door Ajax uitgeschakeld in de Van Wagtendonk- er) en E 1 zorgden ervoor dat het Bückert-schild twee onze prijzenkast zal sieren. Tenslotte de F'en, die voor het clubhuis op Hemelvaartsdag een even spannen de als gezellige tweekamp met de Koninklijke uit Haar lem winnend afsloten. Hetzelfde K.H.C.F., waar we ook dit jaar met de D 1 te gast waren om vooraf aan de oud internationals een nieuwjaarswedstrijd te spelen. Natuurlijk waren er ook de 'specials', de traditionele A.F.C.-evenementen, waar uitbundig aan werd deelgeno men. Allereerst was er de herfsttweedaagse, met Stefan Petterson, het Sinterklaasfeest met een zeer tevreden goed heilig man, daarna in de winterpauze een uitge breid zaalvoetbaltoernooi waar veertig teams elkaar in het Universiteitscomplex naast A.F.C. ontmoeten en tenslotte aan het eind van het seizoen de tweede editie van de MINI-WK, waar 228 D-, E en F-junioren weer veel plezier aan beleefden. Daar tussen door werd op drie woensdagmiddagen voor de eerste maal door de C 1 t/m F 8 gespeeld om de Be Friends Cup. De in totaal 49 (on derlinge) wedstrijden, die onverdeeld plezierig verliepen, zullen ongetwijfeld de onderlinge band tussen de teams versterkt hebben. Dit laatste zal zeker gelden voor de B 1 en B 2, die een bijzonder geslaagde trip naar het verre Vlieland maakten. Het was, zo wordt duidelijk uit deze terugblik, een druk jaar, waar zeer veel mensen zich hebben ingezet om het voor de jonge A.F.C.'ers zo aangenaam mogelijk te ma ken. Ik denk daarbij aan o.a. aan de 42 teamleiders, die veel en goed werk hebben verzet, de eminente jeugdtrai ners waarover A.F.C. dit seizoen kon beschikken, de al eerder genoemde Leo, George en Tini Versteeg, die steeds bereid waren in te springen waar het noodzakelijk was en 'last but not least', de gulle gevers die de A.F.C.- jeugd met veel moois bedachten. Zonder deze grote groep mensen zou het voor de Jeugdcommissie niet mo gelijk zijn geweest dat te doen wat gedaan is. A.F.C. is hen zeer erkentelijk. Ik hoop van harte dat de Jeugdcom missie deze 'A.F.C.-jeugdvriendelijke' mensen weer be reid zal vinden zich het komende seizoen voor de A.F.C.-jeugd in te zetten en dat het draagvlak in deze verder verbreed zal kunnen worden. Mocht dit het geval zijn, en ik heb goede hoop daarop, dan wordt ook het seizoen 1991-1992 een groot succes. w.g., de jeugdvoorzitter DE ERVARINGEN VAN TWEE A.F.C. SPELERS MET HET AMSTERDAMSE TEAM Begin maart ontvingen wij (Rody Spaan en Sammy Rey- naert) een uitnodiging van de K.N.V.B. om een selectie wedstrijd te spelen voor het Amsterdamse Team, na de ze wedstrijd volgden er nog enkele waarvoor wij ook steeds werden uitgenodigd. Op dinsdag 28 mei moesten we spelen tegen Ajax, wat we helaas verloren met 2-0, ook wisten we dat het Amsterdamse aangevuld zou wor den met minstens 4 Ajaxieden. Gelukkig kregen we snel een brief van de K.N.V.B. waarin we beiden werden uit genodigd voor een toernooi op 2 juni in Vorden, met 17 andere selecties van de K.N.V.B. onder andere Rotter dam, Den-Haag, Utrecht, Haarlem en Friesland. Toen we 's morgens vertrokken waren we toch wel een beetje ze nuwachtig, we hebben alle wedstrijden mogen voetballen en het ging steeds beter met ons, uiteindelijk zijn we met ons team 1e geworden van dit zwaar bezette toernooi. A.F.C. bedankt, voor deze leuke ervaring, want jullie hebben ons tenslotte voorgedragen voor het Amsterdam se Team. Verder willen we jullie allemaal een prettige va kantie wensen en tot het volgend seizoen. Rody Spaan en Sammy Reynaert C 1 FANTASTISCH SEIZOEN E-1 Het afgelopen seizoen mag voor de E-1 buitengewoon succesvol worden genoemd. Gezien het feit dat de E-1 in de zwaarste afdeling van Amsterdam speelt en wij niet van ons spelletje aanvallend voetbal wensen af te stap pen, is een plaats in de middenmoot een prima prestatie. Nog indrukwekkender zijn de successen in de toer nooien. Achtereenvolgens halve finalist van Wagtendonk- beker (verlies na strafschoppen), finalist in strijd om de Beker, 2e plaats DWS toernooi, 1e plaats Bückert toer nooi, 1e plaats SV Vlotbrug toernooi, en als klap op de vuurpijl een 2e plaats achter Ajax op het zwaar bezette internationale toernooi in Soest, na winst op Feyenoord, RWDM Molenbeek en Lokeren. Het toernooi in Soest betekende tegelijk de laatste wedstrijden in de afdeling E-junioren voor al onze spe lers, dit hebben we dan ook passend gevierd met een weekend kamperen in de achtertuin van paleis Soestdijk. Om één uur gaan slapen en met z'n allen om vijf uur 's ochtends voor de tent voetballen blijkt toch een perfecte voorbereiding. Hoe dan ook een bijzonder groepje die E-1, waar Bart en ik een hoop plezier mee beleven, en waarvan AFC nog veel kan verwachten. 21

Schakels (clubbladen) | 1991 | | pagina 21