AFC IN BEELD ventien meter, een boeking voor 'Brink' (of is dat zijn eigen naam?) en twee wissels. Niet geheel voldaan verliet het pu bliek, dat deze middag zeker geen grote winnaar was, het sportpark. EDWIN GELUK SUCCESVOLLE TRAININGSTAGE OP GRAN CANARIA Captain Rokus Hoogendoorn was zonder de minste twijfel de tolk van de complete selectie toen hij aan boord van de IB714 na de tussenlanding in Madrid op de thuisreis naar Amster dam uit de grond van zijn hart verklaarde dat deze ongewone trip van AFC in de winterstop in elk opzicht een belevenis is geworden. Rokus prees de uitstekende organisatie tijdens de reis en het verblijf en noemde het evenement niet alleen voor een amateurclub uniek, maar ook belangrijk voor de homoge niteit, de saamhorigheid van de spelersgroep. Allen, die er bij zijn geweest, buiten de selectie van zeventien spelers de trainers Pim van de Meent en Dirk Spits, verzorger Ko Grosze Nipper, de nieuwe leider van het 1 e elftal Tim Tim merman, administrateur Sal van Gelder als gewoonlijk een prima reisleideren de bestuursleden Rein Akkerman, Kees Gehring, Johan de Bie en ondergetekende ook al als gewoonlijk— in zijn rol van geschiedschrijver, kunnen de uit spraken van de AFC-aanvoerder volledig beamen: de trip van de selectie, heeft naar alle kanten haar nut bewezen. En laat nu niemand smalend na de niet al te succesvolle hervatting van de competitie in de wedstrijd tegen RCH beweren dat er weinig was te merken van het zinvolle effect van de trai ningsstage, ter plaatse hebben we daarginds op het Canari- sche eiland kunnen vaststellen, dat AFC in deze fase van de competitie niet alleen beschikt over een stel uitstekende, ge motiveerde voetballers, maar tegelijkertijd over een groep van vrienden, die bereid zijn in alle omstandigheden de be langen van de vereniging te dienen, zoals het clublied dat zo treffend verwoordt. Lange reis Het gezelschap verzamelde zich om zes uur 's avonds op vrij dag 19 januari op Schiphol. De vlucht met Iberia zou plaats hebben in twee etappes, de lijnvlucht naar Madrid en vervol gens die naar Gran Canaria. Het vertrek naar Madrid leverde een vertraging van ruim een half uur op, maar dat zou geen probleem betekenen, want in de Spaanse hoofstad was niet alleen voldoende ruimte voor de aansluiting naar Las Pal- mas, er bleek bovendien extra vertraging van een uur als ge volg van een staking van de verkeersleiding in Casablanca. Gevolg van een en ander: zaterdagmorgen tegen vier uur, bij na tien uur dus na de samenkomst op de luchthaven van Amsterdam, stopte de bus voor het riante onderkomen in Playa del Ingles, het fraaie hotel Buenaventura, waar on danks het meer dan matineuze tijdstip dankzij de goede zor gen van clubgenoot Amel Vroege, die tevoren reeds op de luchthaven iedere reisgenoot persoonlijk welkom had gehe ten, nog een maaltij dnaar keuze kon worden genuttigd. Buenaventura Playa, met zijn accommodatie van 1500 bed den het op een na grootste hotel van Gran Canaria, bleek een bij uitstek geschikt onderkomen voor de groep AFC-ers. "Ik heb het bewust voor onze club gekozen vanwege zijn vele mogelijkheden, zoals het zwembad met zijn terrassen, de restaurants en de discotheek en de ongedwongen sfeer", al dus Amel Vroege, chef-reisleider van Neckermann Reizen op Gran Canaria en geen directeur, zoals abusievelijk eerder vermeld—, die alle dagen als een perfect gastheer fun geerde. Trainen onder optimale weersomstandigheden. Dat was het doel en uitgangspunt van deze reis, die voor de spelers moge lijk werd gemaakt door een zeer aantrekkelijk arrangement van Neckermann Reizen en met behulp van financiële steun van diverse zijden, maar ook de mannen van de selectie zelf noopte tot een persoonlijke bijdrage. Het behoeft nauwelijks op deze plaats betoog, dat de begeleiders zelf geen beroep wensten te doen op de clubkas, maar dat zal iedere rechtgea arde AFC-er nimmer hebben durven veronderstellen. De training dus. Er was een strak schema opgesteld, waarin naast de uitgebreide oefenstof volop ruimte was voor ont spanning. Tweemaal daags kwam de selectiegroep in aktie: 's morgens in het stadion van de plaatselijke profclub Mas Pa- lomas en laat in de middag op het strand. Voor de training in het stadion was elke dag dankzij de goede zorgen van Amel Vroege een gereserveerde bus ter beschikking en op deze wijze kon AFC zich daar op het Canarische eiland manifeste ren als een waardige representant van het nationale voetbal! Krachtmeting Geen trainingsstage zonder wedstrijd uiteraard stond er een ontmoeting op het programma. Op de voorlaatste dag van het verblijf was er een wedstrijd vastgesteld tegen de vaste bespeler van het plaatselijke stadion, de tweede divisie profclub Mas Palomas de spelers genieten salarissen van vijftig-tot honderdduizend gulden—, die tot twee jaar geleden nog uitkwam in de hoogste spaanse competitie. Het beloofde dus deze avond een krachtmeting van de eerste orde te wor den voor de optimaal gemotiveerde AFC-ers. Helaas —het werd op deze milde 'zomeravond' niet datgene wat wij er van onze kant van hadden verwacht. Van 'Canarische' zijde had men klaarblijkelijk niet gerekend op een serieus treffen, het geen zich manifesteerde in het ontbreken van grensrechters, cornervlaggen en een officiële scheidsrechter. Uiteindelijk bestond het arbitrale trio uit een wisselend drietal scheids rechters, naar later zou blijken gerecruteerd uit de trai nersstaf van de tegenstander, hetgeen ook duidelijk tot uiting kwam in het spelverloop. De lezer verwachtte dus op deze plaats op grond van het bo venstaande geen serieus wedstrijdverslag. Wel een paar no tities voor het nageslacht evenwel: na acht minuten 0-1 ach ter na een voorzet in buitenspelpositie (kanttekening: scheidsrechter 1 kwam nóóóóit uit de middencirkel en grens rechters waren er als gezegd niet); scheidsrechter 2 gaf enke le minuten na de rust een terechte strafschop, die door onze Marcel van de Meent (Pim wisselde in dit trainingsduel van zelfsprekend iedereen waar mogelijk) voortreffelijk werd gestopt. Maar tot ieders verbijstering meende scheidsrechter 2 opnieuw een penalty te moeten toekennen toen een toelo pende aanvaller zich in het strafschopgebied liet vallen. Spaanse taferelen dus. Maar weer hield Marcel het hoofd koel: nu stopte hij de bal in de andere hoek. Kort en goed: AFC werd sterker. Dat betekende dat een nieu we scheidsrechter werd ingezet. Het mocht niet baten: we kwamen terecht op gelijke hoogte door een goal van Rene Plantinga. En toen we nog sterker werden en dreigden de wedstrijd te gaan winnen blies scheidsrechter nr. 3 ruim tien minuten voor het einde het treffen af. 4

Schakels (clubbladen) | 1990 | | pagina 4