m dit iï\ r DA1JLS ONS EERSTE Peter Onze clubgenoot Peter van Hessen mocht zich verleden week in de aandacht van de media bevinden. Kranteberich- ten en televisie-interviews acht ik in grote kringen bekend. Maar wat niet iedereen zal weten, is het volgende: op zater dagmorgen zendt de Vara een radioprogramma uit, ge naamd 'De Opening'. Als rode draad loopt door dat program ma een spel: 'Crypt u maar'. Wanneer een deelnemer een cryptogram goed oplost, dient hij antwoord te geven op een aantal vragen de actualiteit betreffend. Grappig was, dat jl. zaterdag één der vragen luidde:In welk elftal van AFC speel de Peter van Hessen oorspronkelijk?". De delenemer bleef het antwoord schuldig. Dat wel. Scheidsrechters Soms laten scheidsrechters bij wedstrijden verstek gaan. Zo ook bij de wedstrijd van onze A1 tegen Elinkwijk. Maar de wel aanwezige Bep Thomas was bereid de partij te fluiten en toonde dat nog zeer goed te kunnen. Een paar weken later moest de B1 tegen Lelystad en weer was Leiden in last. Maar ook deze jongens boften. Aanwezig was Maurice de Hond en weer bleek, dat de KNVB deze man ten onrechte heeft laten vertrekken indertijd. Intussen, klasse mijne heren. Schilderijen Wij wijzen de liefhebbers erop, dat januari nadert. Wie nog aan zijn werken moet beginnen, dient onverwijld aan te van gen. Succes. VitGSS6 Ongetwijfeld leest u elders over de heldendaden van onze vlaggedragers. Maar om kwart voor zeven wachtten velen in het clubhuis op Mart Smeets met zijn aankondiging. En toen zagen we weer, en met ons een paar miljoen landgenoten, hoe goed we wel kunnen voetballen. Een aparte, en misschien wel éénmalige sensatie. Ik bedoel de TV-uitzending, om misverstand te voorkomen. JANTJALLING De afgelopen weken hebben weer twee prominenten in de verenigingen zich bereid verklaard hun visie te geven op de gespeelde wedstrijden van het eerste elftal. In de komende weken hoopt de redaktie een beroep te kunnen doen op trou we bezoekers van de wedstrijden van de vlaggedragers en dan met name uit de rijen van onze jongeren. Voor onderstaande bijdragen verklaart de redaktie zich uiter aard erkentelijk. AFC - Vitesse Wanneer begint zo een wedstrijd nou een beetje te spelen Welnu, voor mij was dat tijdens de trip naar Engeland. Op voorstel van Rob Duis werd er door de Engelandvaarders een pool opgezet. Dio Hermens voorspelde de juiste uitslag, zo als u na afloop via de loudspeaker kon vernemen. Zelf voor spelde ik 2-1 (nooit tegen je eigen club wedden zei mijn vader altijd). Verwacht u van mij geen uitgebreid verslag. Iedere rechtgea arde AFC-er was er immers? De dag begon droog en dus goed. Moest ongetwijfeld een gunstige invloed hebben op het aantal toeschouwers. Dit laatste nu viel een beetje tegen, me de gezien het feit, dat er buiten districtsbekervoetbal weinig in Amsterdam te beleven viel. Bij aankomst op Goed Ge noeg' viel de goede organisatie op, evenals tijdens en na de wedstrijd. Chapeau voor het bestuur en hun medewerkers. En wat hebben de wegblijvers een fantastische, enerverende wedstrijd gemist. Die Peter: zo speel je met het vierde bij ZPC uit en zo 'sta' je 's avonds in Studio Sport! Naar mijn beschei den mening heeft die snelle goal van Vitesse toch een positief effekt gehad: de profs dachten waarschijnlijk aan een 'walk over', wat een goede mentaliteit zeker niet ten goede komt. AFC daarentegen raakte de zenuwen kwijt. Wat een inzet en wat een conditie! Vaak hoort men de stelling, dat, gezien het verschil in training, de amateurs het altijd tegen de profs moe ten afleggen. Welnu, hiervan viel niets te bespeuren. Dit hart verwarmend optreden van de rood-zwarte brigade geeft alle vertrouwen voor het lopende seizoen. En wat een promotie voor het amateurvoetbal en voor AFC in het bijzonder, s Avonds een goed verslag in Studio Sport, waarbij ik de inlei ding van de heer Smeets nogal negatief vond overkomen. De man heeft iets tegen onze vereniging, ook al gezien zijn stukje in Trouw over de gebeurtenissen rond de wedstrijd AFC (Zat) - De Germaan. Het kon mijn plezier niet vergallen en met de lovende verslagen over de verrichtingen van AFC in de maan dagkranten was ik de heer Smeets al weer vergeten. JAN VAN DIJK Ons eerste in kopgroep Door een 1-0 overwinning heeft ons 1e elftal zich weten te plaatsen op 2 punten van leider DWV. In de derby tegen stad genoot Blauw Wit, altijd weer een spannende wedstrijd, nam AFC in het begin van de eerste helft het initiatief, hetgeen re sulteerde in een schitterende goal. René Plantinga mocht even buiten het strafgebied een vrije trap nemen wegens een overtreding van één van de Blauw Wit verdedigers. Iedere AFC-er dacht aan de bekerwedstrijd tegen Vitesse toen René Plantinga hiermee grandioos scoor de. Maar dit keer deed René het anders en schoof de bal naar de naast hem staande Rokus Hoogendoorn (overigens se dert kort international in de Nederlandse Amateurselectie), die de bal hard inschoot, waar zelfs de goede keeper van Blauw Wit niets meer aan kon veranderen. In de resterende tijd van de eerste helft kreeg AFC de beste kansen door goede combinaties, doch keer op keer werden deze kansen niet benut. Na de thee kwam Blauw Wit met de opdracht in het veld om minimaal een 1-1 gelijk spel mee naar Sportpark Sloten te nemen. Gevaarlijke aanvallen werden echter keer op keer gestuit door onze verdedigers en keeper. De spanning steeg. Ook onze aanval produceerde geen goals, zodat de aanhang van AFC tergend langzaam de klok naar 45 minuten zag lopen. Een verdiende en nuttige overwinning. Komende zondag tegen Elinkwijk op naar de volgende punten! J. de B 3

Schakels (clubbladen) | 1989 | | pagina 3