REDAKTUEEL -SM Een positief verhaal over onze club is in een periode, waarin velen binnen de vereniging zich niet geheel ten onrechte zor gen maken over de verrichtingen van ons eerste elftal en het behoud ervan in de hoofdklase een injectie, die wij in de gege ven omstandigheden maar al te best kunnen gebruiken. In dit geval gaat het om een omvangrijke, meer dan een halve pagina grote bijddrage in de bijlage van Amsterdam Sport in de editie van het Nieuws van de Dag van afgelopen zaterdag met als hoofdkop "A1 op weg naar promotie" met als wat in journalistieke professionele kringen als chapeau heet: "Aan trekkingskracht van hoofdklasser AFC enorm". Maar niet alleen de tekst van het artikel, ook de begeleidende foto vraagt bijzondere aandacht. De fotograaf Emiel van Lint is er namelijk in geslaagd via zijn camera precies de sfeer weer te geven, die trainer Dirk Spits heeft kunnen creëren om van zijn groep een succesvolle eenheid te smeden. De niet met name genoemde schrijver van het artikel begint zijn verhaal met een pakkende inleiding: "Be friends.... De spreuk op het bord, waar de AFC-ers onder door moeten lo pen om het hoofdveld op sportpark Goed Genoeg te betre den, is het geheim achter het succes van de A1 jeugd. Ten minste, dat is de stellige overtuiging van Dirk Spits, trainer van AFC A1". Het Nieuws van de Dag schetst vervolgens een beeld van de huidige situatie van ons hoogste juniorenteam, de tweede plaats in de eerste klasse van de landelijke jeugdcompetitie, die aan het eind van de rit recht geeft op promotie naar de hoofdklasse omdat lijstaanvoerder Ajax 2 niet mag promove ren vanwege het feit, dat Ajax A1 al in de hoofdklasse speelt. Direk Spits maakt in het interview melding van het feit, dat het team, dat vorig seizoen als debutant op de vierde plaats ein digde, niet ingrijpend is veranderd. "Maar", aldus Spits, "het grote verschil is dat er nu een team staat, terwijl er vorig sei zoen elf eenlingen op het veld stonden". Dirk Spits pleit in het interview voor de aanleg van een kunst grasveld, uiteraard voor AFC langzamerhand ook een priori teit van de eerste orde geworden. Spits: "Nu trainen we wel eens bij andere clubs, zoals bij de hockeyclub Hurley, maar dat kost geld. Ik snap de twijfels van het bestuur, want de aan leg van zo'n kunstgrasveld vormt een enorme investering, vooral als je niet zeker weet of je nog lang op deze locatie mag blijven". De trainer van junioren A1 doelt daarbij uiteraard op de uitbrei dingsplannen van de RAI, maar in de kringen van het bestuur wordt reeds enige tijd intensief de mogelijkheid besproken en onderzocht om te komen tot de aanleg van een kunstgrasveld. Met de publicatie rond ons succesvolle A1-team mag de club zich in dit stadium verheugen. Het moge ook voor de mannen van ons eerste elftal een extra stimulans betekenen om te ko men tot een beter en succesvol vervolg van de competitie, waarmee zondag a.s. in de thuiswedstrijd tegen DHC een aanvang wordt gemaakt. AFC lééft —dat is ook weer gebleken tijdens het geslaagde in door toernooi voor de C, D, E en F junioren, waaraan in de sneeuw- en ijsperiode zo'n 250 jongens tot de leeftijd van twaalf jaar hebben deelgenomen en waarvoor een compli ment aan de organisatoren op zijn plaats lijkt. Complimenten hopen alle AFC-ers ook zondag a.s. in royale mate te mogen aanbieden aan de mannen van ons eerste. Het kan, nee het móet toch eens weer lukken. GERARDTREBERT Bovenste rij v.l.n.r.: Johan de Bruijn, Jasper de Reus, Jacco Goossens, Eric Kruijswijk, Yigal Fortuin, Jessy Lissauer, Ramon Groen, Brian Melchers. Voorste rij v.l.n.r.: Jordi de Boer, Simon Spiekerman, Jerry Bakker, Arije Knoppers, Brian Koster, Jeroen Mulder, Kasper Verlaat, Michel Scorsolini. Zittend v.l.n.r.: Jeroen Amesz, Jeroen Venekamp, Rene Lubbers, Nicky Roeg. Trainer Dirk Spits temidden van zijn succesvolle A1 junioren selectie. 3

Schakels (clubbladen) | 1991 | | pagina 3