn wijze en dus goed. Een krachttoer voor een tafelpresident is altijd de overstap van borrel naar tafel. Daartoe had Drs. Robert E. Duis een doel treffend instrument ontwikkeld: een schrijfbordje, gemonteerd op een draagsteel, waaraan een fietsbel. Tekst: tijd voor de laatste ronde. "Waar haalt hij zo 'n gloednieuwe fiets bel vandaan", dacht Pickelaar nog. De Mr. Henne Boskamp-Nobelprijs bleek hem even later verrassend, maar terecht, zelf toe te vallen. Voor 5 leden lag het ridderkruis gereed: Chris Geluk, George Horn, Nico Kalsbeek, Paul Meyer en Jan Steensma. Captain Rocus Hoogendoorn sprak zelfs Latijn en vertaalde zelf"Eendracht doet het kleine groeien; tweedracht verkleint het grote". Een novum en hoogtepunt was ook de rede van trainer/coach Henny Schipper. Na de nederlaag in de eerste wedstrijd bij ADO'20 was hij teleurgesteld, maar zijn selectie reageerde: "Maar trainer, we hebben in Heemskerk nog nooit gewonnen en we zijn een traditionele ver eniging, dus waarom zullen we die traditie overboord gooien"....

Schakels (clubbladen) | 1992 | | pagina 4