AFC IN BEELD ONS EERSTE name van het programma in hotel Des Indes heeft bijge woond om 'de sfeer te proeven'. De uitzending van het programma, dat in het teken zal staan van het 95-jarig bestaan van de club, heeft plaats op zondag 6 mei a.s. De opnamen op Goed Genoeg zijn op zaterdagmid dag 5 mei vanaf 14.00 uur. Gasten in het programma zijn Pia Beck, Marco Bakker en de in de Verenigde Staten populaire vocaliste Deborah Brown. Het is niet uitgesloten dat de in de periode van de bevrijdings herdenking in ons land aanwezige 'Soldaat van Oranje Erik Hazelhoff Roelfzema, eveneens acte de présence zal geven op Goed Genoeg. Wie bij deze bijzondere 'Kom eens langs....' aanwezig wil zijn —en dat wordt voor AFC dus weer een bijzonder gebeuren— dient voor f 7,50 een toegangskaart te kopen. Een 'aange klede' kop koffie hoort daarbij. Over de kaartverkoop volgen mededelingen in de volgende Schakel. De dag van de feestelijke viering van ons 95-jarig bestaan na dert nu met rasse schreden. Zaterdag over een week is het zo ver: dan treedt ons eigen cabaretgezelschap op in het Cultu reel Centrum in Amstelveen met een wervelende show, sa mengesteld uit de belangrijkste successen van de Nieuw jaarsprogramma's in de afgelopen vijf jaar. De laatste loodjes.... De samenstellers van de show op 14 april in het Amstelveen- se Cultureel Centrum, Nicky Hekster, Jack van Gelder en Ron van Doesburg hebben met hun groep van medewerkers de laatste tijd vrijwel dagelijks gerepeteerd voor het program ma, dat zonder twijfel het hoogtepunt belooft te worden van de lustrumviering. Jack van Gelder: "Het wordt een avond met verrassingen en als ik iets over de show zou moeten ver tellen is er op de avond zelf natuurlijk van verrassingen geen sprake meer. Ik kan alleen maar zeggen, dat het allemaal tot dusver goed gaat en dat iedereen keihard werkt. En een 'full house', dat werkt natuurlijk enorm inspirerend". Grote verwachtingen dus aan deze zijde van het podium in Amstelveen. Maar wie de Nieuwjaarsshows in de afgelopen vijf jaar in onze eigen sociëteit heeft meebeleefd kan niet an ders dan verzekerd zijn van een gezellige, plezierige voor stelling, de AFC waardig. En weet u het nog: feestelijke kleding, want dat zal die hard werkende, enthousiaste executanten op het podium extra in spireren en stimuleren! GERARDTREBERT Voor de wedstrijden van de afgelopen veertien dagen zijn als gastscribenten uitgenodigd de heren Piet Leeghwater en Ge orge Wijnand. Eerstgenoemde is ai jaren donateur en trouw bezoeker van de wedstrijden van ons eerste en kreeg internationale be kendheid als basketbal scheidsrechter, o.a. tijdens Olympi sche Spelen en wereldkampioenschappen. George Wijnand, zoon van de vermaarde Jo Wijnand, redak- teur en kroniekschrijver van de Schakel, is eveneens een trouwe bezoeker op Goed Genoeg. Hieronder hun impressies van de wedstrijden. AFC-DCV: 1-1 In tegenstelling tot een week ervoor, de lente leek toen door te breken, was het weer koud en winderig. Toch wilde ik naar Goed Genoeg, omdat het spel tegen DWV uitnodigend werkte. Om 14.20 uur toch eerst even nog naar boven alwaar een vriendelijk glimlachende Kees Gehring mij vroeg een verslag(je) te schrijven over de wedstrijd AFC - DCV. Zeer verrassend voor mij, omdat ik niet zozeer als voet balkenner te boek sta! Ik zei dus ja —wie stelt zo'n vriendelij ke, glimlachende vice-president nu teleurmaar achteraf had ik van dit ja zeggen behoorlijk spijt. Geen schrijverservaring als Pickelaar, maar ook geen spran kelende wedstrijd, een gure wind met net nog geen regen; over de 'wedstrijd' tegen de club van ex-international Rinus Terlouw valt eigenlijk weinig te melden. DCV was naar Amsterdam gekomen om op zijn minst één punt te behalen. Dat zij geen twee punten rijker werden dankten zij aan Peter van Essen, die ver in de tweede helft een bijna onhoudbare bal toch nog uit zijn doel ranselde. De wedstrijd zelf had maar vier minuten hoeven duren, van vlak voor rust tot twee minu ten na rust. Immers in deze periode werd de eindstand van 1-1 bereikt. Vriend en vijand waren het er in ieder geval over eens dat dit één van de slechtste wedstrijden van AFC dit seizoen was. Aan klantenbinding werd in deze wedstrijd niet gedacht, ge tuige het feit dat velen al vroegtijdig hun ingenomen plaats om het veld verlieten. Toch denk ik dat zowel de senior- als de juniordijkers zich moeten realiseren dat voetballen tegeneen in degradatie ver kerende kandidaat moeilijker is dan tegen DWV, Elinkwijk, et cetera. Over de wedstrijd zelf dus eigenlijk weinig te melden. Wel zou ik iets willen zeggen over de 'mannen' in het zwart. Eigenlijk over vele kleuren wit, grijs gestreept enzovoort. Alle scheidsrechters, op een paar uitgezonderd, zijn hobby ist. Zolang het om amateursport gaat —ook hobbyisten— zijn zij van dezelfde gedachte uitgegaan. Sportief voor een zo'n goed mogelijke prestatie zorgen. Elke keer weer. Alleen, dat is in de praktijk bewezen, lukt het niet altijd een goede presta tie neer te zetten noch een team, noch een individu lukt dat. Maar wat veel erger is, is dat niemand dat accepteert. Het team speelt slecht, de supporters mopperen. De scheids rechter fluit slecht, spelers en publiek mopperen. Een norma le reaktie. Alleen de laatste jaren zijn er situaties waarbij alle normen van normaal respect voor elkaar worden overschreden. En dat zou wel weer eens mogen gaan veranderen, maar dan in positief opzicht. Maar goed, terug naar de scheidsrechter, zeker naar de leids man van AFC - DCV. Slecht fluiten: acceptabel, maar incon sequent fluiten zeker niet. Waarom bij aanslagen op enkels wel tegen de één en niet te gen de ander? Waarom wel de juiste afstand laten innemen bij de één en niet bij de ander? Uitdelen van boekingen te pas en te onpas maar ook niet uit delen, terwijl het wel had moeten gebeuren, etc! Het gaat niet om deze scheidsrechter alleen. Het is een alge-

Schakels (clubbladen) | 1990 | | pagina 3