IK den uitgekeken. In een stadion op een steenworp van San Siro werd de wedstrijd gespeeld tegen AC-Milan 7. Dat team, dat in de vertrouwde groen-witte kleuren speelde van hun sponsor 'Four Roses' (whisky), startte de wedstrijd overdonderend. Binnen vijf minuten stonden ze al met 1-0 voor. AFC kreeg de bal niet eens de verdediging uit, zo sterk stoorden de tegen standers. Het was haast Engels voetbal. Zelfs Adelbert Bal last, de centrale middenvelder, die normaliter het team draagt, kwam niet in zijn spel. (Maar niemand nam het hem kwalijk, want hij was de grote organisator van deze reis.) Door een wonder bleef het tot de rust 1-0. In de tweede helft verloren de Italianen iets van hun energie. De van te voren afgesproken logische taktiek tegen 3-5-2, na melijk alle ballen direkt keihard naar voren, werd wat beter uit gevoerd en begon zijn rendement op te leveren. De 5 rennen de halfspelers van de tegenstanders werden steeds langza mer en onze drie voorhoedespelers kwamen regelmatig in een 1 tegen 1 situatie. Na een half uur kwam de logische ge lijkmaker dan ook. En vijf minuten voor tijd kwam de (onlogi sche) voorsprong van de voet van Dennis Geusebroek. Een onverdiende, maar luid-bejubelde 2-1 voorsprong. De sterk spelende verdediging (mede dankzij de geweldige trainingsarbeid in de eerste vier competitiewedstrijden zon der aanvallers in het team) met als uitblinker René van der Hoek, liet geen Italiaan meer door en de overwinning was bin nen. De sponsor van de tegenstander had zelfs een beker laten maken voorde winnaar van deze wedstrijd. Deze is inmiddels veilig in het clubhuis van AFC aangekomen. Met Pasen is de return en dan hopen we net zulke goede gastheren voor de Ita lianen te zijn als zij voor ons waren. Misschien kan Sal van Gelder nu al aan de deelraad vragen of de wedstrijd op het hoofdveld gespeeld mag worden? We beloven dat we geen sli dings zullen maken. Nu kan het zevende tenminste serieus aan de competitie gaan beginnen. De eerste overwinning is al behaald (2-1 te gen RKAVIC) en van DWV is op het nippertje verloren (3-2). Op deze wijze plaatsen we ons ongetwijfeld weer voor de UEFA- cup van zevende elftallen van volgend jaar. Misschien loten we dan Real Madrid 7? MAURICE DE HOND DE MANNEN VAN TROMP Een paar weken geleden is het reeds, dat het zesde een uit wedstrijd tegen de sc Buitenveldert met 0-1 won door een schitterend schot van Bart de Jongh. De immer hardwerken de en felle linkshalf wist vroeg in de eerste helft met een af standschot —hij was op dat moment zeker 30 meter van het doel en luttele seconden van een goal verwijderd— de keeper van de sc Buitenveldert te verrassen. Terwijl AFC 6 duidelijk onder de maat speelde (ook in muzikaal opzicht: het tempo lag te laag....)vormde de tegenstander toch niet echt een pro bleem. Na een aantal spannende situaties in de tweede helft in de beide strafschopgebieden sleepte AFC 6 in deze niet onbe langrijke wedstrijd twee punten in de wacht. Afgelopen zondag, 17 november jl., speelde het Trompteam een inhaalwedstrijd tegen het Ookmeerse Vespucci. Nu heeft uw correspondent een aantal jaren geleden in zijn column 'Schijnbewegingen' ooit eens de herkomst van clubnamen belicht. Maar Vespucci kwam in dat stuk niet voor, simpelweg omdat het onlogisch lijkt om in 1931 een club naar een Ita liaanse zeevaarder te vernoemen. Er is immers geen club die 'Magalhaes', 'Vasco de Gama', of wellicht 'Columbus' of 'Mar co Polo' heet. Is dan de sport polo naar Marco vernoemt? Genoeg met deze maritieme bespiegelingen. Het zesde trad aan tegen een elftal dat voornamelijk uit tweede generatie Ita lianen bestond, d.w.z. jongens die plat Amsterdams praten gelardeerd met hier en daar een Italiaanse voetbalkreet. Ach teraf is het natuurlijk begrijpelijk dat de giocatori van een squadra voor het calcio natuurlijk niet met z'n allen lid worden van een club die bijvoorbeeld 'De Germaan' of 'Al Achbal' heet. Aardige jongens trouwens van Vespucci 3. Verschrikke lijk goed in drammatizzare en natuurlijk ook in sgambettare. AFC startte redelijk sterk en zag een glaszuivere goal afge keurd worden door de arbitro ridicoloso. Een AFC inzet kaatste via twee Vespuccianen voor de voeten van één van on ze voorhoedespelers. De arbitro besloot echter tot bu itenspel Waarschijnlijk had hij in de Voetbal International uit 1972 daar iets overgelezen of in de rubriek van Frans Derks in het histori sche blad 1-0. Maar dit geval had nu echt niets met fuorigioco te maken. Seminatore Tromp was woedend en werd nog woe dender door de beslissingen die de arbitro later nog zou ne men. Uw scribent is zich terdege bewust van het feit dat de KNVB sinds jaar en dag met een tekort aan arbiters kampt en we blij mogen zijn met elke zondag een man in een zwart pak die leiding aan de wedstrijd geeft. Zeker in de klasse waar AFC 6 zich pleegt te bewegen. Maar er zijn grenzen! Als de scheids weer eens een AFC-er affluit voor buitenspel, terwijl er achter de fluitist nog een speler staat die het buitenspel op heft en onze capitano Egon Lambeck de arbitro daarop attent maakt, krijgt onze aanvoerder te horen: "Doar heppik niks mee te moaken", of woorden die ongeveer zo klonken. Aan de heftig meevlaggende grensrechter Guiseppe van den Bold werd door de scheids al helemaal geen aandacht meer besteed en de wedstrijd kreeg allengs een grimmiger karak ter. Wonderwel kwam AFC op een verdiende 0-1 voorsprong. Linkshalf Michael Aarts zette een aanval op die de bal uitein delijk bij Alfons Selier deed belanden. De bal kwam voor en met een colpo di testa, een kopballetje dus, werd de portiere di Vespucci door Michael verschalkt. AFC had grote moeite met de furieus dribbelende middenveldertjes van de op levende Nutsen gelijkende rood-gele tegenstanders. Bij de thee wer den Nicky Hekster en Mare Kruyswijk gewisseld voor Willem Drenkelford en Bart de Jongh, zodat Nicky over zijn stukje kon gaan nadenken en zich kon ergeren aan de scheids en Mare zijn traditionele hamburger tot zich kon nemen. Een 0-2 stand zou de Vespuccianen zeker de das hebben omgedaan, niet in de laatste plaats vanwege de hevige koude. Vlak voor rust wil de het net niet vlotten met een tiro spettacolare, een spetter van een schot dus, van Marcel Foreman. En vlak na rust bezat AFC niet de kracht, ondanks de vele forza's die werden geroe pen, om de squadra rossa/gialla op de knieën te krijgen. Het tempo lag duidelijk te laag, de AFC ploeg wist niet goed wat te beginnen met vier middenvelders en de spitsen waren ook niet in hun goede doen. Tot overmaat van ramp kregen de uo- mini Trompini nog een rigore per mano tegen. Philip Vischja- ger werd namelijk beticht van hands in het strafschopgebied, maar ook deze scheidsrechterlijke beslissing leek weer meer op een dwaling. Keeper Niels van Mourik had bijna beet, maar moest helaas de bal uit het net vissen. En terwijl langs de lijn de arbitro reeds diverse brillen werden aangebodenprobeer de aan het eind van de wedstrijd de Buitenveldertse formatie nog in wanhopige pogingen tot scoren te komen. Het bleef echter bij een 1-1 gelijkspel, en dat had AFC 6 grotendeels aan zichzelf te danken. Hoger speeltempo en iets meer bezieling zou een hoop helpen. Maar niet getreurd! AFC 6 is een van de weinige teams die nog ongeslagen zijn. En, zoals de coach na afloop verklaarde: uit gelijkspelen en thuis alles winnen, dan komt de titel vanzelf binnen. Maar laten we niet op de zaken vooruit lopen. nicky hekster

Schakels (clubbladen) | 1991 | | pagina 5