INS OUTS - - STAN GOSSIE, GORBY EN HET BUITENKANTJE De afgelopen twee wedstrijden heeft het 13e weer van zich Een 1-1 gelijkspel tegen een spaanse profclub, een uitste kend georganiseerde en verlopen trainingsstage, een fan tastische ontvangst van Neckermann's AFC-er Amel Vroege, schitterend weer, zeer gezellige avonden in de disco's van Playa Ingles, een optimale sfeer en een hard werkende en ge motiveerde groep van vrienden, die zich voor de volle hon derd procent willen inzetten voor hun club, voor hun AFC en via hun aanvoerder lieten weten dat dit nergens anders in het vaderlandse amateurvoetbal mogelijk is, moet uw Schakelre- dakteur daaraan nog iets toevoegen? Jawel, dat het een eer was daar bij te mogen zijn geweest. GERARDTREBERT HET JAARDINER. Als Joost van den Vondel op 17 januari ons clubhuis was bin nengewandeld zou hij peinzend aan zijn baardje hebben ge trokken en bij zichzelf te rade zijn gegaan. Wie schreef dat ook weer? O ja, "Wij groeyen vast in tal en last, ay hoort ons vaeders klaegen!" Inderdaad, een grote schaere volcks. Ze ker, hoe meer zielen hoe meer vreugd. Hoewel, wanneer we bedenken dat die groep van meer dan 150 mensen eerder groter dan kleiner wordt, dient er een pijnlijke vraag gesteld te worden. Dwingen de grenzen aan de capaciteit van het club huis en de keuken niet tot beperking? Of moeten we naar een hotel uitwijken? Aannemende dat we dat laatste eigenlijk niet willen, hoe voortreffelijk het Crest Hotel ons ook een keer uit de moeilijkheden heeft geholpen, blijft het clubhuis over als enige piekwaar wij tezamen willen komen. Tradities moeten alleen in uiterste noodzaak het zwijgen worden opgelegd. Als we het daarover met elkaar eens zijn, moet er dus iets gebeu ren. Ik kan mij voorstellen dat het bestuur aarzelt om zelf het rode potlood ter hand te nemen. Er zullen leden zijn die dat ongepast vinden. Daarom kom ik zelf maar met een voorstel. Om niet de indruk te wekken dat ik andere leden wil laten op hoepelen om zelf te kunnen blijven, vind ik datik moet wegwe zen. Mijn aanwezigheid aan het Jaardiner is gebaseerd op het feit dat ik zo'n veertig jaar geleden Schakelredacteur en jeugdleider ben geweest. Dat is alles. Erg aardig dat ik word uitgenodigd maar de basis is wel flinterdun. Vandaar dit voor stel: uitgenodigd worden bestuurs- en commissieleden, ere leden, leden van verdienste, nobelprijswinnaars, AFC- ridders, sponsors, A-selectie (van dat betreffende jaar) en de voorzitters van de dochterverenigingen. Als ik goed gerekend heb —toegegeven, daar ben ik niet best indan kom ik op een aantal van ongeveer 130 mensen maximaal. Ik besef dat aan elk voorstel wel een nadeel kleeft, maar het voordeel is dat er een duidelijke maatstaf is waar door niemand zich op de teentjes getrapt behoeft te voelen als hij geen invitatie krijgt en het totale aantal deelnemers is redelijk onder controle te houden. GEORGE WIJNAND FOTO'S VETERANENTOERNOOI Veteranen zaalvoetbaltoernooi 95+ nabestellingen foto's formaat 20x25 cm. Prijs: f5,75. Overmaken op rekeningnummer Amro Bank Diemen 42.45.44.105 t.n.v. Jan Otsen. Alleen ingezonden strookjes worden in behandeling genomen! ernardo Brink 1 0 1 ave Marcus 1 6 7 okus Hoogendoorn 1 1 2 CV(eigen inzet) 1 1 pl Houtkamp 0 2 2 rank Mulder 0 1 1 ;n Ouden 0 1 1 >taal 28 ipscorer veteranenTon Disselkoen :26 goals Res.4e klas afd.645 Res.4e klas afd.646 TOG 2 132144-19 Argon 3 14 18 26-19 Blauw Wit 3 13 20 36-22 AFC 5 14 17 32-27 \FC 4 14 20 39-16 RKDES 2 14 16 22-22 3uitenveld2 13 16 24-14 Diemen 2 13 15 31-20 'BV 3 13 15 25-18 NFC 3 13 15 24-18 n M 18-17 maar niet aanstootgevend gevloerd. Vervolgens werd tegen het vijfde van Sporting Zuid een eind gemaakt aan het hard nekkige gerucht dat het 13e niet meer tot verliezen in staat is. De wedstrijd tegen Osdorp stond in het teken van de orkaan Gorby, genoemd naar een wijze uit het oosten. Osdorp won de toss en poeierde met iedere windstoot boven de 200 km de bal richting AFC-doel. Nu wil het geval dat het 13de over een fenomenale sluitpost beschikt. Op zijn (Stan Gossie) gezag vliegen kanonskogels als deze meestal huizen hoog over of richting hoekvlag. Die ene afzwaaier die toch de bovenhoek in dreigt te gaan wordt zonder probleem, maar zeker op onor thodoxe wijze verwerkt. Niets te duchten dus en met die we tenschap trok het 13e met korte, technisch volledig verant woorde combinaties ten aanval. De gastspelers Marc en Ezra werd de eer gegund het onvermijdelijke gestalte te geven: 2-0. Een gespeelde partij derhalve, een gelopen koers, want zo'n stand geeft het 13e nooit meer uit handen. Dat neemt niet weg dat de tegenstander binnen de marge van twee doel punten nog wel iets gegund wordt. Met name Stan Gossie is in dit opzicht beslist ruimdenkend, niet in de laatste plaats om de maten weer even te prikkelen. Wel nu, nadat Osdorp op een niet nader te omschrijven manier op 2-1 was gekomen trad de rust in en werd in de kleedkamer gefilosofeerd over de monsterscore die met Gorby mee in de tweede helft te beha len viel. Maar het 13e had buiten de scheids, de onvolprezen Peter gerekend. Hij verzocht de AFC-kanonnen, gelet op de weersomstandigheden af te zien van doelpogingen over een afstand van V/2 meter en verder. Dit vanwege het nijpende gebrek aan ballen en de daarmee verbonden liquiditeitsposi tie van de vereniging. Met dit volstrekt redelijke verzoek werd de eindstand op 2-1 bepaald. De match tegen Sporting Zuid werd gespeeld op Het Loop veld, een voor de hand liggende benaming voor een complex dat na een half uurtje wandelen te bereiken is. Niet alleen om deze reden werd een tikkeltje getwijfeld aan de goede afloop 2 punten) van deze wedstrijd. Zo kondigde Stan Gossie aan de wedstrijd voortijdig te verlaten om z'n niet altijd even klemvaste collega uit De Meer bij te staan vanuit een voor dit doel speciaal boven de doellat bevestigde business-box, gaf onze opera minnende spits Fisc. J. de wedstrijd slechts in 5

Schakels (clubbladen) | 1990 | | pagina 5