ZAALVOETBAL Man of th Man of th Man of th Man of th Eindstanc Bernar Frank Patrick Peter Milton Jos Gi Orland Rokus KWANTI1 DE JONG Onze onv Trebert, v Schakel, 1990-92. I temeer da gebeurde Allereerst eerst 29 e 30 teams vorige sei, jong junio bij de con lige drukte hoewel Le zette, er v ik me verc de grote c Jan Verha met veel e terend ge; Nu over n kwaliteit e reet in elk is het aan aard met i sterke afd ste in een van onze tieverband pioensmet DE TEAMS F1 EN F3 NAMEN IN ZWOLLE AFSCHEID VAN HET SEIZOEN Woensdagmiddag 22 mei stapten de kinderen van de F1 en de F3 in de bus. De laatste training van Jan Verha gen moesten zij missen, maar daar zat niemand mee, want zij hadden dit jaar weer voldoende van Jan geleerd. Op naar Zwolle, de laatste wedstrijd van het seizoen. Een schitterend initiatief van de leider van de F1, Ad Westerhof, die zo vriendelijk was de F3 uit te nodigen. De F1 heeft dit jaar een zeer goed seizoen gekend en was een waardige opvolger van de huidige F3. Dit lieten zij in Zwolle zien. Eerst bekeken zij in de bus de video van hun laatste toernooi, en kregen nog enkele tips van Marco van Basten, die gelukkig ook aanwezig was. In Zwolle liet de F1 zien wat voetballen is en zij versloegen C.S.V. '28 met 4-0. De E3 heeft dit jaar ook zeer goed gevoetbald. Gelijk de F1 speelde ook de E3 in de meest zware competitie en eindigde dit jaar als derde. In de beker kwam de E3 tot in de halve finale. Sjaron, de keeper, heeft de E3 ver schillende keren gered van een nederlaag en moest in andere wedstrijden goed opletten dat hij niet in slaap zou vallen. Clifton, onze vrije man achter, was moeilijk pas- seerbaar en als hij de kans kreeg, snelde hij naar voren, waarbij het woord "turbo", geschreeuwd van de kant, hem vleugels gaf. Sirian en Kasper, werden een voor een, links of rechts weggestuurd en snelden dan naar de achterlijn en gaven steeds opnieuw een prachtige voor zet waar menig doelpunt uit voortkwam. Deze achterhoe de, Sjaron, Clifton, Sirian en Kasper was de minst gepasseerde in de competitie. De jongste en de kleinste, Jair, speelde altijd op het mid denveld. Als een generaal heerste hij daar en gaf constant de juiste ballen aan zijn medespelers en ver deelde zo het spel. De voorhoede werd wisselend bezet door Ramon, onze spits; Bram, links voor; Elliot, links voor of op het middenveld; Sjai, rechts voor, en Ray mond, die op alle plaatsen inzetbaar was. Vele malen waren wij in de aanval, maar het scoren ging ons niet al tijd gemakkelijk af. Er werd keurig overgespeeld, echter het laatste tikje ontbrak nog wel eens. In Zwolle leek weer hetzelfde te gebeuren. Nu, zonder Sjai, die met kappen en draaien nog wel eens zijn man uitspeelt, bleeft het lang 1-1. Bram omspeelde constant zijn tegenstander, Elliot liet zien wat een voetballer alle maal in een kleine ruimte kan doen, Ramon pakte de ballen op, tikje terug, liep vrij, maar zijn schoten troffen geen doel en Raymond creëerde steeds ruimte voor zich zelf, gaf een goede voorzet, maar weer geen doelpunt. En dan ineens kregen de jongens het in de voorhoede op hun heupen, binnen tien minuten was het 4-1. Na de wedstrijd werd er uitgebreid gegeten en de limo nade vloeide volop, zodat de F1 en E3 zeer tevreden in de bus stapten, want beide teams hadden hun laatste wedstrijd gewonnen en wel allemaal in Zwolle. Clemens Bernardt TRIEST SEIZOEN VOOR HET TWEEDE TEAM ZAALVOETBAL Het tweede zaalvoetbalteam kan niet bepaald trots terug zien op 't afgelopen seizoen. Een trieste laatste plaats met een zeer negatief saldo is het eindresultaat. Het kan haast niet slechter volgend jaar. Succes boys! Ja, war er komt een gloednieuw tweede team aan. Wij gaan de veteranen "versterken" volgend seizoen. Met de harde kern die er haast altijd was. Zoals Rob Ruis. In z'n vrije tijd vaak op of rond de groene wei te vinden. Heeft 'n aardige kijk op 't spelletje en scoort makkelijk, hetgeen we niet altijd mochten meemaken. Als Karei van Osch tij dens de wedstrijd de kar niet trok, was 't wel na de twee maal twintig minuten. Geweldige teamgeest, nuchter en gezellig na afloop. Ger Smit kan terugzien op een zeer werkzame competi tie. Scoorde toch wel regelmatig, werkte zich kapot en wist ons na afloop regelmatig tijdens het wisselen van 't lege met 't volle dienblad geweldig te vermaken als ie op z'n praatstoel zat. Als Hein Lans niet op reis was en/of de Schakel wel tot de laatste pagina door had gelezen, zouden er vast meet- caps achter z'n naam hebben gestaan. Volgend jaar prc - beren! Maurice Koster, alleen op vrijdags nooit beschik baar, verraste menigmaal met z'n bekende schaar. De beweging lijkt op een kruising van die tussen Pietje Kei zer en Klaas Nuninga. Van de laatste werd wel beweerd deze truc te hebben aangeleerd op de gladde Friese bodem. Afscheid te moeten nemen van de altijd vrolijke Haiko v.d. Pol valt tegen. Zijn aanwezigheid werd gekenmerkt door vlijt en werkzucht op de vloer. Na afloop ook een ware clubgenoot. Jammer dan Willem Drenkelford er niet altijd bij was. Keurig afgebeld steeds, dat wel. Maar we weten dat je 't spelletje nog graag doet, dus!!! Met Tonny van Leeuwen, de jongste onder ons, wisten we van de laatse keer dat hij een waterbed te koop heeft. Omdat we 'm ook na de laatste wedstrijd niet meer aan de bar aantroffen is mij de aanleiding en af loop (uiteraard) niet bekend. En wat mijzelf betreft, ik miste geen wedstrijd, dus dat ellendige doelsaldo tegen siert me niet. Voetenwerk bett ja, volgend jaar bij de veteranen, alhoewel ik me nog lang niet zo voel. Wouter Amez bedankt voor de coaching. En Bert Witte- veen om af en toe eens bij te springen. See you en kee smiling! Frans Jüch

Schakels (clubbladen) | 1991 | | pagina 22