T 7h. 'MnQUALnyl ~hi WiWMn'-'TWMf«w"WMr~ r inmrm malige elftalleider de productie te kunnen verhogen met de volgende maatregel: alle elf spelers, (bij nader inzien dertien, want ik was er ook bij) dienden de vuisten op el kaar te plaatsen en dan luidkeels een schuttingwoord te roepen. Medisch misschien wel verantwoord, psycholo gisch niet. Enfin, de truc met de keeperstrui hoefde ook niet uit de kast gehaald te worden. Neen, ditmaal ging alles op eigen kracht met Rob Duis als geheime kracht op de achtergrond. Enfin volgend jaar weer de zenuwen, maar dan voor de bovenste plaats. ZILVEREN PLOEG Cor Kerker vierde zijn 75ste verjaardag tijdens de biljart avond. Een kleinere ploeg, dat wel, maar hij had al zo zijn best gedaan bij zijn bruiloftsfeest. Gré en Karei vierden dezer dagen hun 50-jarig huwelijks verjaardag. Ook dat feit is niet ongemerkt voorbijgegaan. BIJGELOOF Peter v.d. Dungen (hij beheert een zeer moderne par keergarage nabij het Leidseplein) is al jaren blij met A.C.C. Des zomers kun je hem en zijn Truus daar zeer vaak aantreffen. Zijn zoon speelt ook cricket. Vandaar die blijdschap. Maar tevens is A.C.C. vluchthaven. Pas toen de stand A.F.C.-U.V.S. 2-0 was durfde hij op Goed Genoeg te verschijnen. En wat te denken van Marja den Braven. Zij kwam even na rust op het veld en zag, dat er twee minuten waren gespeeld, wat zij verwarde met een 2-0 achterstand. Leesbril? SPREUK Ee pompee pompee poedenaska. Deze vereist geen uitleg meer naar ik aanneem, want heeft hij geholpen of niet? Dus voor volgend seizoen handhaven die hap. de mogelijkheid omdat de afstand tot 't doel toch nog wel obstakels opleverde. Zoals onze laatste man, vooral Coen of soms ook wel Arjan. Doe daar de lengte van Theo bij en geen hoge bal was voor de tegenstander. Nu Theo gaat verhuizen naar Veenendaal is er volgend jaar in deze samenstelling dus een probleem. Markant op het middenveld waren Marcel en Herman, beiden met een geweldige ervaring en inbreng en in staat het team, mits compleet, naar een hoog niveau te tillen. Hun voortdurende coaching steunde vele teamge noten en verhoogde hun prestatie. Vooral aan het spel van ons linker buitenbeentje Phillip was dit herhaaldelijk merkbaar. Als het moest ging hij door een muur. Hij scoorde tijdens de laatste B-cup penaltyronde een juweel via de binnenkant paal! En dan Dennis, die ons halverwege het seizoen kwam versterken en elke wedstrijd goed was voor tenminste één goal. Met een armblessure moest hij voortijdig de competitie afhaken. Van Frans onze rechtsbuiten herin ner ik me hele snelle rushes en kromme voorzetten die menige verdediging in verwarring bracht. Ook Peter die er wisselend wel en niet was maakte deel uit van het tiende, dat tot twee keer toe op dat moment ook de kop lopers versloeg. Het netto resultaat telt, maar ik weet dat er veel meer in had gezeten en zit. Want die zondagen dat ik in andere elftallen mocht meedoen en dat wa ren er nog al wat viel het mij steeds weer op dat de B-commissie veel meer resultaten kan boeken met het huidige potentieel. Graag wil ik daaraan mijn bijdrage le veren om straks weer een nog leuker seizoen te gaan voetballen. Tenslotte dank aan Rik de Boer voor zijn wijze van coör dinatie rondom tien en al die andere teams. En alle an deren die wel eens in het tiende invielen. Frans Jüch TWEE UUR Voor de mensen die dachten dat de wedstrijd om half drie begon maakte het weinig verschil. De stand was 0-0. Ze misten slechts een half uur voetbal. Maar voor de an deren? Bij je tweede glas bier was het pas kwart over vier. De technische en tactische kant kan ik niet beoor delen. Sociaal helemaal tof. Halen we misschien Studio Sport wel. Jan Tjalling HARTELIJK DANK Aan het einde van het seizoen 1990-1991 wil ik hierbij dankzeggen aan alle A-Junioren voor hun bereidwillig heid om zich ter beschikking te stellen voor het 3e, 4e of 5e elftal. Grote klasse. Piet Ouderland, trainer i 4 i b b RONDOM HET TIENDE De laatste prestatie van het tiende dateert van het B-cup toernooi als afsluiting van een middelmatig seizoen. Het door de B-commissie georganiseerde toernooi voor de derde maal (echter helaas niet te merken) in successie, leverde een derde plaats op. Terugblikkend op de voorbije competitie heeft ons team zeer goede wedstrijden afgewisseld met hele slechte. De oorzaak werd al na enkele weken zichtbaar... een steeds incompleet team, met steeds wisselende vervangers. Een euvel dat niet onbekend schijnt te zijn in deze regionen. Toen ik de competitie in het zesde begon, wist ik niet wat ik allemaal nog zou mee maken. Toch neem ik het Rik de Boer niet kwalijk om aan zijn verzoek om in zijn team te spelen indertijd toch maar te hebben voldaan. Het tiende kent een aantal toch wel markante steunpila ren rondom aanvoerder Wim v.d. Duin. Van hem is be kend dat nadat een tegenstander hem heeft gepasseerd, Wim eerst even voorover gebogen nadenkt over de wijze hoe hij zich zal herstellen. Op dit niveau bestaat daartoe 9

Schakels (clubbladen) | 1991 | | pagina 9