KEEP SMILING VAN HARTE I weer recht op zijn vaste (eerste) plaats in de bus en neemt zijn eigen visstoeltje (wantje weet het maar nooit....) langs de lijn mee tijdens de beide wedstrijden— geen succesvol verloop heeft gehad. Het samenzijn heeft weer het doel bereikt, waar voor het ooit de opzet kreeg: een laatstse gelegenheid voor de definitieve selectiemogelijkheden met daarnaast het directe onderlinge sociale contact tussen spelers, begeleiders en bestuurders. In dat opzicht heeft 'Arnhem' evenals Maastricht in voorgaande jaren weer aan zijn doel beantwoord. De ambi ance had beter gekund, de culinaire verzorging sneller en punctueler en Papendal is natuurlijk ook niet de meest geëi gende plaats voor een sfeervolle oefenwedstrijdMaar dat ter zijde. Geroutineerd reisleider Sal van Gelder —hij was niet de ver antwoordelijke man voorde keuze van de locatie—was als ge woonlijk streng, maar rechtvaardig en leidde alles in goede banen. Zo kon des zaterdags in Beekbergen na een boswan deling, die de 'bobo's' gemakshalve maar even vanwege de temperatuur hebben laten schieten, op tijd worden afgetrapt voor de eerste oefenwedstrijd tegen de gelijknamige lokale club. Het werd na een matige wedstrijd 3-1 voor de onzen, maar daarmee dient op deze plaats alles gezegd. Anders werd het de volgende dag op het bloedhete Papendal, waar AFC een voortreffelijke wedstrijd speelde tegen de re serves van de profs van Vitesse. Een hartverwarmende ont moeting, voor zover dat vanwege de tropische omstandighe den nog mag worden gezegd. Captain Rokus Hoogendoorn hij zeker met twee goals!— leidde zijn ploeg naar een ver diende 3-2 overwinning en de wijze waarop met inzet en over tuiging werd gewerkt geeft hoop en vertrouwen. VOORZITTER ZESTIG! Het is toch een memorabel weekend geworden, daar in Arn hem. Zaterdag vierde voorzitter Jan van Dijk zijn zestigste ver jaardag en dat gaf zijn plaatsvervanger, vice-voorzitter Kees Gehring aanleiding om bij de aanvang van het diner op zater dagavond een korte felicitatie uit te spreken, gekoppeld aan een (uiteraard) vloeibaar verjaarsgeschenk. Secretaris Johan de Bie meldde dat naar onze oud-penningmeester en erelid Otto van Rijn, die nooit bij deze pre-competitieweekends pleegt te ontbreken maar nu vanwege zijn gezondheid verstek moest laten gaan, namens allen een telegram is verzonden. En dan de gebruikelijke tafelspeeches. Henk Bijlsma, elftalleider: "Ik ben een aantal jaren buiten beeld geweest, maar ik durf te zeggen dat ik altijd AFC-er ben gebleven. De trainer, jullie als spelers en het bestuur, met ons ailen zullen we het dit seizoen moeten kunnen maken. En de spelers zullen zich in elke wedstrijd moeten bewijzen. Met el kaar moet jet het doen; de sfeer is daarbij erg belangrijk. Als je het voor elkaar kunt opbrengen en alles voor elkaar over hebt zullen we het dit seizoen ver kunnen brengen". Trainer/Coach Henny Schipper: "Als de echte beleving er niet is maak je je hetzelf moeilijk. Ik denk dat we er te gemakkelijk en te vrijblijvend overdenken. We moeten met ons hart, emo tie en beleving aan de slag. Als je er staat als AFC-er moet er ook echt staan!". Captain Rokus Hoogendoorn: "Er is goed en hard getraind en ik heb het gevoel dat het goed zit, maar laten we niet verslap pen, er is een lange weg te gaan". Erevoorzitter Henk Kappelhoff: "Als je 70 jaar lid bent moetje dankbaar zijn voor wat de club je heeft geboden. Dat kan ook met jullie gaan gebeuren. Als je veel voor de club betekent, kan de club ook veel voor jullie betekenen. Ik zeg dat uit eigen langdurige ervaring. Maar wat ik nu soms mis is saamhorig heid, teamgeest. We zijn nog nooit kampioen van Nederland geweest en worden binnenkort honderd jaar. Dat moet dus nog voor het zover is. Maar mag ik vragen of jullie dan wel even opschieten....?" Voorzitter Jan van Dijk tenslotte: "Onze grensrechter Chris Schroder heeft tegen Beekbergen voor de honderdste keer de vlag gehanteerd. Voor hem als jubileumgeschenk een pak koffie". En tot de spelersgroep: "In 1969 vierden we ons laatste kam pioenschap. Het wordt tijd dat we dat opnieuw presteren!". Niemand aan tafel daar in Arnhem die daarover in discussie wenste te gaan.... GERARD TREBERT GEBOREN NIKITA dochter van Yvonne Janowitz en René van der Hoek. Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen aan de trotse ouders. '4 4

Schakels (clubbladen) | 1991 | | pagina 4