INS OUTS 4 oktober 1907 in Café De Karseboom. Hier volgt het (hier en daar wat ingekorte) verslag. "Als om negen uur de aanwezigen het oogenblik tot aanvang geschikt achten zijn de volgende mannen aan de groene tafel vereenigd: Scheepens, Van Amstel, De Haas, Klomp en v.d. Berg, terwijl het nieuw voorgestelde adspirantlid Heestings aan een uitnoodiging van onze secretaris tot kennismaking had gevolg gegeven en bovendien een van AFC's oudste do nateurs zich naast onze warme debatten had neergezet om met behulp van jajems zijn door den regen natte en koude li chaam te drogen". (Na behandeling van de eerste drie agendapunten vervolgt het verslag:) "Punt 4. Dat is werk. De stroom van toeschouwers, die bij den jongsten wedstrijd tegen Achilles een lintje droeg van onzen internationalen wedstrijd van verleden jaar, deed de noodza kelijkheid inzien van een 'Schouburgachtige' ingang en in dien geest werd dan ook met algemeene stemmen besloten een toegangshek te doen maken met een 'Kippengang'. Punt 5. Een mededeeling van de perszijde dat dat in een lang durige behoefte voorzienen wensch een advertentie voor AFC wordt geplaatst, gratis cadeau en voor niemendal, deed ons hulde brengen aan den uitgever, die hiertoe het initiatief nam. Hierbij zou worden opgenomen een cliché van de we gen die tot onze uitgestrekte sportterreinen leiden hetwelk na tuurlijk beleefdheidshalve gaarne door de clubkas zou wor den bekostigd. Als nu Schaf en Seventer de klok twaalf hooren slaan maken zij zich reisvaardig, zeer ten spijt evenwel van den secretaris, die hierop een leelijken kink in den aaneengeschakelden ke ten zijner werkzaamheden zien komen. Daar echter het slui tingsuur niet te vroeg was sluit ik deze feitenvermelding met den raad liever wat vroegerte beginnen en een oproeping aan alle Bestuursleden om hiertoe mede te werken. Amen". Was getekend: G.N. Scheepens, voorzitter - A. de Haan, secretaris. ATC 20 JAAR MEER DAN OOIT GENIETEN Onder het motto ATC goes international nodigt de jarige ten nisvereniging een ieder uit om op zaterdag 1 december a.s. in het Hilton Hotel op Schiphol een grandioos feest bij te wonen. Zoals u wellicht weet hebben we in het twintig-jarig bestaan een scala van Nederlandse artiesten mogen aanschouwen. De evenementencommissie is er echter in geslaagd om spe ciaal voor dit jubileum een paar buitenlandse top attracties te contracteren. De ambiance is perfect. Dus koop snel kaarten a f 20,— bij Edwin Geluk (433722), Tim Timmerman (415637), Dick Huisman (418133) of Hans Tier (430397). Verder is er weer een loterij met werkelijk fantastische prijzen. De avond begint om 20.00 uur en u mag uw feestelijke kleding weer aan. EVEN UIT DE POLS.... Daar liep hij dan, onze vice-voorzitter. Niet echt gelukkig, maar toch. Voorzitter Rein Akkerman was buitenslands, dus vond hij het niet meer dan zijn plicht om zijn representatieve functie te vervullen tijdens de wedstrijd tegen Cambuur. Maar Kees Gehring was er dus bij met zijn gebroken pols. In derdaad. Gebroken. Eén ongelukkig moment op de trap van zijn woning. Niettemin blijft Kees blijmoedig van nature, de toekomst met optimisme tegemoet zien. Ook al is het uit de losse pols. Snelle beterschap, Kees, namens heel AFC! DOUCHEN Sinds kort hebben ze me gestrikt om weer een jeugdelftal te begeleiden. In de jeugdjaren van mijn zoon Roald, zo'n 15 jaar geleden, was ik jaren leider bij A1 pupillen en C1 en B1 en B2. de 'betere' elftallen dus, maar nu hadden ze (Machiel van der Woude en Maurice Koster) de D5 voor mij in de aanbieding. Als ik ze mocht geloven, dan was het een wereld-elftal, dat (geheel in de geest van het Nederlands Elftal) uitsluitend be stond uit spelers, die even tijdelijk (welllicht vanwege niet ge heel overeenkomstige meningen met de JC) wat lager 'gestald' waren. Nu zitten er inderdaad best wel een paar toe komstige talentjes in, maar daar heb ik het nog wel eens over. Er waren in vergelijking met mijn toenmalige ervaringen wel een paar andere zaken kennelijk veranderd. De badcultuur bijvoorbeeld. Tot mijn verbazing ging er na de wedstrijd slechts een enkeling onder de douche. De meerder heid kleedde zich razendsnel weer om, om bezweet, vies en al, hetzij naar boven, hetzij naar huis te gaan. Van vroeger wa ren er twee zaken, die mij waren bijgebleven: naafloop ieder een onder de douche engeen ouders in de kleedkamer. Dat is tegenwoordig kennelijk niet meer zo; van mijn vrouw, die nog altijd als basisschool onderwijzeres werkt was o.a. het begrip ouder-inspraak reeds tot mij doorgedrongen, maar dat douchen? Wat een smoezen hadden ze, die jongetjes van de D5. "Ik ben al op woensdag onder de douche geweest!" "Ik mag van mijn moeder alleen maar op zaterdagavond thuis dou chen!" "Ik mag van mijn moeder niet onder een vreemde dou- chestaan!" "Ik hebgeen handdoekbij me." (Wel, dan droogje je met je shirt af!.... Dat heb ik ook niet bij me! Waar heb je dan mee gevoetbald? Mijn vriendje heeft mijn koffer al meegeno men!) Nu ben ik misschien een beetje behept wat douchen betreft ik weet niet beter dan datje na het sporten onder de douche gaat staan, ik moet er niet aan denken om zo weer in mijn kleren te stappen. Bovendien had ik mijn eigen jeugd (maar toen was ik al senior-speler) een gebeurtenis grote indruk op mij ge maakt. We speelden toen met de toenmalige selectie een oefentoer- nooi in Amsterdam Oost op een snikhete augustusdag. Na de laatste wedstrijd kwamen we in de kleedkamer en ook toen was er een speler, die zich zonder te douchen direct omkleed de. Onze keeper, Hubert ('Laeat gaen') Bridé vroeg hem waar om hij niet ging douchen; zeker gezien de hitte een voor de hand liggende vraag. Ook nu het antwoord van liever thuis douchen, waarop Hubert zei: "Je bent een viezerik en ik hou niet van viezerikken in mijn elftal, vooruit, onder de douche!". De speler beriep zich op zijn democratisch recht te gaan dou chen waar het hem beliefde, waarop Hubert de schoenen van die speler pakte en zei: "Die krijg je terug als je hier gedou- ched hebt!". Wat een rel is dat geworden, maar wel weet ik, dat in al die jaren dat ik met die betreffende speler samen gespeeld heb, deze nooit meer zonder douchen weg is ge gaan. Alles bij elkaar genomen ben ik misschien een beetje te ouderwets geworden voor deze tijd; als ik hoor, datje kinderen eigenlijk niet kunt verplichten om te douchen dan denk ik, dat er ook nog zoiets als opvoeden en bepaalde disciplines aanle ren bestaat. Enfin na dit verhaal zal het duidelijk zijn, dat de leider van de D5 zijn kindertjes na afloop onder de douche wil zien en de ouders buiten de deur wil houden. Maar zou dat lukken? CAS TROMP

Schakels (clubbladen) | 1990 | | pagina 5