KEEP SMILING n INS&OUTS I k A Hi Hi ii i I fine fleur van onze nationale toneel- en amusementswereld zich in try-outs, premières en serievoorstellingen aan een kri tisch publiek pleegt te presenteren. In dezelfde kleedkamers van de groten uit dat wereldje van glans en glitter hebben de ze avond onze eigen AFC-ers zich voorbereid en moesten nauwkeurig getimede changementen plaats hebben voor een optreden op een bühne van ongekende afmetingen. Dan waren er verder de lichteffecten, de perfect aangepaste (NOB!) decors, de professionele medewerking van Hans Ho- gendoorn (NOB - 'Met het oog op morgen') en geroutineerde technci van Sonotech, het produktiebedrijf van John de Mol jr. en good old Harre van der Maat (video). Maar uiteraard was er in de allereerste plaats dat eigen, in de loop van vijf jaar tot een hechte eenheid gesmede team van AFC-ers, dat 'Highlights', een loupezuivere produktie van sa menstellers Nicky Hekster, Jack van Gelder en Ron van Doesburg tot het succes maakte, waarvan 650 clubleden en invité's hebben genoten en de historie van de vereniging zal ingaan als een onvergeteleijke gebeurtenis. Geen naam blijve in dat verband onvermeld. Buiten de trojka Jack-Nicky-Ron zijn dat de leden van de cabaretgroep: Moni que Dukker, Betty van den Heuvel, Ellen Landman en Priscil- la Geurs, Roy van Dijk, Dick van der Klaauw, Hans Geuse broek, Dick Huisman, Lex Rimini en Lou Hekster. Door (ge lukkig gezonde) omstandigheden ontbrak deze avond op de planken Mies Akkerman, die in de afgelopen jaren veelvuldig tot dat successen heeft bijgedragen. Maar er waren er meer: inspiciënten Peter van den Dungen en Bart-Jan van der Jagt, Marja van Gelder (catering), Janny Rimini, Rene Vos (grime) en geluidsman Henri Bentzon. Overigens dient de naam van Lex Rimmini naast diens optre den speciale vermelding voor zijn grafische ontwerpen in de loop der jaren. j: I De show 'Highlights' is een produktie geworden met als basis ongekende motivatie en bereidheid tot optimaal teamwork. De uitvoerenden allen dushebben er een wervelend spektakelstuk van gemaakt, boeiend van begin tot einde, waarbij niet perfektie heeft geprevaleerd, maar veeleer na maandenlange intensieve inspanning de intentie om er een feest van allure van te maken. Aldus hebben de honderden in de zaal dat mogen ervaren en daarvoor is dankbaarheid en grote waardering op hun plaats. Een onvergetelijke avond dus, waaraan eigenlijk niets meer valt toe te voegen dan dat de uitvoerenden elkaar mogen ge lukwensen. En hetzelfde geldt voor allen in AFC, die zich ge lukkig mogen prijzen met een cabaretgroep als deze, waar van zij eigenlijk geen afstand meer zouden willen doen. GERARDTREBERT AFC 13, HET EERSTE VELD EN DE MID-MID-CRISIS Naarmate het seizoen vordert neemt de speelfrequentie af. We ballen nu nog maar één keer in de veertien dagen. Daar staat tegenover dat de mannen dan ook extra scherp in de kleedkamer verschijnen. Op zondag 25 maart treffen we Meteoor 6. De overschakeling naar de zomertijd kost ons één helft lang onze laatste man, die meent dat hij nog vroeg in de ochtend in een 'coffee shop' zit als het al 14.30 uur is. En waar scheids Paul R. zit zullen we wel eens vernemen als het weer wintertijd is. We moeten onze eigen scheids leveren. Met hulp van AFC 11 hebben we twaalf man, dus kan er één aan de fluit. Dit levert een leuke ontknoping voor de mid-mid-crisis, waarmee het 13e kampt. Twee spelers strijden permanent om de mid-mid- positie. Hetzijn: René 'Drijfgas' van S. en Ron '501B. En om dat 'Drijfgas' een gelicentieerde KNVB-scheids is compleet met zwart-autoritaire kleding moet '501de wedstrijd leiden. We spelen op het eerste veld. Dat is nogal schrikken, want meestal ballen we in de veilige anonimiteit van het vierde ter rein. Nu zitten vrouwen in de kantine naar ons te kijken! De keeper smeert nog wat extra Van-'t-Schip-gel in z'n haar en merkt op dat de modder in het doelgebied voor het eerst sinds tijden z'n kicks nat en soepel zal maken. Bij het andere doel staan de spelers van Meteoor in de trap pen. Dat ziet er nogal onschuldig uit: oude mannen met bui ken en brillen. Al snel blijkt dat we op deze aanblik niet mogen afgaan. De bijna-veteranen blijken technici van het zuiverste water en hebben in jongere jaren ongetwijfeld hoog gespeeld. De kroon spant de kleine bebrilde spits, bijna 50 jaar oud, die onze halve verdediging eruit sprint. Op snelheid weten de oude bokken twee keer te scoren. Maar dat lukt ons, op slimheid, ook. Eerst rondt onze bancaire spits een mooie aanval trefzeker af; daarna scoort ons Slangemens weer eens na een onbegrijpelijke capriool. Rust. We rijden naar Hilton Schiphol en zeggen daar in vergadering ons vertrouwen op in de scheids. Woedend trekt 501 zijn 501 aan en belt zijn advocaat. Nu zal de captain de fluit moe ten pakkenHet 11 e levert een frisse kracht, de laatste man is weer bij de tijd en een spannende tweede helft kan beginnen. Het 13e bouwt een prachtige druk op en laat inventief voetbal zien. Eén keer echter ligt de 50-jarige brillemans weer op snelheid en hij maakt het enige doelpunt van de tweede helft. De kantine ziet de 2-3 nederlaag met lede ogen aan en laat de ruiten beslaan met mist van kroketten en bier. SONNY I

Schakels (clubbladen) | 1990 | | pagina 4