Hier volgen hun gewaardeerde bijdragen. Het is vrijdag half elf wanneer bij mij thuis de telefoon gaat; aan de andere kant Gerard Trebert. "Hallo Ko, jongens wat kost het een moeite jou te pakken te krijgen." Door een verkeerd telefoonnummer in de ledenlijst had hij diverse malen vergeefs geprobeerd mij te bereiken. Na Van Gelder gebeld te hebben was het goede nummer be kend. Het blijkt dat de ledenlijst eens goed moet worden door genomen daar er diverse adressen en telefoonnummers niet meer goed zijn. Gerard doet mij de groeten van enkele collega's van de salespromotion-afdeling van Heineken, die hij die middag tij dens het journalisten-wielerfeest had ontmoet. Verder vraagt hij mij om zondag de wedstrijd van het eerste elftal onder de loupe te nemen. Deze uitnodiging aanvaard ik met alle ple zier. De zondag van 9 september is een andere zondag dan nor maal. De winkels in Amsterdam zijn open en dat betekent dat mijn Cobie vandaag ook naar de Bijenkorf moet om haar man- nengeurtjes aan de man te brengen. Het is dan ook een stuk drukker om de klok van negen dan een andere zondag, want dan doe ik normaal nog iets aan mijn administratie of ik neem de krant van zaterdag nog even door terwijl ik naar Radio Stad luister. Nu lees ik toch nog even de kolom van de hoofdklas sers door met als kop "Scoren lijkt noodzakelijk voor AFC in topper tegen WFC". Dit artikel is geschreven door Freek Louis die niet zo gesteld is op AFC. Na het ontbijt en de koffie wordt het tijd om weg te gaan. Nadat ik Cobie een lift heb ge geven, arriveer ik om precies half elf op Goed Genoeg waar ik de spelers help bij de voorbereiding van hun wedstrijd tegen Elinkwijk 2. Daarna verzorg ik de spullen die mee moeten met het 1e elftal. Tegen 11.45 uur komen de meeste spelers aan lopen. Het is jammer dat een paar spelers de hun aangebo den nieuwe clubtrui niet aan hebben. Het is ten opzichte van de schenker niet correct en het komt andere activiteiten zeker niet ten goede. Om half één vertrekt de bus naar Wormerveer. We zijn van de traditie van vorig seizoen afgeweken en gaan weer met de bus. Het is voor de concentratie toch beter om gezamenlijk te reizen. Onze vaste gasten zijn ook weer aanwezig: de heren Kappel- hoff en Van Rijn. Ik zelf zie de wedstrijd met spanning tege moet; WFC thuis is erg sterk en ons elftal is door schorsingen en blessures toch enigszins verzwakt. Ronald v.d. Meent de buteert vandaag en staat in de spits; verder is het elftal gelijk aan vorige week. In de kleedkamergebeuren de nodige voorbereidingen als ta pen, banderen en masseren. Het is 14.00 uur als de scheids rechter laat aftrappen. Het is mooi voetbalweer en er is veel publiek. We hebben onze plaats amper ingenomen als onze debutant ons laat juichen, maar om onbegrijpelijke reden wordt het doelpunt afgekeurd. Enkele minuten later is het toch raak: Patrick Steenkist scoort 0-1Door niet resoluut op treden van de achterhoede maakt WFC gelijk. We nemen na 20 minuten opnieuw de leiding door een schitterend doelpunt van Michel Troost, maar ook nu komt WFC weer langszij. Met de stand 2-2 gaan we rusten. Er zijn geen blessures, dus Pim kan zijn praatje houden. Men kan een speld horen vallen en iedereen luistert aandachtig. In de tweede helft nemen we meteen het spel weer op en met succes: Jos Gillebaard maakt 2-3. Er volgt meteen een wis sel; Ronald mag na zijn goede debuut gaan rusten, en wordt vervangen door Mick Wadle, die al na enkele minuten de laatste man in moeilijkheden brengt waardoor deze de bal achter zijn eigen doelman plaatst. Ook nu komt WFC door een foutje terug (3-4). Patrick Steenkist brengt tenslotte de stand op 3-5. Even voor het einde ontstond er in de sportief verlopen wedstrijd een klein incidentje tussen een verdediger van WFC en Jos Gillebaard. De scheidsrechter wilde Jos op de bon zettenmaar bedacht zich en sprak hem alleen maar toe; een compliment voor de leidsman, die een prima wedstrijd floot. Onder applaus van het talrijke publiek verlieten spelers en lei ding het veld. Na afloop heerste er een jubelstemming in de kleedkamer. Er werd gelachen en gedold en de felicitaties van het bestuur waren terecht. In het gezellige paviljoen van de gasten was het reuze gezellig. Dat lieten onze spelers ook blijken, zij zongen diverse liederen van de discjocky mee. Later in onze eigen sociëteit werd nog even nagepraat onder het genot van een drankje en enkele hapjes, door Netty van de Meent aangeboden (hartelijk bedankt!). Moe maar blij met deze overwinning ging ik naar huis nadat ik eerst nog even Remak thuis heb afgezet. In de auto dacht ik nog even aan de opmerking van een supporter van WFC. De ze zei: "Ondanks dat wij verloren hebben heb ik vanmiddag meer genoten dan van de week bij Telstar-AZ". I k hoop dan ook dat a.s. zondag AFC - DWV van dezelfde kwa liteit mag zijn en dat er veel publiek op af zal komen. AFC - DWV: 0-2 Ik had 't natuurlijk kunnen weten. Moet je maar niet (laten) aankondigen, dat je van plan bent te komen. Degenen onder u, die Het Parool lezen, wisten het op 3 september al. Het stond immers in dat afscheidsinterview ik citeer mezelf (voor het eerst, wat een raar gevoel is dat): "....9 september ga ik naar Elinkwijk - Aalsmeer en 16 september staat AFC - DWV op het programma. Die wedstrijd wil ik voor geen goud missen". Bij Elinkwijk - Aalsmeer werd het op 9 september na een heel matig duel 1 -0. 'Elinkwijk, dat op 2 september met 3-1 bij DHC verloor, krijgt het moeilijk', denk je dan, 'en Aalsmeer wil wel, maar kan nog niet zo best'. De zondag daarop wint Elinkwijk bij ADO '20 (2-3) en geeft Aalsmeer op eigen veld DHC een pakslaag (4-0). Dat kèn toch niet, zegje danWaar is de logica gebleven? A (lees DHC) wint van B (Elinkwijk), B wint van C (Aalsmeer) en dus wint A van C. Niks hoor, zo werkt dat niet in de hoofdklasse A. Al jaren niet. Goed, genoeg hierover. Afgelopen zondag dus naar Goed Genoeg. Met echtgenote dat stond ook in de krant— en zonder blocnote dat hoeft immers niet meer. Koffie? Graag! En daar komt Kees Gehring. "Leuk dat jullie er zijn. Zeg, ik wou je wat vragen...." En zo werd ik inge-Schakeld. Prima veld, flink wat publiek. Toch had ik meer mensen ver wacht bij de 15e AFC - DWV. Drs. Van Diepen, burgemeester van Amstelveen, iser wel, maar ik mis mijn trouwe informante Ineke Trebert (heeft griep). Karei Prior zit in de fraaie, nieuwe omroepcel en leest de opstellingen voor. AFC speelt zonder Michel de Bruyn en Bernardo Brink (beiden geblesseerd) plus de geschorste Orlando Patrick. Vooral dat laatste spijt me, ik had hem graag weer eens zien vlammen. Bij DWV voor het merendeel oude bekenden. Alleen keeper Dennis Neder- lof (ex-Zeeburgia), John Holshuysen en Rowdy Bakker (bei den terug van weggeweest) stonden vorig seizoen niet op mijn lijstje. "De wedstrijdbal is aangeboden door Cor Kerker", lees ik in het programmablad. Verrek, is dèt de bedoeling? De ene week over het eerste schrijven en de andere week een bal aanbieden? Met die bal van Cor is DWV in de beginfase bij zonder actief. Binnen vier minuten drie corners, maar die le veren niets op. Na een minuut of tien neemt AFC het initiatief over. De beste mogelijkheid krijgt het in de 26e minuut. De ac- 4

Schakels (clubbladen) | 1990 | | pagina 4