REDAKTUEEL AFC IN BEELD IN MEMORIAM JOHN JANSEN Op 11 juli jl.toch nog onverwacht, overleed onze vriend John Jansen. "Een uniek mens is van ons heengegaan", zoals in zijn overlij densbericht werd vermeld, geeft zojuist weer wat wij vrienden voelen. Hij was een uniek mens in zovele opzichten: in zijn vriendschappen, die hem dierbaar waren en die hij on derhield op zijn eigen wijze; in zijn gevoel voor humor, waarmede hij op een bijzondere wij ze, vrolijk, luidruchtig, zelfs uitbundig, altijd een bijdrage le verde en daardoor een stempel drukte op elke bijeenkomst; in de wijze waarop hij zelfstandig en met volle inzet een maat schappelijke carrière heeft opgebouwd en tot een groot suc ces heeft gemaakt, een succes waarin hij zo graag en zo ro yaal anderen liet delen. Na een vriendschap van zovele jaren hebben wij mogen bele ven dat hij met zijn lieve vrouw aan zijn zijde, in hun eigen stijl een heel gelukkig en zorgeloos leven heeft geleid. Helaas is daarop in de laatste jaren door zijn ziekte een zware schaduw gevallen. Het is in die tijd dat hij onze bewondering heeft afgedwongen door de wijze waarop hij steeds toene mende pijnen heeft doorstaan en verwerkt. Het feit dat hij daarvan nu is verlost verzoent ons enigszins met de scheiding, in het vertrouwen dat hij nu de rust heeft ge vonden waarnaar hij zo verlangde. Wij zullen je missen, John. DIO HERMENS JUN11991 Beste sportvrienden, Het seizoen 1991 -1992 staat binnenkort weer voor de deur, de training zal eind juli weer beginnen. Voor de spelers welke al bij ons gespeeld hebben, zijn de meeste dingen al bekend. Voor de nieuwe spelers, die wij van harte welkom heten en een fijne en sportieve tijd bij ons wensen, is het bijgevoegde sten cil nieuw. Voordat de training begint is het belangrijk al een goede voorbereiding zelf te doen, dit zal tijdens de training al léén maar ten goede komen. Wij wensen jullie allemaal een sportief, blessure-vrij en suc cesvol seizoen toe. A. Zelfpreventie (voorkomen blessures) 1. Nagels kortknippen, maar niet uit de hoeken (voeten). 2. Voorkomen van blaren (talkpoeder of Skin Lube). 3. Deugdelijk schoeisel (niet te klein en niet te groot). 4. Schoenen en kousen niet te strak vastmaken. 5. Bij wedstrijden en training bandages dragen, deze goed le ren aanleggen. 6. Scheenbeschermers om en kousen altijd omhoog dragen en met bandjes vastzetten. 7. Zorg dat de schoenen soepel blijven (invetten). 8. Controleer je noppen op lengte en slijtage. B. Hygiëne 1. Steeds gewassen kleding dragen. 2. Stevig afdrogen na het douchen. 3. Laat iedere kleine of grote blessure deskundig behande len. 4. Verplicht op training en wedstrijd badslippers te dragen. Dit voorkomt veel narigheid, o.a. voetschimmel. C. Algemeen 1. Doe een goede warming-up en vergeet de rekkingsoefe ningen niet. 2. Geen volle maag bij wedstrijd of training. 3. Gebruik lauw-warme thee of Isostar in de rust. 4. Geen koolzuur-houdende dranken vooraf bij wedstrijd of training. 5. Breng laagje vaseline aan op de wenkbrauwen, i.v.m. transpiratie. 6. Breng vaseline aan op de buitenzijde van de knie en bo venbeen ter voorkoming van schaafwonden bij harde en droge velden. 7. Bij opkomende kramp dit niet door het gehele elftal laten behandelen. 8. Bij een blessure nooit en te nimmer warmte toepassen, door bijv. ijspakkingen of washandje met ijsblokjes de eer ste 24 uur alleen maar afkoelen. 9. Mocht er na de wedstrijd zich een blessure manifesteren, ga dan naar een eerste hulp post van een ziekenhuis of raadpleeg een arts. Met deze wenken hopen wij dat blessures en andere proble men voorkomen kunnen worden en met de wens dat we geza menlijk een prettig en succesvol seizoen zullen hebben. B. RACHMAN - CLUBARTS W. CROUWEL - FYSIOTHERAPEUT K. GROSZE NIPPER - MASSEUR/VERZORGER DE KOP IS ER AF! De eerste training van de A-selectie heeft plaats gehad op maandag 29 juli en ook met de training van de vele jeugd- teams is in haar volle omvang een begin gemaakt. Met andere woorden: het seizoen 1991 -1992 is van start gegaan en van daar ook deze eerste Schakel van de 72e jaargang 'die komt binden, de oude club aan d'oude vrinden'. Uit gesprekken, die uw redakteur inmiddels heeft gehad met de nieuwe technische leiding kan worden vastgesteld dat in dit nog jonge stadium sprake is van een voorspoedige gang van zaken. Debegeleidingvanheteersteteamisthansin han den van hoofdtrainer Henny Schipper en elftalleider Henk Bijlsma, voor het tweede zijn dat respectievelijk Dirk Spits en Erik van Aken. De keeperstraining berust bij André Wijnand. De elftalcommissie A en het medisch team zijn ongewijzigd gebleven. Nieuwe spelers binnen de A-selectie zijn Michael Helmer van Diemen, René Franken (DWV), Norbert Vissers (Koninklijke HFC), Onno van Overbeeke (Rivalen) en de na een jaar van NFC teruggekeerde Mike van Eyk, waarover later meer. Ver der zijn aan de selectie toegevoegd drie spelers uit het suc cesvolle A-juniorenteam van vorig jaar, te weten Kasper Ver laat, Erik Kruiswijk en Jeroen Mulder, de jongere broer van Frank. Volgens de leiding voelen de nieuwelingen zich al be hoorlijk thuis. Afgelopen zaterdagavond heeft een kennismakingsbijeen komst plaats gehad met alle spelers en hun partners. Het werd een geslaagd samenzijn en dat kon ook nauwelijks anders, want enkele uren tevoren had het tweede team tegen de reser ves van Huizen met 6-1 gewonnen, gevolgd door een zege met de cijfers van maarliefst 8-1 van ons eerste tegen het hoogste team van de Huizer zaterdag-eersteklasser. Mike van Eyk, die zich op het oude nest klaarblijkelijk al weer best thuis 5

Schakels (clubbladen) | 1991 | | pagina 5