Voorts kan met vreugde worden vastgesteld dat het met de jeugd in het afgelopen seizoen zeer goed is gegaan. Drie jaar geleden hebben bestuur en jeugdcommissie een driejarenplan opgesteld om de jeugd prestatief op een hoger plan te brengen. Thans kan melding worden gemaakt van een groot aantal jeugdtitels met als hoogtepunt niet alleen het kampioenschap van A1maar tevens de kwalificatie van dit zeer sterke team voor de landelijke eerste klasse. Onder de bezielende leiding van Piet Ouderland heeft het A1- juniorenelftal zich thans een plaats verworven bij de top van het nationale jeugdvoetbal. Een ander hoogtepunt in het afgelopen seizoen was de ver richting van het tweede seniorenteam, dat onder de voortref felijke leiding van Fred Laarhoven voor de tweede keer in successie kampioen werd. In de strijd om de nationale titel eindigde het team inmiddels als derde. Voor de prestatie ver- oienen Laarhoven en zijn mannen waardering en hulde. Gememoreerd dient verder het jaarlijkse treffen tussen het eerste elftal en het team van de Gouden Ballen; het laatste sleepte een verdiend 3-3 gelijkspel uit het vuur. Op de avond van dit wederom geslaagd en geanimeerd eve nement werd bekend dat Rocus Hoogendoorn terecht is uit geroepen tot voetballer van het seizoen 1988-1989. Een hartelijke gelukwens dezerzijds lijkt op zijn plaats. TRAINERSSTAF Verder zijn er belangrijke mededelingen omtrent de trai nersstaf. In een van de vorige afleveringen van de Schakel is melding gemaakt van de aanstelling van de heer Samardsic als assistent van Pim van de Meent in het seizoen 1989/1990 en als trainer-coach van de jeugdselectie. Nadien is gebleken dat er tussen hem en het bestuur van AFC verschil van mening bleek te bestaan ten aanzien van de invulling van diens taken, waardoor wederzijds in goed over leg is besloten van de benoeming af te zien. Omtrent de samenwerking met Bep Thomas, waarvan het evenmin zeker was of deze zou kunnen worden gecontinu eerd, valt te melden, dat ook hier zich de wegen zullen schei den. Thomas is zoals werd verwacht inmiddels benoemd in de scheidsrechterscommissie van de KNVB. De plaats van Bep Thomas, die AFC overigens stellig niet uit het oog zal verliezen, zal worden ingenomen door Dirk Spits. Het bestuur acht zich gelukkig deze bekwame functionaris te hebben kunnen contracteren. Dirk Spits heeft grote bekend heid in de Amsterdamse voetbalwereld. Hij was o.a. jeugd trainer van Ajax en hoofdtrainer van RKAVIC; thans zal hij zich bezighouden met de training en coaching van de A- en B- junioren-selecties en het assisteren van Pim van de Meent bij de training van AFC I en II. Alles bijeen zal de trainersstaf van AFC er voor het komende seizoen als volgt uitzien: technisch manager: Pim van de Meent, die tevens de training van het eerste en tweede elftal verzorgt (daarbij geasisteerd door Dirk Spits) en de coaching van het eerste elftal; 3e, 4e en 5e elftal: trainer: Piet Ouderland, die tevens het der de elftal coacht; A- en B-juniorenselecties worden getraind en gecoacht door Dirk Spits; C- en D-junioren: Jesus Esteban; E- en F-junioren: Jan Verhagen; niet-geselecteerde senioren en junioren: Dick Bakker. MUTATIES De datum van 31 mei is elk jaar weer in de voetbalwereld van bijzondere betekenis, ook dus bij AFC. In de voorafgaande weken en dagen betekent het extra werk voor de elftalcom missies en de tweede secretaris omdat de overschrijvingen dan rond moeten zijn. Het bestuur kan het volgende met veel genoegen melden. Er zijn zowel bij de senioren als bij de juni oren vele nieuwe aanmeldingen binnengekomen en dat geldt zowel voor de recreatieve als prestatieve sector. Beperk ik mij thans tot de hoofdmacht van de club dan kan het volgen de worden geconstateerd. Met uitzondering van Philip Uit den Boogaard, die als gevolg van blessures niet meer optimaal kan presteren op het hoogste niveau en de vereniging daarom dan ook heeft verla ten, is de gehele A- en B-selectie aangebleven. Daarnaast is een aantal oude bekenden teruggekeerd: Ty- cho Sulsters van NFC en Orlando Patrick na een jaar Neer- landia, Lloyd Headley en Eef Heyt, de laatste twee weliswaar voor Zat 1keren weer terugop het oude nest. Maar wat de hoofmacht betreft, ook van buiten is er weer ver sterking. Uit de A-selectie van Blauw Wit hebben zich aange meld Nicky den Ouden, Frank Mulder en de 21-jarige Dave Marcus. De laatste speelde van zijn 14e tot zijn 19e in alle na tionale standaard-jeugdelftallen en aan het einde zelfs in het UEFA-jeugdelftal. Voorts kwamen van DCG 1 René Plantinga, van DWV 1 Derck Grot en tenslotte van de Koninklijke HFC Steenkist en van Essen. De hoofdmacht krijgt het komend seizoen ook een andere be geleider. Tonny Disselkoen die deze belangrijke functie 2 sei zoenen heeft vervuld zal worden vervangen door Theo van Seggelen. Ton bedankt en Theo veel succes! Vastgesteld mag worden dat AFC er zeker wat de topselectie betreft ten opzichte van het afgelopen seizoen niet zwakker op is geworden. Als gerenommeerde spelers als Patric, Sulsters, Headley en Heyt naar de club terugkeren en nage noeg de gehele selectie de vereniging trouw blijft schenkt dat voldoening, het geeft moed en kracht aan het bestuur om de vereniging weer een jaar verder te leiden op de weg naar het honderdjarig bestaan. Het seizoen 1988-1989 is na de A.L.V. opdonderdag 23 juni a.s. beëindigd. Het was een moeilijk seizoen met aan het einde toch veel be langrijke prijzen. Voor nu wens ik, mede namens het bestuur van de AFC, alle leden een prettige zomervakantie en tot ziens in augustus. GERARD TREBERT A.B.C. 55 Op 22 mei werd de vijfenvijftigste verjaardag van onze honk ballende vrienden gevierd, met een Indisch etentje. Bij het aanhoren der verschillende sprekers groeide de overtuiging, dat A.B.C. een bloeiende honkbalvereniging is en zal blijven. Voorzover we dat allang niet wisten. Tijdens de bijeenkomst deelde voorzitter Erik de Heus me de, dat de heren Bonkink en Dorenbos, die beide aanwezig waren, tot Ereleden werden benoemd, als mede-oprichters van A.B.C. Ben en Bouke, ook van deze plaats, van harte gelukge wenst met deze eervolle benoeming. ZILVEREN PLOEG Kroonjaren zijn in deze tijd te melden, welke werden gevierd door Adé Kleyn (75), Piet van Ruyven (70) en Ton Glas (75). Namens allen geldt ook hier het overbrengen van hartelijke gelukwensen. 7

Schakels (clubbladen) | 1989 | | pagina 9